Elementy silnika » wtryski audi a6 c6 3.0TDI
Odpowiedz do tematu
 wtryski audi a6 c6 3.0TDI
Helo!
Od jakiegoś czasu borykam się z usterkami mojego autka. Po regeneracji turbiny, wymianie przepustnicy, czyszczeniu klap kolektora ssącego, układu EGR, wymianie silniczka klap kolektora przyszedł moment na wymianę wtrysków. Poczytałem trochę o wtryskach do mojego autka i podobno nie regeneruje się ich i czeka mnie wymiana na nowe, ale za nim o tym to luknijcie na to:







z tego co wyczytałem to wartości wtrysków mierzy się na gr 72-77.

Nie wiem czy zrobiłem to dobrze. Jeżeli nie to czekam na instrukcję, a jeżeli dobrze to na diagnozę bo nie kumam tych odczytów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Spora rozbieżność, ale nie ma powodu do paniki. Sprawdź czy wtryski są odpowiednio dopisane w sterowniku silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 wtryski
Dobra to teraz powiedz mi jak mam zrobić :) . Jakoś ostatnio nie mogę ogarnąć mojego autka. Coś musi być nie tak z tymi wtryskami ponieważ jak stoi na wolnych obrotach to kopci znaczy zbiera dym w tłumikach i jak dodam gazu to chmurę zostawiam za sobą.
Jak już dojdę do porządku z wtryskami to czeka mnie magiel i tylne amory i może to już będzie wszystko ;) z mechaniki. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Spisz sobie na kartce papieru kody korekcji z każdego wtryskiwacza oznaczając nr cylindra i zrób na nowo adaptację w kanałach 71 do 76 wpisując nową wartość.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sprawdziłem informacje w sterowniku i wtryski są właściwie przypisane, więc nie wpisywałem tego na nowo.
Do tej pory myślałem, że w innej kolejności są ułożone wtryski czyli że :
6--------1
5--------2
4--------3
a nie że tak:
3-------6
2-------5
1-------4

myślałem że liczy się od rozrządu, ale się myliłem.
to powiedz mi co oznaczają tak duże rozbieżności wtrysków - czyżby wymiana :shock:

Oleju mi nie przybywa, ale jak zostawię ją na wolnych obrotach to zaczyna kopcić. Trochę już mi ręce padają o finansach nie wspomnę. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS napisał/a:

to powiedz mi co oznaczają tak duże rozbieżności wtrysków - czyżby wymiana :shock:

Oleju mi nie przybywa, ale jak zostawię ją na wolnych obrotach to zaczyna kopcić. Trochę już mi ręce padają o finansach nie wspomnę. ;-)

Na wymianę jeszcze zdążysz. Na początek spróbuj tego http://www.liquimoly.skle...ESEL-SPULUNG/23

Postaw piwo autorowi tego posta
kluska123
[Usunięty]
 czyszczenie wtryskiwaczy piezoelektrycznych bosch
Niestety tych wtryskiwaczy nie można regenerować, ale super efekty tak było w moim przypadku przy piezoelektryach można je czyścić termiczno chemicznie testować. Silnik równiej pracuje i przestał poddymiać, więc było warto. Koszt to 100 zł szt.


Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 3.144.93.73 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa