Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Zapowietrzony układ paliwowy (A6-AEL)
Autor Wiadomość
Maciejka00 


Model: A6
Silnik: 2.5 AEL
Zasilanie: Ropencja
Nadwozie: Combi
Dołączył: 29 Sty 2011
Wszystkie posty: 50



Postawił 3 piw(a)
Skąd: DolnyŚ
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011 23:01   Zapowietrzony układ paliwowy (A6-AEL)
     



WItam wszystkich...mam nietypowe "niedomaganie" mojej Audi..Tak jak na wstępie w temacie mam powietrze w układzie paliwowym...wszystko było by proste gdyby powietrze pojawiało się cały czas a tu wałek. Problem pojawia się dopiero gdy temperatura spadnie do -13,-15 stopni. Autko odpalało normalnie i po jakiś 20 sekundach zaczyna rwać autko-widać pięknie jak w przeźroczystym wężyku filtr-pompa zasuwa powietrze..łapie go aż tyle że gaśnie..po odczekaniu 2-5 min męczę akumulator i auto odpala..tak do 3 razy czasem 2 i albo silnik na tyle się zagrzeje że jej przechodzi albo akumulator mówi nara. Z logicznego myślenia coś gdzieś się na tyle kurczy że łapie powietrze ale nie wiem co. Jak jest cieplej wszystko gra.Niestety ''niunia'' stoi na dworze.
1. Leje na shellu
2. filtr wymieniłem
3. ostatnio wywaliłem wszystkie węże i wstawiłem nowe, niestety nie pomogło..co ciekawe jak mi dzisiaj zgasł odkręciłem wężyk który łączył się ze stalowym a ten już tylko z bakiem i tam też było powietrze i sobie usiadłem..i nie wiem czy coś z bakiem czy może z tym metalowym wężem..jestem głupi..nic z auta nie cieknie...nie wiem może ktoś z was miał coś takiego
Audi A6 C4 2.5 tdi R5 140 km 6 biegów
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6850



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011 23:11   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



w zbiorniku paliwa jest sitko, mozliwe,że przytyka się i stad problemy. Proponowałbym wyciagnąć zbiornik paliwa i wyczyscić. Zanim jednak zabierzesz się za bak sprawdź pompe paliwa tzn. jakie daje cisnienie, najlepiej gdybyś miał druga na podmiankę żeby sprawdzić,czy po podmiance problem nadal występuje. Mówiac szczerze obstawiałbym bardziej pompe :roll: Spotkałem sie już z podobnym przypadkiem i winowajcą była pompa
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
Maciejka00 


Model: A6
Silnik: 2.5 AEL
Zasilanie: Ropencja
Nadwozie: Combi
Dołączył: 29 Sty 2011
Wszystkie posty: 50



Postawił 3 piw(a)
Skąd: DolnyŚ
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011 10:19   
     



Hmm no pompy to nie obstawiałem..czyli mam rozumieć że nie "ciągnie" tak dobrze jak trzeba-jeszcze jedna uwaga wiem że niektórzy nazwą mnie idiotą ale po dolaniu benzyny(około 3-4 litrów na cały bak) było lepiej. Ciągnął powietrze ale nie przygasał(oczywiście przed wymianą filtra i węży). Po wymianie filtra już tego nie robiłem.
Pasiak a w tym przypadku co się spotkałeś też pompa ciągnęła powietrze przez węże?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6850



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011 11:00   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



Maciejka00 napisał/a:
Pasiak a w tym przypadku co się spotkałeś też pompa ciągnęła powietrze przez węże?
w przypadku , który spotkałem pompa nie miała wystarczajacej siły by pociagnąc paliwo, jak juz jakims cudem udało sie odpalić to jechał, natomiast próba ponownego odpalenia to była wielka niewiadoma.
Maciejka00 napisał/a:
niektórzy nazwą mnie idiotą ale po dolaniu benzyny(około 3-4 litrów na cały bak)
dlaczego idiotą? w takich proporcjach możesz jedynie pomóc a nie zaszkodzic, ja też tak robiłem ze swoim dieslem
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Maciejka00
Maciejka00 


Model: A6
Silnik: 2.5 AEL
Zasilanie: Ropencja
Nadwozie: Combi
Dołączył: 29 Sty 2011
Wszystkie posty: 50



Postawił 3 piw(a)
Skąd: DolnyŚ
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011 16:21   
     



Pasiak napisał/a:
jak juz jakims cudem udało sie odpalić to jechał, natomiast próba ponownego odpalenia to była wielka niewiadoma.

u mnie takiej tragedi nie ma..jak auto postoi cały dzionek na mrozie (od -13 w dół)dodając noc to rankiem takie cyrki są..jak już jej przejdzie to potem na styk pali. Zauważyłem również że jak gdzieś koło 22 przepale auto to rano jest ok..dlatego chyba jednak(albo się tak chcę oszukiwać)stawiam na to siteczko w baku...a pompę 20 tys kilometrów temu regenerowałem bo zaczęła puszczać ropke..koleś mówił że 100 tys da rade...ehhh komu tu teraz wierzyć..jeszcze jeden symptom zauważyłem patrząc na obrotomierz od czasu do czasu drży, nie stoi jak przysłowiowa "pałka" na baczność na 900 obrotów tylko czasami delikatnie spadnie..o 1-2 mm ale powietrza w takich sytuacjach nie widziałem w wężyku(jak był jeszcze org) ale to już chyba moje skrzywienie...

Witam..wczoraj dolałem 4 litry 95 na cały baczek i rano nie było już problemu, dławienia czy gaśnięcia...ehhh...może rzeczywiście pompa zaczyna się męczyć :( pozd i dzięki za helpa..ale jeśli nawet pompa zdechnie to ją naprawie i nie sprzedam mojej ;audi;

Odgrzewam temacik dla wyjaśnienia...
okazało się że z pompą nie jest źle..bolączka wystąpiła w rurce sączka w baku..
5 cm od góry było pęknięcie wielkości 3 cm...jak do tego doszło nie wiem
ale zostało to zaklejone specjalną mieszanką klejową do plastyku..
przypuszczam że to właśnie było przyczyną..tym bardziej że zapowietrzał się przewód doprowadzający z baku i jak było gęste paliwko to sobie powietrzem pomagało :( .
Mam nadzieje że ropa tego kleju nie zje..na potwierdzenie muszę poczekać na mrozy ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Elementy silnika

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [B4 AAZ]Zapowietrzony układ paliwowy
Astaroth Pozostałe tematy 16 Czw 14 Kwi, 2016 20:31
Astaroth
Brak nowych postów [D11 V8] 3,6 Układ wydechowy
nico Układ dolotowy i wydechowy 11 Sro 21 Kwi, 2010 13:00
jimv8
Brak nowych postów układ hamulcowy V8
jimv8 Układ hamulcowy 5 Wto 28 Gru, 2010 16:07
jimv8
Brak nowych postów [S6 C4 4.2] Układ podciśnienia
krzychu_1991 Elementy silnika 0 Pon 02 Gru, 2013 11:55
krzychu_1991
Brak nowych postów [100 C4]Jak odpowietrzyć układ hamulcowy
żeby nie popsuć?
Dworek Układ hamulcowy 21 Sro 27 Maj, 2009 21:36
Dworek



[ Twoje IP to: 3.133.124.167, używasz: claudebot ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności