Skrzynie automatyczne » Wymiana oleju w Tiptronicu
Odpowiedz do tematu
 Wymiana oleju w Tiptronicu
Witam Forumowiczów,
Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem audi A6C6 model 2009 z silnikiem 3.0TDI o mocy 240KM ze skrzynią tiptronic i tu mam problem, ponieważ olej w tej skrzyni nigdy nie był wymieniony, a auto ma przebieg 196tyś. ASO twierdzi, że oleju się nie wymienia, natomiast w Sopa Serwis (tam gdzie teraz serwisuję auto) uważają, że olej należy wymienić, wypłukać skrzynię oraz zrobić aktualizację jej sterownika (koszt około 2000zł). Co robić i czy wymiana oleju faktycznie może tyle kosztować?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wymiana oleju w Tiptronicu
pixi78 napisał/a:
Witam Forumowiczów,
Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem audi A6C6 model 2009 z silnikiem 3.0TDI o mocy 240KM ze skrzynią tiptronic i tu mam problem, ponieważ olej w tej skrzyni nigdy nie był wymieniony, a auto ma przebieg 196tyś. ASO twierdzi, że oleju się nie wymienia, natomiast w Sopa Serwis (tam gdzie teraz serwisuję auto) uważają, że olej należy wymienić, wypłukać skrzynię oraz zrobić aktualizację jej sterownika (koszt około 2000zł). Co robić i czy wymiana oleju faktycznie może tyle kosztować?
olej trzeba wymienić koniecznie,tak jak Ci powiedzieli. Ja jednak pozostałbym tylko przy wymianie i płukaniu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a koszt tej wymiany faktycznie może sięgnąć 2000zł, bo litr oleju powiedzieli mi, że kosztuje 216zł

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pixi78 napisał/a:
a koszt tej wymiany faktycznie może sięgnąć 2000zł, bo litr oleju powiedzieli mi, że kosztuje 216zł

2000 to lekka przesada za wymianę i olej. Jezeli jednak nie wymienisz, to masz jak w banku tę kwotę + 9500 za wymianę całej kasety z zaworami.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wymieniać tak ale przy tym przebiegu bez płukania. Tzn wymiana statyczna: zlewasz, wymieniasz filtr i uszczelkę i zalewasz.

Adaptacji nie wykonuje się przy wymianie statycznej.

Płukanie (wymiana dynamiczna) wypłucze tobie opiłki które też uszczelniają skrzynię.

W ASO tak mówią bo maja taką procedurę. Ale na wyraźne żądanie klienta wymieniają.

Ta skrzynia 6HP przewidziana jest na 220-250 tys przebiegu. Także jeżeli nic się nie dzieje złego np przerywanie przy zmianie biegów ja bym zostawił. I docelowo robił remont.

Jeżeli wymienia się regularnie olej co 60-80 tys km i nie katuje to jej żywotność wydłuża się nawet dwukrotnie.

Są trzy rodzaje oryginalnego oleju ZF oleju do niej żółty, niebieski i zielony. Nie mam pod ręka oznaczeń ale znajdziesz bez problemu. A najlepiej zalać takim jaki zlejesz.

Zamiennikiem jest Mobil/Esso, koszt 10l ok 250 zł.

8-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a na czym polega remont takiej skrzyni i ile kosztuje? Za litr oleju zaśpiewali 216zł, a wchodzi około 8l, bo podobno tj specjalny olej. W Internecie szukałem i nie znalazłem żadnego oleju do skrzyni automatycznej nawet w przybliżonej cenie do tej, którą mi podali, a podobno w ASO jeszcze droższy jest ów olej.
Znacie na śląsku jakiś polecany serwis zajmujący się skrzyniami automatycznymi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest olej ZF Life Guard Fluid 6 żółty (G055005A2), a z końcówką 6+ niebieski. Nie znajdziesz go w wolnej sprzedaży.

Jeżeli chodzi o automatyczne skrzynie i elektronikę to ASO pod zleca usługę do warsztatów specjalistycznych. Żaden fachowiec nie chce pracować w ASO za 2,5 zł m-cznie.

Po cenie domyślam się, że jest to 6+. I w ASO jest to normalna cena. Na getem.pl możesz mieć trochę taniej ale nie kalkulowałem tego.

Remont skrzyni od 3 do 7 tys zł + VAT w zależności od zakresu remontu.
Akurat 6Hp jest popularna skrzynią. Remontowaną z gwarancja można dostać za 4 do max 5 tys z gwarancją. Na midparts.pl poszperaj o skrzyniach i warsztatach.

Ja u nich wymieniałem olej tylko w w-wie.

8-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
http://allegro.pl/olej-ra...3237361615.html
czy ten olej będzie właściwym do tej skrzyni? Filtr oleju wymienia się czy tylko płucze i ostatnie moje pytanie czy w misce olejowej skrzyni biegów mogą być magnesy do wyłapywania opiłków metalu, pytam, ponieważ taki patent widziałem chyba w Jaguarze w programie Fani czterech kółek.

[ Dodano: Czw 30 Maj, 2013 19:49 ]
http://allegro.pl/oryg-ol...3284147832.html
a tj chyba oryginał do tej skrzyni?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dextron, Revnol to zamienniki i nie polecam ich do tej skrzyni. Ten drugi to z ASO oryginał. Ale jeszcze trzeba dobrać odpowiedni olej do twojej skrzyni. Najlepiej poproś ASO żeby tobie podali oznaczenie tego oleju. Albo pogadaj z midparts.
Bezwzględnie filtr i uszczelkę zakłada się nową. Skąd pomysły o płukaniu filtra :shock:

8-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sopa Serwis zalecał płukanie skrzyni skoro nigdy nie był olej w niej wymieniany. Kupię olej oryginalny w ASO, bo wszyscy odradzają zamienniki, filtr i uszczelka naturalnie do wymiany.
Dzięki za pomoc ;audi; ;audi;

[ Dodano: Pon 17 Cze, 2013 09:44 ]
źle napisałem, nie płukanie filtra tylko magnesów znajdujących się na dnie miski olejowej (tak było w jakimś jaguarze, ale nie wiem czy w audi jest również?)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 35.173.181.0 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa