Elektryka i elektronika » Wymiana licznika na kolorowy w Audi A4 B7 licznik jest RB8
Odpowiedz do tematu
 Wymiana licznika na kolorowy w Audi A4 B7 licznik jest RB8
Witam,
Kupiłem licznik kolorowy z zamiarem wymiany seryjnego który jest czerwony.
Auto jak w opisie A4 B7 2005 czyli już RB8, numer licznika który kupiłem to 8e0920932k według etki powinien pasować do mojego wozidła.
Mam pytanie jaki sprzęt i soft jest potrzebny aby to unieść?
Posiadam VCDS 11.11 oraz MPPS V16 jednak z tego co się orientuję to za mało...

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najprostszym rozwiązaniem jest interfejs X-CAN od Smoka. Wymiana polega na skopiowaniu danych immo z jednych do drugich zegarów. Niestety nie jest to tanie. Sama aktywacja RB4,RB8 to 700zł + interfejs ponad 500zł.
Możesz spróbować VAG Dash Canem - chinczyk może wysypać zegary i będzie problem.
Można też próbować za pomocą VAGa, ale do tego musiałbyś posiadać PIN kupnych zegarów oraz Twój oryginalny. Dodatkowo przy adaptacji za pomocą VAGa zalecane jest aby montowane zegary miały ststus nowych, a VAGiem tego nie zrobisz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety nie mam PINów, wiem że to nie jest tania zabawa ale jest kilku chętnych na ten mod ze zlotów więc koszty by się rozeszły a satysfakcja z ogarnięcia tematu samemu jak wiesz jest bezcenna. Na zagranicznych forach sporo ludzi proponuje chiński SVDI do takich rzeczy (klon AVDI) który z jednym softem można już kupić w podobnych pieniądzach co XCAN u smoka.
Co sądzisz o tej zabawce i gdzie kupić aby później nie płakać może masz jakiś sprawdzony którego nie używasz na zbyciu? (oczywiście nie pytam o ori bo do zabawy nie wydam kilku tysięcy EUR).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na temat SVDI się nie wypowiem, bo go nie posiadam. Posiadam za to VVDI, ale klonowanie lepiej mu idzie z nowszymi modelami niż z RB Bosch. Kiedyś tę funkcję robiłem za pomocą or. VagDashCana, ale od kiedy mu siadło coś na dyni wylądował w szuflandi i dokupiłem aktywację Bosch Kline do X-Cana. Jedynym minusem jest ręczna edycja VINu, ale to już kosmetyka.
Jeżeli chcesz znać moje zdanie, to kup u smoka za 1240zł wersję z jedną aktywacją. Bezproblemowo zrobisz kopię zegarów, odczytasz PIN, zrobisz korektę po zmianie zegarów. Możliwa jest również edycja (ręczna) w samym pliku sec block.

Wystawiono 1 piw(a):
tajfun211
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rzeczywiście chyba daruję sobie eksperymenty z klonami FVDI bo mogę płakać choć nie lubię się łatwo poddawać, ale tak jak piszesz najrozsądniejszy wybór dla mnie obecnie będzie ta opcja od smoka.
Dzięki

[ Dodano: Wto 24 Lis, 2015 15:09 ]
Adi, mam jeszcze takie pytanie, czy można to zrobić na odległość?, tzn jak bym wysłał oba liczniki do Ciebie i po zabiegu zamontował ten kolorowy, czy też musi być w aucie?

[ Dodano: Pią 04 Gru, 2015 23:48 ]
Adi202 napisał/a:
Na temat SVDI się nie wypowiem, bo go nie posiadam. Posiadam za to VVDI, ale klonowanie lepiej mu idzie z nowszymi modelami niż z RB Bosch. Kiedyś tę funkcję robiłem za pomocą or. VagDashCana, ale od kiedy mu siadło coś na dyni wylądował w szuflandi i dokupiłem aktywację Bosch Kline do X-Cana. Jedynym minusem jest ręczna edycja VINu, ale to już kosmetyka.
Jeżeli chcesz znać moje zdanie, to kup u smoka za 1240zł wersję z jedną aktywacją. Bezproblemowo zrobisz kopię zegarów, odczytasz PIN, zrobisz korektę po zmianie zegarów. Możliwa jest również edycja (ręczna) w samym pliku sec block.


Kupiłem ten UHDS od smoka z aktywacją Bosch, zczytałem eeprom, sec block i PIN'y jak to dalej ogarnąć aby nic nie uwalić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W odczytanym eepromie tych nowych RB będziesz musiał ręcznie zmienić VIN na oryginalny i wgrać go ponownie do zegarów. Na koniec wgraj sec block.

Wystawiono 1 piw(a):
tajfun211
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Coś jest nie tak bo po wgraniu SB wyskakuje dEF.
Możliwe że te liczniki mają inne immo?... :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tajfun211 napisał/a:
Coś jest nie tak bo po wgraniu SB wyskakuje dEF.
Możliwe że te liczniki mają inne immo?... :-(

Nie jest to możliwe. Wgraj spowrotem oryginalny eeprom i bez zmiany VIN wgraj SB.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok ale możesz jeszcze zerknąć na wsady zanim zacznę dalej grzebać?
KOLOR w nazwie pliku to wsady z nowego licznika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A gdzie jest eeprom przed zmianą VINu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
A gdzie jest eeprom przed zmianą VINu?

Jest w tej paczce nazwa eepromKOLOR.bin
Na wszelki wypadek załączę tutaj jeszcze raz

Przepraszam masz rację został na drugim kompie będzie za 3 minuty

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego nie ściemniaj mnie bo szkoda na to czasu. Obydwa wsady mają ten sam VIN, jeden odczytywany był o 6tej a KOLOR o 15tej. Potrzebuję oryginalny wsad z kolorowych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Kolego nie ściemniaj mnie bo szkoda na to czasu. Obydwa wsady mają ten sam VIN, jeden odczytywany był o 6tej a KOLOR o 15tej. Potrzebuję oryginalny wsad z kolorowych.


Przepraszam miałem na drugim kompie bo ten mi się zapisał już wyedytowany.
teraz powinno być ok.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Próbowałeś zrobić tak jak pisałem wyżej? Na oryginalnym stanie (VIN 2007r) wgrać tylko SB?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Próbowałeś zrobić tak jak pisałem wyżej? Na oryginalnym stanie (VIN 2007r) wgrać tylko SB?


Nie próbowałem już schodzę do samochodu, dam znać jaki jest efekt za 15 minut.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.191.171.20 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa