Car Audio » Wyciszanie drzwi - czy warto?
Odpowiedz do tematu
 Wyciszanie drzwi - czy warto?
Oridzinal drzwi wyglądają tak:


Na razie zrobiłem tak:



Nie zamierzam na razie robić super hiper car audio (może w przyszłości), po prostu chce wyciszyć auto. I nie wiem, czy warto też dokładać maty na blachy wewnętrzne? Czy na zewnętrzną wystarczy? W przypływie dobrego humoru z postępów w pracy obkleiłem nawet klamkę wewnętrzną ;-P

Tak się zastanawiam, bo blachy wewnętrzne będą i tak tłumione przez fabryczne wytłumienie.

Oczywiście nie powstrzyma to blach przed wpadaniem w drgania, ale zawsze coś.
Głównie chodzi mi o to, że te maty super lekkie nie są. Na to, co zrobione poszło półtorej maty (STP Silver 75x53cm). Ich waga to 2.3kg/m^2, półtorej maty to 0.6m^2, więc już 1.4 kg na zawiasach dodatkowo wisi, i się boję, czy mogę dolepić jeszcze bez obaw? I czy warto jeszcze doklejać? W sumie by było pewnie koło 2kg mat na jedne drzwi... Co radzicie? Proszę o zabieranie głosu w dyskusji :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
uważam,że to co juz przykleiłeś zupełnie wystarczy. Co do wagi to każdy zawias ma jakąś swoją krytyczną wytrzymałość, i na pewno w pewnym stopniu odczuje dodatkowe 2 kg, ale nie powinno sie nic strasznego stac.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nawet 20kg wygłuszenia nie pomogą Ci zbyt wiele jeżeli nie uszczelnisz szpar między drzwiami. Szum który powstaje w trakcie jazdy powodowany jest głównie przez zawirowanie powietrza między szparami.
Gdyby powstała taka wersja fabryczna z takim wygłuszeniem, to ciekaw jestem jak by dzisiaj wyglądała po kilkunastu latach eksploatacji w porównaniu z normalną wersją - chodzi mi o rdzę czy wyglądała by gorzej z powodu mniejszych przewiewów woda przecież jest zawsze we wnętrzu drzwi gdy pada.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No jeszcze mi powiedz, że to, co zrobiłem jest bez sensu ;-) Choć myślę, ze nie. U mnie w aucie jest głośno zwykle jak jadę jakieś 130 wzwyż, normalnie w mieście czy po Polsce jest OK. Te szczeliny w drzwiach myślę ze fabrycznie przez uszczelki są zrobione OK, nie wiem, jak to można jeszcze poprawić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dworek napisał/a:
No jeszcze mi powiedz, że to, co zrobiłem jest bez sensu ;-) Choć myślę, ze nie. U mnie w aucie jest głośno zwykle jak jadę jakieś 130 wzwyż, normalnie w mieście czy po Polsce jest OK. Te szczeliny w drzwiach myślę ze fabrycznie przez uszczelki są zrobione OK, nie wiem, jak to można jeszcze poprawić.

Każde dzieło ma swój sens. Jeżeli chcesz wyciszyć auto, to powinieneś zacząć właśnie od uszczelek gumowych, które jak wszystko się starzeje. Sprawdź czy po zamknięciu drzwi uszczelka ramki szyby idealnie przylega do słupków i dachu. Sprawdź również uszczelkę drzwi czy nie jest odkształcona, popękana itp. Możesz ją spryskać preparatem do uszczelek aby odzyskała swój pierwotny kształt.
Dodatkowo możesz przykleić gumowe uszczelki na pionowych krawędziach drzwi. Taki manewr Audi zrobiło w nowszych modelach np C5.
Sam przyznałeś, że w trakcie jazdy po mieście, gdzie jest większy hałas w aucie masz cicho - nie masz wówczas takiego naporu powietrza jak przy 130km/h.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oki, obadam temat. Te gumowe uszczelki na pionowych krawędziach drzwi to jakieś mają być specjalne?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dworek napisał/a:
Oki, obadam temat. Te gumowe uszczelki na pionowych krawędziach drzwi to jakieś mają być specjalne?

wystarczą estetyczne gumowe paski.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A ja u siebie w Coupe właśnie takie wyciszenia skrobałem - tyle ze było na jedne drzwi po 7,5Kg . Dzięki temu urwałem z samych drzwi 15Kg samych wyciszeń
Zawsze lżejszy, lepiej pomyka i mniej pali ... ;-)
Każdemu o coś innego chodzi - mi o masę ;-) każde Kg jest ważne

U mnie boczki były powyklejane jeszcze jakąś pianką o grubości 1 cm

Postaw piwo autorowi tego posta
 
[ Dodano: 09 Maj, 2015]

No wiadomo, w Coupe przyjemność z jazdy to przyspieszenie i lekkość, w 100 komfort i wygoda :-) no, i 2kg na drzwi to nie 7,5 :-)

Dobra, czas leci, a robota stać w miejscu nie może. Myślałem, żeby zostawić tak:


Ale jednak pojechałem po całości i zrobiłem tak:



I tyle, jeszcze pozostałe drzwi i można w końcu odpocząć ;-)

[ Dodano: Pon 09 Maj, 2016 09:45 ]
Adi, byłeś ciekawy, jak będą wyglądały po jakimś czasie wnęki drzwi po obklejeniu ich matami. Oto efekt, dokładnie po 5 latach:



Myślę, że nie jest źle. Brudu trochę wiadomo na dole się zebrało, ale pod matą jestem pewny, że nie ma grama rdzy - tak przyklejałem maty, żeby woda nie miała absolutnie żadnego dostępu. Auto stoi na co dzień w garażu, więc jest pewnie bardziej czysto niż w przypadku auta stojącego pod chmurką.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dobra robota. :ok:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 18.118.210.213 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa