Pytajnik, czyli zielono mi ;) » VIN a rok produkcji, a rejestracja
Odpowiedz do tematu
 VIN a rok produkcji, a rejestracja
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Parę dni temu kupiłem śliczną A6, sprowadzoną, a przed zakupem sprawdziłem VIN. Wszystko było w porządku, rok produkcji się zgadzał. Dzisiaj z rana pojechałem zrobić przegląd rejestracyjny i diagnoście po zdekodowaniu VINu ukazał się rok produkcji 1999, pomimo że w numerze VIN jak byk figuruje litera "Y", ponadto, pierwsza rejestracja auta za granicą nastąpiła pod koniec kwietnia 2000 r. Pojechałem zakupić nieco części ekspoatacyjnych i nawet sprzedawca w sklepie dziwił się, skąd wziął się rok produkcji gdyż w katalogach z częściami audi w takiej opcji przez rokiem 2000 nie figuruje.
WTF?

Pytanie jakie ciśnie mi się na usta: co z tym fantem zrobić? Uciekł mi rok zatem przy późniejszej odsprzedaży sporo tracę. Po drugie skąd taka rozbieżność? Wszystkie dekodery VIN wskazują rok 2000, na stacji diagnostycznej jednak 1999? Gdzie tkwi błąd i gdzie ewentualnie mogę zweryfikować ostatecznie rok produkcji auta?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a diagnosta powiedział, na jakiej podstawie ustalił wcześniejszy rok produkcji?
jak masz brief, to zeskanuj mi go i podeślij na priv

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Być może to zbyt proste rozwiązanie, ale rok produkcji to niekoniecznie rok modelowy. Po co mieć łatwo, jak można skomplikować. Jest to pierwsza rzecz, jaka mi się nasuwa po przeczytaniu Twojego posta. na swoim przykładzie mogę potwierdzić, że kupuję części po roku modelowym, a nie dacie zjechania z taśmy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rok modelowy w audi zaczyna sie (tu nie mam pewności) we wrzesniu, więc po VINie bedzie 2000 a rzeczywiście to jeszcze 1999

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rok modelowy w Audi zaczyna się w lipcu. Auto może być wyprodukowane w lipcu 1999 i w tym miesiącu zarejestrowane, a w VINie oczywiście będzie 2000r i wszystko będzie się zgadzać. Podaj na PW nr VIN, to dostaniesz informację z którego miesiąca pochodzi twoja A6.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję za odpowiedzi.

wbruti napisał/a:
diagnosta powiedział, na jakiej podstawie ustalił wcześniejszy rok produkcji?
jak masz brief, to zeskanuj mi go i podeślij na priv


Jutro zrobię z rana skan i podeślę. Niestety diagnosta skwitował to: "tak mi wyskakuje w komputerze i nic z tym nie mogę zrobić". :-/

Pasiak napisał/a:
rok modelowy w audi zaczyna sie (tu nie mam pewności) we wrzesniu, więc po VINie bedzie 2000 a rzeczywiście to jeszcze 1999

szynszylek napisał/a:
Być może to zbyt proste rozwiązanie, ale rok produkcji to niekoniecznie rok modelowy.


Prawda, aczkolwiek jestem w stanie zrozumieć rozbieżność roczną dla auta kupionego na przełomie roku kalendarzowego, ba, nawet w lutym czy marcu jednak w kwietniu? Tutaj zdecydowanie coś nie gra i obstawiam niekompetencję stacji diagnostycznej.
Uruchomiłem znajomego w serwisie z autoryzacją Audi, sam również podzwonię z rana i zobaczę co uda mi się ustalić.

Jeszcze jedno pytanie: czy serwis Audi udziela tego typu informacji na temat numeru VIN telefonicznie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Lucas napisał/a:


Jeszcze jedno pytanie: czy serwis Audi udziela tego typu informacji na temat numeru VIN telefonicznie?

To zależy od ASO. Ogólnie udzielają tylko odpłatnie. Data pierwszej rejestracji może być starsza od rocznika VIN nie bardziej niż 6 miesięcy. Jeżeli jest starsza. to auto nie będzie raczej do końca legalne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poszło PW w sprawie VINu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odp również.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję za pomoc Adi. Cóż, jestem jednak rok w plecy dzięki naszemu choremu prawu :(
Grunt, że autko jest w doskonałej kondycji, aczkolwiek ciężko przeboleć nasze dziwne przepisy...jak również wynikającą stąd stratę przy późniejszej odsprzedaży :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.15.147.215 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa