Elektryka i elektronika » Wentylator elektryczny Audi V8 D11
Odpowiedz do tematu
 Wentylator elektryczny Audi V8 D11
Cześć.

Prośba i pytanko za razem. Zaczęły się ciepłe dni i zauważyłem, że coś złego dzieje się z układem chłodzenia mojego V8.

Wiskoza - chodzi, ale wentylator elektryczny nie. Jeśli włącze klimę, elektryczny zaczyna się kręcić, ale gdy klima jest OFF, wentylator elektryczny nie odpala wcale, również nie rusza gdy zgaszę zagrzany silnik co powoduje gwałtowny wzrost temperatury.

Wnioski - sam wentylator działa, skoro wstaje przy włączeniu klimy,
Do sprawdzenia czujnik - jak rozumiem szukać go w okolicach chłodnicy?
Jeśli czujnik będzie w porządku, bezpiecznik, lub przekaźnik - tylko który - niestety, na mojej obudowie bezpieczników nie ma kartki z rozpiską i nie zgadne co sprawdzać.

Chciałbym się jutro tym zająć, co by auta nie katować w cieplejsze dni tak więc będę wdzięczny za waszą pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Wentylator elektryczny Audi V8 D11
KWs napisał/a:
Cześć.

Prośba i pytanko za razem. Zaczęły się ciepłe dni i zauważyłem, że coś złego dzieje się z układem chłodzenia mojego V8.

Wiskoza - chodzi, ale wentylator elektryczny nie. Jeśli włącze klimę, elektryczny zaczyna się kręcić, ale gdy klima jest OFF, wentylator elektryczny nie odpala wcale, również nie rusza gdy zgaszę zagrzany silnik co powoduje gwałtowny wzrost temperatury.

Wnioski - sam wentylator działa, skoro wstaje przy włączeniu klimy,
Do sprawdzenia czujnik - jak rozumiem szukać go w okolicach chłodnicy?
Jeśli czujnik będzie w porządku, bezpiecznik, lub przekaźnik - tylko który - niestety, na mojej obudowie bezpieczników nie ma kartki z rozpiską i nie zgadne co sprawdzać.

Chciałbym się jutro tym zająć, co by auta nie katować w cieplejsze dni tak więc będę wdzięczny za waszą pomoc.
a czy silnik przegrzewa się?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak stanę po dłuższej jeździe, zgaszę silnik, i wrócę kluczykiem na zapłon, bez odpalania, to temp rośnie do około 110-115 stopni na wskaźniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
KWs napisał/a:
Jak stanę po dłuższej jeździe, zgaszę silnik, i wrócę kluczykiem na zapłon, bez odpalania, to temp rośnie do około 110-115 stopni na wskaźniku.
ale zaraz po odpaleniu spada? i jak to wygląda w czasie jazdy? czujnik odpowiadający za włączanie się wiatraka powinien byc u dołu chłodnicy zaraz za wężem. proponuję odpiąć wtyczkę i zewrzeć w niej piny, wtedy wiatrak powinien ruszyć, co da jednoznaczne potwierdzenie winowajcy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W czasie jazdy nie przekracza 100 stopni, ale elektryczny chodzi ze względu na klimę.

Jeśli stanę na parkingu, bez włączonej klimy, elektryczny się nie uruchomi a auto nagrzeje się do do nieco ponad 100 stopni. Jeśli zgasze, to temperatura rośnie. Jeśli odpale to spadnie - ale bez użycia elektrycznego wiatraka (włączenie klimy) trwa to dosyć długo. Jutro sprawdzę czujnik w chłodnicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
KWs napisał/a:
W czasie jazdy nie przekracza 100 stopni, ale elektryczny chodzi ze względu na klimę.

Jeśli stanę na parkingu, bez włączonej klimy, elektryczny się nie uruchomi a auto nagrzeje się do do nieco ponad 100 stopni. Jeśli zgasze, to temperatura rośnie. Jeśli odpale to spadnie - ale bez użycia elektrycznego wiatraka (włączenie klimy) trwa to dosyć długo. Jutro sprawdzę czujnik w chłodnicy.
myslę,że wysiadło załączenie pierwszego biegu w czujniku, jak się do niego dobierzesz to będzie jasność.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i chyba klops - przeleciałem oczami jak i ręką całą chłodnicę, i nie widzę żadnego czujnika w niej. Stojąc przed autem po lewej stronie na dole jest jedynie "wyjście" zaślepione niebieskim korkiem - jak sądzę spust.

Wniosek - albo jestem ślepy i muszę prosić o wskazanie na jakimś zdjęciu w którym miejscu tego szukać, albo jakiś poprzednik wymienił chłodnicę na taką bez czujnika, ewentualnie zamiast czujnika jest ta niebieska zaślepka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W Vce są 2 czujniki. Jeden jest w prawej głowicy obok aparatu zapłonowego, drugi z przodu silnika na lewej głowicy zaraz przy króćcu węża. Sprawa w Vce jest trochę skomplikowana ponieważ wentylatorem sterują zegary oraz 3 przekaźniki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
W Vce są 2 czujniki. Jeden jest w prawej głowicy obok aparatu zapłonowego, drugi z przodu silnika na lewej głowicy zaraz przy króćcu węża. Sprawa w Vce jest trochę skomplikowana ponieważ wentylatorem sterują zegary oraz 3 przekaźniki.


Jak temat ugryźć, masz pomysł? Może najpierw przekaźniki? Czujniki jakoś można sprawdzić, bo jeśli sterują tym wszystkim zegary, to chyba spinanie pinów nic nie da? Byłem u elektryka, niestety rozłożył ręce twierdząc, że on nie widzi sterowania i wg niego elektryczny jest tylko do klimy...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacznij od końca czyli od przekaźników i bezpieczników.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
KWs, nie wiem co Ty masz tam porobione, lecz czujnik sterujący wentylatorem jest z chłodnicy z prawej strony ( stojąc przed autem z lewej ), chyba że w PT jest inaczej niż w ABH, ale właśnie mam na "stole" ten motor i czujnik jest tam gdzie powinien być.

Druga sprawa to to że temperatura w tym aucie nie stoi równo na 90 jak to jest w ówczesnych autach, mi w V8 jak chodzi na wolnych temperatura na wskaźniku oscyluje w granicach 100stopni, na wielu różnych czujnikach.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.128.78.41 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa