Elektryka i elektronika » Witam. Bardzo dziwny problem.
Odpowiedz do tematu
 Witam. Bardzo dziwny problem.
Witam wszystkich jako nowy użytkownik. Nazywam się Piotrek i jestem szczęśliwym posiadaczem audi 80 b42.8l
Panowie mam taki problem od jakiegoś czasu wyłączając lub włączając abs po dotknięciu guzika pali bezpiecznik czego następstwem są nie działające zegary i podświetlenie przycisków co z abs-em moim zdaniem mało ma wspólnego. Może wy mi pomożecie bo nikt nie potrafi tego rozgryźć. Dzięki z góry i pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Witam. Bardzo dziwny problem.
gibas2.8l napisał/a:
Witam wszystkich jako nowy użytkownik. Nazywam się Piotrek i jestem szczęśliwym posiadaczem audi 80 b42.8l
Panowie mam taki problem od jakiegoś czasu wyłączając lub włączając abs po dotknięciu guzika pali bezpiecznik czego następstwem są nie działające zegary i podświetlenie przycisków co z abs-em moim zdaniem mało ma wspólnego. Może wy mi pomożecie bo nikt nie potrafi tego rozgryźć. Dzięki z góry i pozdrawiam.
rozumiem,że pali sie bezpiecznik nr 12 , który odpowiada miedzy innymi za zegary i ABS... co było juz sprawdzane? Zaczynając od najprostrzych rzeczy,czy próbowałes podmienić włacznik?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nr nie pamiętam ale tak od zegarów na pewno. Kupiłem nowy przełącznik, odpinałem kostki pod maską i pod deską rozdzielczą, sprawdzaliśmy miernikiem przewody, nawet od zbiorniczka z płynem cham. sprawdzaliśmy kable i nic. Zdemontowałem zegary i wyjełem żarówkę z kontrolki abs-u bo myślałem że może zwarcie robi i nic :-/ nie mam pojęcia co mam dalej z tym zrobić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gibas2.8l napisał/a:
nr nie pamiętam ale tak od zegarów na pewno. Kupiłem nowy przełącznik, odpinałem kostki pod maską i pod deską rozdzielczą, sprawdzaliśmy miernikiem przewody, nawet od zbiorniczka z płynem cham. sprawdzaliśmy kable i nic. Zdemontowałem zegary i wyjełem żarówkę z kontrolki abs-u bo myślałem że może zwarcie robi i nic :-/ nie mam pojęcia co mam dalej z tym zrobić.
a sama kostka przełacznika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nr bezpiecznika to podstawa. Nikt za ciebie nie wywróży o który chodzi. Jeżeli po naciśnięciu przycisku ginie podświetlenie włączników na konsoli, przestaje działać prędkościomierz oraz brakuje wstecznych świateł. to będzie to nr 12 (15A)
Instalacja w tym modelu Audi nie jest skomplikowana więc nie powinno być problemów ze znalezieniem usterki, ale musisz podać więcej szczegółów.
Włącznik ABS jest oczywiście wpięty w zieloną wtyczkę, nikt w między czasie nie grzebał w instalacji tak aby w niej zrobił jakieś zwarcie. Co to znaczy "odpinałem kostki pod maską"?
Odłączałeś pompę ABS? Sterownik ABS też rozłączałeś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak już sprawdziłem to nr 12.
Tak pompę i sterownik a i tak pali ten bezpiecznik
Nie tak jak przyjechała do polski to ja ją kupiłem i nic tam nie było dotykane i wszystko działało dopiero od około 3 miesięcy to się dzieje.
A może to przez zimę, Na prawdę już nie wiem co mogę jeszcze napisać , nie jestem asem mechaniki i elektroniki więc nie wiem co mam z tym zrobić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gdybyś nie wymieniał włącznika, to stwierdziłbym, że jest do wymiany. Chyba, że drugi też jest uszkodzony. Najlepiej to sprawdzić wyciągając w(y)łącznik i zewrzeć na chwilę przewody za pomocą kawałka przewodu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przełącznik sprawdzałem u koleżki w cabrio.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gibas2.8l napisał/a:
przełącznik sprawdzałem u koleżki w cabrio.
a sprawdzałeś wtyczkę przełacznika i kable poza nią? i dla 123% pewności kolegi przełącznik u siebie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli pali bezpiecznik nr12, to zwarcie robi się na podświetleniu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 44.200.179.138 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa