Audi A6/S6 » W końcu ;) szukam A6 C5
Odpowiedz do tematu
 W końcu ;) szukam A6 C5
Witam,

w końcu coś mogę zmienić, choć nie mogę narzekać bo mój poczciwy szerszeń hula ,;)
Jednak muszę mieć coś pewniejszego i bezpieczniejszego na dalsze trasy,
więc szukam już zdecydowanie A6 w avancie, tym razem MUSI być na cztery kozaczki ;)
Z racji funduszy raczej nie sięgnę dalej niż zasięg modelu C5 ale w ogóle mnie to nie martwi hehe
No więc traktory odpadają, zastanawiam się nad 1.8T lub 2.4 gdzie 2.4 w zasadzie znalazłem prawie same w automacie. Czy tylu letnie automatyczne skrzynie dają radę?! Co i jak w przypadku automata sprawdzić, żeby mieć pewność że skrzynia działa i podziała długo jeszcze jak należy? Troszkę się jej boję ale chciałbym, ;) Niezależnie od wersji którą wybiorę sekwencja murowana, czy oba silniki działają poprawnie z LPG?
Czy jest jakaś bolączka tych modeli którą powinienem znać i sprawdzić przy zaqupie?!

Z góry dzięki za porady

ps. a niawiasem, chyba nie dam rady mieć dwóch karoc, więc (chyba mi serce pęknie) ale mój szerszeń będzie szukał nowego opiekuna, najchętniej kogoś z forum bo będę mieć pewność, że trafi w dobre ręce a nie na żyletki... za dużo serca w niego włorzyłem ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: W końcu ;) szukam A6 C5
Krzyhoo napisał/a:
Witam,

w końcu coś mogę zmienić, choć nie mogę narzekać bo mój poczciwy szerszeń hula ,;)
Jednak muszę mieć coś pewniejszego i bezpieczniejszego na dalsze trasy,
więc szukam już zdecydowanie A6 w avancie, tym razem MUSI być na cztery kozaczki ;)
Z racji funduszy raczej nie sięgnę dalej niż zasięg modelu C5 ale w ogóle mnie to nie martwi hehe
No więc traktory odpadają, zastanawiam się nad 1.8T lub 2.4 gdzie 2.4 w zasadzie znalazłem prawie same w automacie. Czy tylu letnie automatyczne skrzynie dają radę?! Co i jak w przypadku automata sprawdzić, żeby mieć pewność że skrzynia działa i podziała długo jeszcze jak należy? Troszkę się jej boję ale chciałbym, ;) Niezależnie od wersji którą wybiorę sekwencja murowana, czy oba silniki działają poprawnie z LPG?
Czy jest jakaś bolączka tych modeli którą powinienem znać i sprawdzić przy zaqupie?!

Z góry dzięki za porady

ps. a niawiasem, chyba nie dam rady mieć dwóch karoc, więc (chyba mi serce pęknie) ale mój szerszeń będzie szukał nowego opiekuna, najchętniej kogoś z forum bo będę mieć pewność, że trafi w dobre ręce a nie na żyletki... za dużo serca w niego włorzyłem ;audi;
wiec tak, jesli automat to tylko tiptronic, moim zdaniem lepiej szukac 2,8 bo 2,4 sa wyjatkowo paliwozerne i wg mojej prywatnej oceny to nagorszy silnik benzynowy jaki moze być w C5 , ale to tylko moje skromne zdanie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wielkie dzięki,

a zatem na jakim poziomie masz spalanie?
Ze wstępnych moich ustaleń paliłbym ok 10l/100km (pewnie na LPG z 11).

Ja w zasadzie liczę i patrzę na cykl mieszany, mieszkam pod Krakiem i codziennie śmigam do roboty 30, czyli myślę że średnio dziennie robię ok 75km

Jeszcze raz dzięki ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli coś z benzyny, to wolnossące i na pewno 2,8L. Z doładowanych masz 2 bramki. Bramka nr 1 to 1,8T i bramka nr 2 2,7 Bi T. Brałbym raczej mocniejszą wersję 2,7T Tiptonik i oczywiście Quattro.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jeżeli coś z benzyny, to wolnossące i na pewno 2,8L. Z doładowanych masz 2 bramki. Bramka nr 1 to 1,8T i bramka nr 2 2,7 Bi T. Brałbym raczej mocniejszą wersję 2,7T Tiptonik i oczywiście Quattro.
dokładnie, ja teraz żałuje,że nie wziąłem 2,7bt :roll: w kazdym razie robie dziennie 120 km z czego 20 po zakorkowany miescie a trasa zapodaje 140-150 i średnie spalanie to 12,4 l

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wielkie dzięki, no to szukam dalej jak na razie jeszcze się na nic nie wpadłem, ;)
Jak coś podrzucę linki do ocenty dla fachowców 8-)

miłego

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
Wielkie dzięki, no to szukam dalej jak na razie jeszcze się na nic nie wpadłem, ;)
Jak coś podrzucę linki do ocenty dla fachowców 8-)

miłego

Czekamy na linki :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
http://allegro.pl/show_item.php?item=2171288135

http://otomoto.pl/audi-a6...-C22840439.html

no i 2.4


http://moto.allegro.pl/au...2181178983.html

http://otomoto.pl/audi-a6...-C22192077.html

nie jestem jeszcze przekonzany choć nabrałem dystansu do 2.4 po opinii "brata".
Czy naprawdę on tyle samo żre co 2.8?
Obawiam się czy będzie mnie stać na waszkę i opłaty rej, OC no i może AC, no chyba że wszelkie opłaty za 2.4 i 2.8 bedą takie same? Nie wiem... może Wy wiecie
Są inne skrzynie aut, niż TipTronic w tych modelach?
Czy są jakieś sekwencje, które polecacie do tych silników? Czy wiecie może też ile kosztują teraz takie sekwencje?


ps. osobiście urzeka mnie czarne 2.4... w sensie wizyalnym, szkoda że nie ma aut. skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hejo :)
Pierwsza w wersji USA wygląda jakby miała kilka kolorów i brak fotek wnętrza :-(
Trzecia to samym kolorem wnętrza odpycha... no ale jak kto lubi :)
Czwarta wygląda nawet ok tylko mam wrażenie, że drzwi kierowcy były robione :cry:
Mi osobiście Kolego najbardziej podoba się zapewne nie jest to ewenementem...
Oprócz tiptronika jeszcze były multitroniki, które są bardziej podatne na awarię... jednak jak prawdę piszę to do quattro ich nie montowali :)
No i powodzenia w poszukiwaniach :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
powiem szczerze ze ja mam zalozonom sekwencje i na trasie spalanie wynosi 10.5litra a w miescie okolo 12 ekonomicznej jezdzie, oczywiscie silnik 2.8

Postaw piwo autorowi tego posta
 
opłaty za 2,8 i 2,4 beda takie same (OC) ,natomiast o AC nie musisz sie martwic, bo żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy Ci niuni (AC) , chyba,że weźmiesz auto na raty... co do spalania, to powiedziałbym,że 2,4 pali nawet wiecej od 2,8 :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hmm, interesujeące nie A6

http://otomoto.pl/audi-a4...-C23122389.html

Jakie są parametry spalania takiego silnika?

szukam dalej... ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Parametry tego silnika nie są złe, ale przód nie podoba mi się w tej A4.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:

http://otomoto.pl/audi-a4...-C23122389.html

Jeżeli jesteś przyzwyczajony do wygody cygara to będziesz się gniótł w tym samochodzie... pokuszę się nawet o stwierdzenie, że passat z tych lat ma więcej przestrzeni wewnątrz niż Audi :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki nie kombinuje bo zwarjuje, wracam na wlaściwy tor

A6 1.8T lub 2.8 wedle rad ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A6/S6 

[ IP: 18.218.61.16 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa