Pytajnik, czyli zielono mi ;) » [A2 1.4 AUA 2000'] Nie odpala i nie działają podzespoły w ka
Odpowiedz do tematu
 [A2 1.4 AUA 2000'] Nie odpala i nie działają podzespoły w ka
witam
mam taki problem z autem żony że rzuciło palenie a przy okazji przestało działać większość urządzeń we wnętrzu
- nie świeci licznik (tylko kontrolki się zapalają ) ani fis ani wyświetlacze nie działają
-klimatronik
-szyby elektryczne
-wlew paliwa nie reaguje
tyle zauważyłem być może coś jeszcze .
Rozrusznik kreci ale nie odpala, pompa paliwa pracuje.
Jak naładuje kompa to podepnę vaga i spróbuje odczytać jakieś błędy i dopisze efekty.
Jak macie jakieś pomysły co to może być to będę wdzięczny za porady, oczywiście bezpieczniki i przekaźniki które znalazłem sprawdziłem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odłącz na chwilę klemę akumulatora. Sprawdź napięcie na zapłonie na bezpiecznikach 29,31,38 i 40

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jutro to zrobie jak zaciągne go do garażu bo podobno po odłączeniu aku może przestać działać centralny przy tego typu usterce . Tymczasem podłączyłem dziś vaga i takie coś mi wypluł po autoskanie
błędy jakie udało mi sie odczytać
ECU
18058- Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster
P1650 - 35-00 - -
18043- Powertrain Data Bus: Missing Message from A/C Controller
P1635 - 35-00 - -
17978- Engine Start Blocked by Immobilizer
P1570 - 35-00 - -
18057- Powertrain Data Bus:Missing Message from ABS Controller
P1649 - 35- 10 - - - Intermittent

ESP
01314 - Engine Control Module
79-10 - Please Check Fault Codes - Intermittent
01434 - Brake Light Disable Relay (ESP) (J508)
57 - 10 - Electric Circuit Failure - Intermittent

Z innymi sterownikami sie nie łączy

Jak by ktoś z was dysponował jakimś schematem albo pin outem wtyczek sterowników żeby zasilania posprawdzać to by mi bardzo pomogło , na ta chwile mam rozpiskę wtyczek Modułu Komfortu

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2019 09:33 ]
Dzieki za odzew a, sprawdziłem bezpieczniki które wy,mieniłes i na wszystkich jest napiecie .
Kolega na forum a2 zasugerowal ze to moze byc awaria licznika i przez to padła komunikacja can .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zgadza się. Wygląda na uszkodzenie zegarów. Pin 1 (niebieski wtyk zegarów) to zapłon, pin 23(niebieski wtyk zegarów) to stałe napięcie 12V, 24 to masa. Napięcie po zapłonie idzie bezpośrednio ze stacyjki jeżeli na pinie 1 będzie 12V po zapłonie, to masz uszkodzony licznik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Temat ogarniety , elektronik do ktorego zaniosłem licznik stwierdził że ukruszył sie jakis element na płycie głównej w wyniku czego nie było zasilania na gateway i nie działał CAN

Pozdro dzieki za zainteresowanie tematem

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.14.70.203 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa