Pozostałe tematy » [v8 d11] Szarpanie i gasnięcie silnika
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [v8 d11] Szarpanie i gasnięcie silnika
Witam wszytkich. Problem dotyczy Audi V8 silnik PT 3,6. Jeśli coś przeoczyłem podczas zabawy z wyszukiwarką i podobny temat był już poruszany to przepraszam, Auto posiada instalację gazową. Problem objawił się na postoju jak i podczas jazdy i postaram się go opisać najdokłądniej jak potrafię. W momencie delikatnego przyspieszania auto się rozpędza obrotomierz dochodzi do 1200rpm i wszystko jest w porządku. Po przekroczeniu magicznej granicy ok 1200Rpm silnik dostaje czkawki i skacze pomiędzy 1600 a 1000 obr. Podczas mocniejszego dołożenia gazu czy to na postoju czy podczas dynamicznego przyspieszania auto wyraźnie się dlawi,a czasami potrafi zgasnąć,lub dostaje czkawki i wskazówka obrotomierza zaczyna latać od 1000 do 1800 obrotów. Podczas tej "Czkawki" delikatnie mocniejsze dołożenie gazu zwiększa tylko częstotliwość szarpania silnika, a mocniejsze dołożenie sprawia że silnik gaśnie. Stąd moje pytanie, co dzieje?na wolnych pochodzi chwilę i gaśnie , czy ktoś się spotkał z takim lub podobnym problemem? . Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mi się tak parę razy stało. Wyłączenie i zapalenie nic nie dawało. Zacząłem ruszać kabelkami itd pod maską, wyciągałem wtyczki i pomagało. Obstawiam, że jest to czujnik położenia przepustnicy. Mi się tak działo właśnie po zmianie tegoż czujnika. Pozniej znowu pogrzebałem przy nim i ustało, ale jak on ma być ustawiony to nie wiem :) Tylko u mnie było tak, że na wolnych chodził OK ale były za niskie, po przekroczeniu tak jak u ciebie 1200 miał te same objawy, dodałem gazu i dalej to samo, ale jak dałem gaz w deskę to ciągnął dobrze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
odczyt blędów powinno rozjaśnić co nieco sprawę. Warto sprawdzić ten czujnik przepustnicy, choć bardziej by wariowała automatyczna skrzynia.
Ustawiasz go na kliknięcie (jest to słychać) w jedną stronę mocniej przekręcasz i słyszysz 'klik' to jest pozycja biegu jałowego. Lekkie już ruszenie (dodanie gazu) przepustnicą powoduje 'klik'.

gdybyś szukał drugi, to tylko i wyłącznie od 3,6 ( 4,2 jest inny)


obiecałem schemat, ale niestety mam go na innym kompie. Może Adi poratuje (schemat TPS od 3,6)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Załatwiłem już Tps, a to co dzisiaj;
ogólnie żadnych błedów..
delikatne nagary w kopułkach..
i świece nie za ciekawe po prawej stronie...
jutro podpinamy Tps i wymienimy świece...
zobaczymy także co jest w wydechu bo sonda pracuje w małym zakresie..
pozdro
ps;dzięki za pomoc pany :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
marcino8 napisał/a:
ogólnie żadnych błedów..


?|

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzisiaj wymieniony Tps okazał się gorszy niż mój,
wyczyszczony kolektor ssący..
i czujnik temp w kolorze spalania..
tps także zaśniedziała wtyczka i piny...
wydech czysyty...
i jakby zrobiło się lepiej ale szykuje się kolejna inwestycja..
ogólnie walczymy ale dalej..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
marcino8 napisał/a:
Dzisiaj wymieniony Tps okazał się gorszy niż mój,
wyczyszczony kolektor ssący..
i czujnik temp w kolorze spalania..
tps także zaśniedziała wtyczka i piny...
wydech czysyty...
i jakby zrobiło się lepiej ale szykuje się kolejna inwestycja..
ogólnie walczymy ale dalej..



jak wygląda temat??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Też mnie zastanawia. Zmieniłem przepływomierz u mnie i jakby lepiej, ale ciągle to samo tylko, że nie świeci już się CAT :) Gdzie jest czujnik spalania stukowego ? Może on przestawia zapłon i takie są objawy ? Bo to ostatnia rzecz chyba której nie przemierzyłem z podzespołów. No i nie wiem jak z sondą się ma w rzeczywistości, ale sprawdzenie po łebkach tj 0,5V było.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adamwit1986 napisał/a:
czujnik spalania stukowego

jeden pod kolektorem wydechowym po lewej stronie a drugi pod kolektorem ssącym.
choc wątpliwe zeby to one powodowały usterkę.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.145.166.7 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa