Elektryka i elektronika » Wiazka elektryczna fartucha idaca do abs i lamp... kolory
Odpowiedz do tematu
 Wiazka elektryczna fartucha idaca do abs i lamp... kolory
[font=sans-serif][/font]witam wszystkich posiadam audi a5 2008 rok 3.0 tdi i potrzebował bym pomocy kogoś w temacie ... a więc naprawiłem swoją wiazke która uległa zniszczeniu..(około 9 kabli urwanych...)
Po bardzo długich poszukiwaniach znalazłem cała wiazke fartucha .. tylko aby ją wymienić trzeba było wszystkie 59 kabli przeciąć ( nie ma tam żadnej kostki łączącej wiazke fartucha do absurd i lampy tylko jest to cała wiazka samochodu...
I otóż mój problem ... 3/4 kabli było opisanych .
Około 7 kabli było brązowych ale dowiedziałem się że są ta masowki więc dałem radę ponieważ nie ma raczej różnicy poza grubościa kabli...
Zostało mi do zlutowania ostatnie 6 sztuk
Tylko problem tkwi w tym iż na 6 kabli są po 2 takiego samego koloru...

2 zielone z żółtym paskiem

2 zielone z brązowym paskiem

I 2 zielone z cienkim brązowym paskiem ..

Moje pytanie to czy ktoś by wiedział czy jest jakaś kolejność czy mogę zlutowac po prostu po koloroach ?

Bardzo dziękuję za pomoc
Pozdrawiam wszystkich :)
PS:SORRY za znaki lecz jestem na tel..;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przewody nie są przypadkowe w tym przypadku. Zielone przewody z indexem są przeważnie od poziomowania lewego reflektora. Jeżeli masz je podwójnie, to powinieneś połaczyć je według przeznaczenia. Jeżeli nie został tobie żaden wolny przewód do podłączenia oznacza, że łaczysz ze sobą wiązki z identycznym wyposażeniem. Co mogę podpowiedzieć, to sprawdź (przejście) które przewody idą do wtyczki lewego reflektora i podłacz kolorami z przewodami które idą do sterownika poziomowania lamp. Sterownik znajduje się nad nogami za schowkiem pasażera.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hej adi. Dzięki za wypowiedź. Lecz nie mam jak teraz sprawdzić ile który kabel daje.. jak złożę wszystko do kupy to wtedy będę twoją metoda sprawdzać .
Odnośnie tych kabli to mówisz że jeżeli są 2 identyczne np zielony z paskiem żółtym to nie będzie to samo???..

Dziwi mnie ze wszystkie inne są oznaczone pojedynczo a tych zieleni po 3 x po 2 ..... gdyby było coś innego to.wydaje mi się że by oznaczyli innaczej..ahh

Postaw piwo autorowi tego posta
 
AdsSs5 napisał/a:
Hej adi. Dzięki za wypowiedź. Lecz nie mam jak teraz sprawdzić ile który kabel daje.. jak złożę wszystko do kupy to wtedy będę twoją metoda sprawdzać .
Odnośnie tych kabli to mówisz że jeżeli są 2 identyczne np zielony z paskiem żółtym to nie będzie to samo???..

Dziwi mnie ze wszystkie inne są oznaczone pojedynczo a tych zieleni po 3 x po 2 ..... gdyby było coś innego to.wydaje mi się że by oznaczyli innaczej..ahh

Nie zawsze jest tak, że konkretna kombinacja kolorów przewodów ma tylko jedno przeznaczenie. W tym przypadku masz na to dowód. Aby to sprawdzić wystarczy miernik omomierz lub tester ciągłości przewodu i zmierzyć dany odcinek kabla. Mierzysz odcinek między reflektorem i drugim końcem wiązki (zaznaczasz go ) i lutujesz z przewodem który idzie do modułu poziomowania - tak samo go sprawdzisz.
Swego czasu reanimowałem wiązkę nadkola do A4 B8 z 20011r. Problemem był o rok młodsza wiązka nadkola z zupełnie innym wyposażeniem. Zupełnie inne kolory przewodów oraz ich ilość. Dało się dojść po schematach, ale było przy tym więcej pracy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To szacun adi jeżeli miałeś wiazke z 50 paroma kablami i na dodatek w innych kolorach . nie robił bym tego... za dużo roboty...
W moim przypadku miałem identyczna ... 59 kabli auta z 8roku na bixenonie no i abs raczej nie miał znaczenia.

A powiedz mi adi nie masz może jakiegoś schematu do tej wiązki???


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bez schematów elektrycznych nie brałbym się za taką robotę. Jest to w pewnym sensie jakaś odpowiedzialność za swoje czyny. :-P
Schematy elektryczne są posegregowane wyposażeniem i nie ma w nich opisów tego typu jak przeznaczenie przwodów w odpowiednim miejscu wiązki. Trzeba do tego dojść samemu przez zbadanie przewodu (dokąd idzie).
EDIT
Udało mi się odszukać te pozostałe przewody w schematach.
Tak więc zielony z żółtym to równiez czujnik otwarcia klapy silnika (drugi koniec jest przy sterowniku Bord na 3 pinie 32 pinowej wtyczce.
Zielony z brązowym indexem to masa czujników temperatury zewnętrznej, poziomu płynu chłodzącego, poziomu płynu spryskiwaczy oraz poziomu płunu hamulcowego. Drugi koniec przewodu jest również w tej 32 pinowej wtyczce na pinie nr 25.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.226.187.199 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa