Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana licznika na kolorowy w Audi A4 B7 licznik jest RB8
Autor Wiadomość
tajfun211 



Model: A4
Silnik: 1.9 BKE
Zasilanie: ON
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Lis 2015
Wszystkie posty: 78



Piwa: 2/13
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Sob 06 Lut, 2016 09:50   
     



Tak już dopytałem oto odpowiedź:
- trzeba dograć przygotowane transpondery do pliku securite
- następnie wgrać taki SB do licznika
- i PIN'ami "dopasować" licznik do ECU (to o co pytałeś chodziło tutaj o procedurę swapping przy użyciu VCDS)

Odpisałem podobnie jak Ty piszesz że próbowałem się zalogować PIN'em który zassał smokowy UHDS, że smok sobie nie radzi z PIN'em w RB8 i że VCDS nie przyjmuje PIN'u dodałem też że ross-tech jeszcze nie ogarnęli swapu WFS4 (na stronie ross-tech jest wspomniane że tylko immo 4A można czyli chyba jak jest ID jawny) to padła odpowiedź że nie będzie tego komentował bo to brednie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Baryczy 


Model: VW
Silnik: Turbo
Zasilanie: PB+LPG
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2014
Wszystkie posty: 18



Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 06 Lut, 2016 14:03   
     



Nie ma gość zielonego pojęcia o tym co pisze. :mrgreen:

PS. Gdzie taka dyskusja się toczy??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
tajfun211 



Model: A4
Silnik: 1.9 BKE
Zasilanie: ON
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Lis 2015
Wszystkie posty: 78



Piwa: 2/13
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Sob 06 Lut, 2016 14:20   
     



Baryczy napisał/a:
Nie ma gość zielonego pojęcia o tym co pisze. :mrgreen:

PS. Gdzie taka dyskusja się toczy??

Nie chcę tu reklamować innych stron ale główny wątek jest na pewnie dobrze Ci znanym starym portalu e........da.pl szczegóły omawiam na PW ale jak znajdziesz temat to wszystko będzie jasne...

PS
Spróbuje sam dzisiaj te klucze dopisać, wiem na których bajtach są w SB ale nie wiem czy to wystarczy :) ....

[ Dodano: Sob 06 Lut, 2016 18:13 ]
Dopisałem klucze z SB MONO do SB KOLOR, wgrałem SB KOLOR do zegarów następnie zrobiłem immo off w ECU.
Efekt jest taki że auto pali/silnik nie gaśnie jednak SAFE dalej na zegarach :( czyli kluczyki się raczej nie dopisały :( niestety...
Tak to wygląda:
https://youtu.be/tG1PTD9B5_4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Baryczy 


Model: VW
Silnik: Turbo
Zasilanie: PB+LPG
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2014
Wszystkie posty: 18



Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 06 Lut, 2016 19:18   
     



To Ci powinno wiele wyjaśnić. :D
Ostatnio zmieniony przez Baryczy Wto 16 Lut, 2016 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
tajfun211
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Pon 08 Lut, 2016 09:19   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Pin może być potrzebny jedynie przy zmianie statusu zegarów z "używanych" na "nowy".
W ten sposób VAGdashCAN adaptuje używane zegary - odczyt identyfikacji, zapis backup, zmiana statusu z 06 na 04, wgranie danych immo i ponowna zmiana z 04 na 06.
Na forum VAGdashcom'a ktoś umieścił log, że nie jest to potrzebne ponieważ udało mu się adaptować szafę za pomocą VCDSa przy statusie 06, ale pojechali po nim jak po burej suce i na tym się skończył opis.
Aby dopasować transpondery trzeba przekopiować wszystkie dane z SB nie tylko same dane transponderów.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
tajfun211 



Model: A4
Silnik: 1.9 BKE
Zasilanie: ON
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Lis 2015
Wszystkie posty: 78



Piwa: 2/13
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Pon 08 Lut, 2016 09:49   
     



Klucze już ogarnięte licznik w aucie, problemem jest w dalszym ciągu immo w ECU, lata na razie na immo off ...
PIN jest potrzebny do próby jego dopisania ręcznego do ECU tak jak zaznaczył Baryczy, raczej żadna zabawka nie przepisze automatycznie pomiędzy WFS3<->WFS4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Baryczy 


Model: VW
Silnik: Turbo
Zasilanie: PB+LPG
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2014
Wszystkie posty: 18



Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 08 Lut, 2016 19:07   
     



Zbyt dużo ludzi myśli liczniki A4 i wrzuca do jednego wora. :D
Ostatnio zmieniony przez Baryczy Wto 16 Lut, 2016 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Oski 


Model: A4 B6
Silnik: AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2016
Wszystkie posty: 3



Skąd: Manchester
Wysłany: Czw 11 Lut, 2016 23:12   
     



Witam. Dorzuce swoje 5 groszy (az konto zalozylem :mrgreen: ) . Nie ma opcji by bez immo off zaadoptowac licznik z immo 4r (z Twojego opisu wynika, ze takie masz) do ecu z immo 3. Dane z security block sie roznia, w 4 nie ma immo-id. Dejavu tez tego nie zrobi (wiem, bo probowalem u siebie wsadzic licznikz b7 z immo 4), z virgin tez nie ma co kombinowac. Pozostaje sprobowac znalezc wsad do RB8 z immo 3, wrzucic i naprawic dejavu i byc moze wtedy zadziala - tego jeszcze nie probowalem. Slowem - szukaj licznika z immo odpowiadajacym poprzedniemu ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
tajfun211 



Model: A4
Silnik: 1.9 BKE
Zasilanie: ON
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Lis 2015
Wszystkie posty: 78



Piwa: 2/13
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Pią 12 Lut, 2016 09:38   
     



Dziękuję za zainteresowanie, szukam cały czas takiego licznika który by pasował ale były tak rzadkie że trafić coś graniczy z cudem.
Wsad do RB8 z immo 3 by się znalazł ale nie rozumiem jak DeJavu naprawia... czy w oparciu o rożne wsady robi to w inny sposób...? Słyszałem że to fajne urządzenie ale nigdy nie miałem okazji poznać szczegółów pracy.
Te liczniki przecież mają inne procesory i co za tym idzie algorytmy, inne wartości są brane pod uwagę nie potrafię sobie wyobrazić jak to mogło by być naprawione.
Jak najbardziej warto to sprawdzić ale na chwilę obecną bardziej widzę szansę w dopasowaniu ECU do licznika... niż na odwrót (oczywiście jest to założenie na chwilę obecną)
Pierwsza przeszkoda to brak PIN'u do kolorowych zegarów który trzeba przepisać do ECU (Smok czyta ale błędnie z WFS4),
orientujesz się czy DeJavu sobie radzi z PIN'em w WFS4?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Oski 


Model: A4 B6
Silnik: AWX
Zasilanie: ON
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2016
Wszystkie posty: 3



Skąd: Manchester
Wysłany: Pią 12 Lut, 2016 15:57   
     



Wgranie innego dumpa do licznika wiaze sie z DEFem na kilometrach, bo nie zgadza sie maska crypto pomiedzy dumpem a procesorem. Dejavu przelicza to i poprawia dump. Nie mowie, ze to zadziala, a nawet jesli to zegary moga dzialac nieprawidlowo, np. wskazniki, brak kierunkow etc. Jesli masz jakiegokolwiek dumpa RB8 z immo 3 podrzuc a sprawdze. Nie orientuje sie jak to wyglada ze zmiana ecu na wersje immo 4, ale w moim przypadku to chyba nie przejdzie - za stary silnik AWX.
Z pinem dejavu radzi sobie bez problemu (w odszyfrowanym sb pin jest pod tym samym offcesie co w RB4), ale to nic nie da - licznika z immo 4r nie ogarniesz VCDS (te z challenge code). Nie ma nawet kanalu 50 do przyuczenia immo, a proba przyuczenia ECU skonczy sie komunikatem malfunction. Przepisanie sb ze starego licznika do nowego tez nic nie da - safe na kilometrach i brak mozliwosci rozruchu. Reasumujac - na 99.9% nie da sie (sprawdze jeszcze metode z dumpem z immo 3 (nie po to tyle kasy wpakowalem, by uzywac tego raz na miesiac ;) )

[ Dodano: Pią 12 Lut, 2016 15:58 ]
A i zapomnialem jeszcze o blokadzie czasowej, ktorej nie obejdziesz ot tak, mimo, iz bloki 24 pokazuja 0 :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
tajfun211 



Model: A4
Silnik: 1.9 BKE
Zasilanie: ON
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Lis 2015
Wszystkie posty: 78



Piwa: 2/13
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Pią 12 Lut, 2016 17:43   
     



Oski napisał/a:
Dejavu przelicza to i poprawia dump. Nie mowie, ze to zadziala, a nawet jesli to zegary moga dzialac nieprawidlowo, np. wskazniki, brak kierunkow etc. Jesli masz jakiegokolwiek dumpa RB8 z immo 3 podrzuc a sprawdze.

Mam akurat dokładnie taki licznik u siebie w aucie, dump w załączeniu.
Oski napisał/a:
Nie orientuje sie jak to wyglada ze zmiana ecu na wersje immo 4, ale w moim przypadku to chyba nie przejdzie - za stary silnik AWX.

U mnie już EDC16 także teoretycznie dostosowany do immo4 ale nie wiem czy to możliwe...
Oski napisał/a:
Z pinem dejavu radzi sobie bez problemu (w odszyfrowanym sb pin jest pod tym samym offcesie co w RB4), ale to nic nie da - licznika z immo 4r nie ogarniesz VCDS (te z challenge code).

Wiem że PIN dla VCDS jest bezużyteczny przy WFS4, potrzebuje go w innym celu...
Smok mi też wyciąga ale wnioskuje że jest niepoprawny bo nie mogę się nim zalogować do VCDS (chodzi tylko o zalogowanie w celu potwierdzenia poprawności PIN).
Również zauważyłem że Smok ma go w tym samym adresie co w RB4 ale sadziłem że jest błędny ta jak już wspomniałem.
Oski napisał/a:
Przepisanie sb ze starego licznika do nowego tez nic nie da - safe na kilometrach i brak mozliwosci rozruchu.

Doświadczyłem tego, z małą różnicą u mnie się pojawił dEF, postawiłem wgrywając wcześniej zgrany eeprom.
Oski napisał/a:
Reasumujac - na 99.9% nie da sie (sprawdze jeszcze metode z dumpem z immo 3 (nie po to tyle kasy wpakowalem, by uzywac tego raz na miesiac ;) )

Będę wdzięczny

P.S
Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony.

tutaj link (Pobierz przez przeglądarkę)
https://mega.nz/#!69QFWTJR!NhvdhMJ-yykpXKSF5_lktMA03ezbmEsOssNLK8XkZTQ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Sob 13 Lut, 2016 09:37   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



tajfun211 napisał/a:

Smok mi też wyciąga ale wnioskuje że jest niepoprawny bo nie mogę się nim zalogować do VCDS

Jedno co SMOK na pewno czyta jest PIN do immo. Logujesz się nim w adresie 17 czy 25?. Bo jesżeli chcesz się nim zalogować pod adresem 17 (zegary) to na pewno się nie uda. Sprawdź też zwłokę czasową.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
tajfun211 



Model: A4
Silnik: 1.9 BKE
Zasilanie: ON
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Lis 2015
Wszystkie posty: 78



Piwa: 2/13
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Sob 13 Lut, 2016 10:57   
     



Adi202 napisał/a:

Jedno co SMOK na pewno czyta jest PIN do immo.

Zgadza się SMOK czyta PIN ale wygląda na to że nieprawidłowy w przypadku zegarów z immo WFS4 albo inna możliwość to że PIN jest prawidłowy ale VCDS nie loguje mimo że PIN jest dobry. Ross-tech pisze że immo 4 z challenge advanced ID nie jest wspomagane w tym momencie. Pytanie czy dotyczy to również logowania ... nie wiem czy dobrze opisałem o co mi chodzi tutaj...?
Adi202 napisał/a:

Logujesz się nim w adresie 17 czy 25?.

Loguję się do 25 (Immobilizer) -> 16 (Security Access) -> Enter security access key (0-99999)

Natomiast w tych zegarach MONO z immo WFS3 loguję się bez problemu PIN'em wyciągniętym smokowym sprzętem zarówno w adresie 25 jak i w 17:



[ Dodano: Wto 16 Lut, 2016 18:43 ]
Zapytałem SMOK'a o ten PIN w WFS4. Odpowiedź padła że interfejs od niego wyciąga prawidłowy PIN jednak nie można się nim zalogować do VCDS bo ten nie obsługuje tego rodzaju immo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Baryczy 


Model: VW
Silnik: Turbo
Zasilanie: PB+LPG
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2014
Wszystkie posty: 18



Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016 18:54   
     



Tajfun kiedyś na innym forum Ci mówiłem coś odnośnie PIN-u i Smoka w WFS4. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
tajfun211 



Model: A4
Silnik: 1.9 BKE
Zasilanie: ON
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Lis 2015
Wszystkie posty: 78



Piwa: 2/13
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016 19:02   
     



Pamiętam (tzn nie wiedziałem że to Ty ale pamiętam informację że SMOK wyciąga zły PIN z WFS4) dlatego tak go mączyłem o to aby potwierdził, nie rozumiem dlaczego idzie w zaparte i twierdzi że PIN jest dobry...

[ Dodano: Wto 16 Lut, 2016 19:05 ]
Dzisiaj będę testował kolejne bajty jeśli chodzi o PIN tylko mam zwłokę czasową i bardzo ogranicza (uczy cierpliwości)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Elektryka i elektronika

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Bannery i buttony AUDI TECH TEAM
kody banerów i buttonów do pobrania
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Pią 15 Maj, 2009 13:09
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin główny forum AUDI TECH TEAM
Uwaga!!! Poszczególne działy i katego...
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Wto 12 Maj, 2009 01:29
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona AUDI TECH TEAM - OOOO na Faceb...
Zostań naszym Fanem ;)
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Wto 09 Lis, 2010 16:12
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Portal AUDI TECH TEAM
strona naszego Klubu AUDI TECH TEAM K...
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Pią 19 Cze, 2009 21:56
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Wszystkie modele Audi, informacje, or...
Astaroth Tylko prawdziwe samochody.. 0 Czw 22 Paź, 2009 17:38
Astaroth



[ Twoje IP to: 3.133.79.70, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności