Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: jimv8
Wto 15 Maj, 2012 06:30
[A4] Naped quattro czy 4motion ??
Autor Wiadomość
bishop 
bishop


Model: A4,
Silnik: 1.9 AVB
Zasilanie: Olej napedowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 45
Dołączył: 16 Maj 2010
Wszystkie posty: 28



Skąd: podkarpacie
  Wysłany: Sro 30 Mar, 2011 21:02   [A4] Naped quattro czy 4motion ??
     



Witam,rozgladam sie za a4 quattro 1.9tdi lub 1.8t 2002-2004r.,jedni odradzaja drudzy mowia ze vw 4motion lepszy,itd.Do A4 ;audi;jestem bardziej przychylny,lecz czym sie roznia jednostki napedowe pomiedzy jedna a druga marka pojazdu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Sro 30 Mar, 2011 22:26   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Napęd 4motion, to tak naprawdę napęd przedni z dołączanym automatycznie napędem tylnym. Quattro jest natomiast napędem stałym na 4 koła. Tak więc różnica jest kolosalna jeżeli chodzi o frajdę z jazdy.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 06:49   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



bishop napisał/a:
jedni odradzaja drudzy mowia ze vw 4motion lepszy
a jakie przedstawiaja Ci argumenty odradzając?
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
bishop 
bishop


Model: A4,
Silnik: 1.9 AVB
Zasilanie: Olej napedowy
Nadwozie: Sedan
Wiek: 45
Dołączył: 16 Maj 2010
Wszystkie posty: 28



Skąd: podkarpacie
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 20:37   
     



WITAM, dzieki za info, mowia te osoby ktore nie maja kontaktu z takimi autami lub przechawlaja sie ze niby cos wiedza,a w gruncie zeczy zero maja wiedzy. Mianowicie; ze wiecej pala ON lub PB o jakas 1do2 litow wiecej,sa wadliwe sprzegla itd,.taka propagande jednym uchem wpuszczam a drugim wypuszczam i nie wdaje sie w dialog z takim osobami,Wiec dlatego pytanie skierowalem do Was, ;audi; ,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 21:59   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Plotki, plotki i jeszcze raz plotki. Prawdą jest, że i stalową kulkę można popsuć, tak więc nie ma rzeczy niezniszczalnych, a napęd Quattro.... cóż nawet jeżeli spali ten 1-2 litry więcej, to i tak nie ma lepszych. Napędy Volkswagena sa dołączane tylko gdy jest taka potrzeba - typowe Syncro i sądzę, że z nimi byłoby więcej problemów niż ze stałym stosowanym przez Audi.
Kiedyś widziałem napis na ramce tablicy rejestracyjnej - przedni napęd jest dla dziewczynek - coś takiego mogło być tylko na samochodzie niemieckiej marki 3 liter. Rozmawiając z fanatykiem tej właśnie marki wymienialiśmy wady i zalety napędu na tylną oś i napędu na 4 koła jakim jest system Quattro. Twierdził oczywiście, że tylny jest lepszy w każdej sytuacji, ale w takich sytuacjach jak przyspieszenie, czy pokonanie zakrętów, czy podjazd na lodzie i to pod górkę zawsze tłumaczył tekstem - a widzisz bo Audi ma napęd na 4 koła, to jest mu łatwiej, ale BMW jest i tak lepsze. :lol: Tak więc nie ma co ściemniać ktoś kto nie miał, nie ma i nie będzie mieć Audi Quattro niech lepiej nie zabiera głosu, bo się ośmiesza takim podejściem do życia. Samochód prawdziwego mężczyzny nie musi mieć tylnego napędu. Quattro zapewnia tak samo adrenalinę w miejscach gdzie z jedną ośką wypadł byś już dawno z zakrętu. Ktoś kto jeździ Quattrusem wie o co kaman i rozumie mnie w pełni. Jeżeli mój następny samochód nie będzie Quattro, to będzie to na pewno następny Oldis.
Gorąco polecam.
pzdr
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011 06:54   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



bishop napisał/a:
WITAM, dzieki za info, mowia te osoby ktore nie maja kontaktu z takimi autami lub przechawlaja sie ze niby cos wiedza,a w gruncie zeczy zero maja wiedzy. Mianowicie; ze wiecej pala ON lub PB o jakas 1do2 litow wiecej,sa wadliwe sprzegla itd,.taka propagande jednym uchem wpuszczam a drugim wypuszczam i nie wdaje sie w dialog z takim osobami,Wiec dlatego pytanie skierowalem do Was, ;audi; ,
dla mnie takie gadki to po prosu smiech... zastanów się sam czym sa powiedzmy 2 litry paliwa za cene bezpieczeństwa? V-ka jest moim pierwszym audi z napedem quattro i jazda nia przerosła moje najsmielsze oczekiwania. Oczywiście nie ma rzeczy doskonałych , ponadto jesli ktoś nie umie jeździć to i czołgiem dachuje :mrgreen: Jestem pewnien,że każde następne ;audi; jakie kupie bedzie quattro
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
wojtek_gtx 
80 CQ V8



Model: B4
Silnik: AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Coupe
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lis 2010
Wszystkie posty: 124



Piwa: 1/1
Skąd: Warszawa-Wawer
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011 15:08   
     



Znam kilka osób które boją się (nie umieją jeździć autami 4WD)
Tylko przedni napęd ... ;-)
4Motion można przerobić na stały napęd 4WD z kontrolowanym rozkładem momentu (Dopinając do niego kontroler HALDEX - są takie gadżety )
_________________
GTRPROJECT | TEAM - www.gtrproject.pl/forum

In progress - AUDI COUPE Quattro V8


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
piotra6 


Model: A6
Dołączył: 31 Maj 2011
Wszystkie posty: 7



Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 16:26   
     



Adi202 napisał/a:
Quattro jest natomiast napędem stałym na 4 koła. Tak więc różnica jest kolosalna jeżeli chodzi o frajdę z jazdy.


Jestem tu nowy i nie chciałbym się przemądrzać ale może nikt nie będzie miał mi tego za złe :)

Chodzi o to że napęd quattro w niektórych modelach Audi występuje także w postaci napędu dołączanego. Dokładniej mówiąc modele TT i A3 (i najprawdopodobniej A1 w niedalekiej przyszłości) posiadają napęd Quattro, który jest dołączany w razie konieczności za pomocą sprzęgła haldex.

Uwagi obslugi forum:
Umieszczanie linków przekierowywujących bez zgody administracji jest łamaniem regulaminu.
szynszylek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 16:56   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



piotra6 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Quattro jest natomiast napędem stałym na 4 koła. Tak więc różnica jest kolosalna jeżeli chodzi o frajdę z jazdy.


Jestem tu nowy i nie chciałbym się przemądrzać ale może nikt nie będzie miał mi tego za złe :)

Chodzi o to że napęd quattro w niektórych modelach Audi występuje także w postaci napędu dołączanego. Dokładniej mówiąc modele TT i A3 (i najprawdopodobniej A1 w niedalekiej przyszłości) posiadają napęd Quattro, który jest dołączany w razie konieczności za pomocą sprzęgła haldex.

Więcej informacji o Quattro znajdziecie pod TYM adresem

Każdy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Quattro, to przede wszystkim zastrzeżona nazwa napędu Audi który zawsze był stały. Świat poszedł jednak w kierunku oszczędności i stworzono więc w tańszym segmencie modeli Audi dołączany napęd który nosi również nazwę Quattro, lecz zasada działania jest zupełnie inna niż w typowym stałym napędzie. Nazwa Quattro to jedyny wspólny drobiazg który łączy te 2 typy napędów.
Tak więc każdy może mieć inne zdanie, ale faktem jest to, że dołączany napęd nigdy nie będzie tym samym co stały. Zdania nie zmienię nawet jak Audi zacznie montować tego typu napęd w cięższych modelach takich jak A6 A8. ;-)
pzdr
P.S.
Przekazanie momentu w Quattro jest w stosunku 60% tył i 40% przód.
50 na 50 stosowała Lancia w modelach Delta.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
piotra6 


Model: A6
Dołączył: 31 Maj 2011
Wszystkie posty: 7



Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 18:04   
     



Adi202 napisał/a:

Każdy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Quattro, to przede wszystkim zastrzeżona nazwa napędu Audi który zawsze był stały. Świat poszedł jednak w kierunku oszczędności i stworzono więc w tańszym segmencie modeli Audi dołączany napęd który nosi również nazwę Quattro, lecz zasada działania jest zupełnie inna niż w typowym stałym napędzie.
Nazwa Quattro to jedyny wspólny drobiazg który łączy te 2 typy napędów.
Tak więc każdy może mieć inne zdanie, ale faktem jest to, że dołączany napęd nigdy nie będzie tym samym co stały. Zdania nie zmienię nawet jak Audi zacznie montować tego typu napęd w cięższych modelach takich jak A6 A8. ;-)
pzdr


Dołączany napęd w A3 i TT jest już całkiem długo bo chyba ponad 10lat :) Oczywiście jednak zgadzam się z Tobą że napęd stały to napęd stały i nigdy tego nie kwestionowałem :)

Adi202 napisał/a:

P.S.
Przekazanie momentu w Quattro jest w stosunku 60% tył i 40% przód.
50 na 50 stosowała Lancia w modelach Delta.


Tutaj jednak nie mogę się zgodzić w całości. W modelach od 2005 roku powoli zaczął wchodzić napęd Quattro gdzie w normalnych warunkach drogowych moment przenoszony jest w stosunku 60% tył i 40% przód za pomocą dyferencjału TorSen typ 3 oraz ostatnio za pomocą nowego dyferencjału Audi. Jednakże we wcześniejszych modelach królował dyferencjał TorSen typ 1 gdzie moment był przenoszony w stosunku 50% tył i 50% przód.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 19:03   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



piotra6 napisał/a:
we wcześniejszych modelach królował dyferencjał TorSen typ 1 gdzie moment był przenoszony w stosunku 50% tył i 50% przód.

Zapewniam Cię, że w mojej eSie mam większe przełożenie na tylną oś. Te same rozwiązanie jest w S2 która posiada mój kumpel oraz w modelu Coupe Quattro B2 i są to modele produkowane przed 2005r. Przełożenie 60/40 nie jest jednak stałe - testowane eSką przy 130km/h na zakręcie 90° tuż przed moją chatą.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
piotra6 


Model: A6
Dołączył: 31 Maj 2011
Wszystkie posty: 7



Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 19:47   
     



Adi202 napisał/a:
piotra6 napisał/a:
we wcześniejszych modelach królował dyferencjał TorSen typ 1 gdzie moment był przenoszony w stosunku 50% tył i 50% przód.

Zapewniam Cię, że w mojej eSie mam większe przełożenie na tylną oś. Te same rozwiązanie jest w S2 która posiada mój kumpel oraz w modelu Coupe Quattro B2 i są to modele produkowane przed 2005r.

Kolego ja niestety nie mam jeszcze takich doświadczeń i obserwacji jako, że moje Audi to na razie jest w planach :-( Jednakże wg. danych technicznych, literatury i różnych innych informacji TorSen T1 może przekazywać jedynie moment 50/50 i jestem tego pewien.... tylko, że w warunkach dobrej przyczepności... i tutaj właśnie może tkwić nasz punkt niezgody... :)

Stawiam że Twoje obserwacje nie wynikają z pomiarów z hamowni a jedynie z doświadczeń na drodze. I właśnie tu jest haczyk, bo stawiam że Twoje obserwacje wynikają z tego jak zachowuje się samochód przy ostrej jeździe, jak Ci tył zarzuca itp. a to nie jest oczywiście jazda w ""warunkach normalnej przyczepności" i to jest chyba nasza kość niezgody... :) zgadza się?

Swoją drogą widzę, że naprawdę jesteś fascynatą skoro samymi perełkami jeździsz :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 20:12   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Co do przyczepności, to eSa jest lekko nadsterowna co nie można powiedzieć o mojej 100ce z napędem na przód. W zależności od sytuacji przekazanie momentu jest zmienne np ruszanie na szutrze - tył bardziej boksuje niż przód. Przy dwóch ostrych zakrętach 90° eSa zachowuje się całkiem inaczej niż ośka przy wejściu w zakręt jest nadsterowna przy wyjściu podsterowna.
Ja obecnie nie mam czasu na literaturę, oraz nie miałem przyjemności jeździć Quattro z początku produkcji (lata 80te). Jedynie co mogę, to przekazać część praktyczną - jeżdżę Quattro dzień w dzień i w zależności od humoru i nastroju na tym samym odcinku spali mi 1,5L a raz 5L 98okt. i obserwuję jak zachowuje się w każdej sytuacji na drodze.
Zanim kupiłem eSkę również sądziłem, że napęd jest przekazywany 50/50 i nawet się założyłem. Niestety zakład przegrałem. Po kupnie Quattro przekonałem sie na własnej skórze o co kaman. Jest możliwe, że pierwsze wersje które budowane były na rajdy miały takie przełożenie, ale w modelach produkowanych na "cywilne" drogi na pewno tak nie jest.
Życzę Ci szybkiego zakupu modelu Quattro w bardzo dobrym stanie, a wówczas jest możliwe, że siądziemy może na jakimś zlocie przy piwku i pogadamy na te tematy.
Jeżeli chodzi o fascynację ;audi; To się zgadza. Jestem mozna tak nazwać "zboczeńcem" tej marki, aktualnie posiadam 3 Audi i niebawem szykują się kolejne.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
piotra6 


Model: A6
Dołączył: 31 Maj 2011
Wszystkie posty: 7



Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 20:40   
     



Adi202 napisał/a:
W zależności od sytuacji przekazanie momentu jest zmienne np ruszanie na szutrze - tył bardziej boksuje niż przód. Przy dwóch ostrych zakrętach 90° eSa zachowuje się całkiem inaczej niż ośka przy wejściu w zakręt jest nadsterowna przy wyjściu podsterowna.

Może trochę za bardzo naciskam ale... Cały czas mi chodzi o to że 50/50 przekazywany jest tylko w warunkach dobrej przyczepności, czyli wtedy gdy koła nie tracą przyczepności (jedziesz spokojnie równomierną prędkością po asfalcie lub lekko przyspieszasz) - wtedy jest moment 50/50, a w innych warunkach moment jest zmienny. Co do przyspieszania na szutrze to bym właśnie tak obstawiał w ciemno jak mówisz, ale nie dlatego że moment na tył jest większy tylko dlatego bo tył jest dużo lżejszy od przodu - docisk kół tylnych do podłoża jest mniejszy czyli koła tylne mają lżej czyli bardziej boksują.

Hehe wydaje mi się że mam rację, ale będę pewien na 100% jak to będę miał okazje przetestować, już nawet mam pomysł jak sprawdzić to boksowanie kół na szutrze.. :-D

No i wtedy podyskutujemy na ten temat :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 20:57   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



piotra6 napisał/a:

Może trochę za bardzo naciskam ale... Cały czas mi chodzi o to że 50/50 przekazywany jest tylko w warunkach dobrej przyczepności, czyli wtedy gdy koła nie tracą przyczepności (jedziesz spokojnie równomierną prędkością po asfalcie lub lekko przyspieszasz) - wtedy jest moment 50/50, a w innych warunkach moment jest zmienny. Co do przyspieszania na szutrze to bym właśnie tak obstawiał w ciemno jak mówisz, ale nie dlatego że moment na tył jest większy tylko dlatego bo tył jest dużo lżejszy od przodu - docisk kół tylnych do podłoża jest mniejszy czyli koła tylne mają lżej czyli bardziej boksują.

Hehe wydaje mi się że mam rację, ale będę pewien na 100% jak to będę miał okazje przetestować, już nawet mam pomysł jak sprawdzić to boksowanie kół na szutrze.. :-D

No i wtedy podyskutujemy na ten temat :)

Wcale nie naciskasz, tylko wymieniamy swoje wiadomości. :-P
Właśnie przy dobrej przyczepności napęd przekazywany jest w stosunku 60/40. Obrót kół jest 1:1 dlatego też zalecane są 4 identyczne opony. Przy ruszaniu np na lodzie tył rusza pierwszy - tendencja do obracania autem. Powiesz, że to nie są dobre warunki, ale skąd 16 letnie auto ma wiedzieć, że stoi na lodzie? Po tym też można stwierdzić, że tył jest napędzany większym momentem niż przód. Przy zmiennych warunkach moment jest dopasowywany do drogi, ale w normalnych warunkach jest tak jak piszę. :-P
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Quattro

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi naped Q w rs4
daniello85 Quattro 7 Nie 24 Sty, 2010 09:33
chmiel25
Brak nowych postów Napęd quattro
krzysiekg65 Rozwiązania techniczne Audi 12 Wto 16 Lut, 2010 17:57
krzysiekg65
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Audi R8 5.2 FSI quattro
krzysiekg65 Z ostatniej chwili 0 Pon 25 Maj, 2009 15:08
krzysiekg65
Brak nowych postów [A6/S6 C5 4.2 quattro] nie działa ABS
Adam Stryjecki Układ hamulcowy 3 Czw 23 Wrz, 2010 17:04
Adi202
Brak nowych postów Amory do S6 C4 od A6 2,6 2,8 quattro
Filip Zawieszenie 1 Pon 07 Mar, 2011 10:40
Pasiak



[ Twoje IP to: 3.230.76.153, używasz: claudebot ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności