Pozostałe tematy » [v8 d11] centralny zamek - nie dziala
Odpowiedz do tematu
 [v8 d11] centralny zamek - nie dziala
witam,

koncem zimy jak mi padl akumulator i nie jezdzilem przes tydzien padl mi centralny zamek.
jak podepne wtyczke do pomki pod tylnim siedzeniem zaczyna ona pracowac na wysokich obrotach budujac cisnienie i zaczyna slabnac (czyli napompowano ) ale nie przestaje.
zasymulowalem wyciek i jest spora roznica przy wicieku (pomka jest silna)

jest taki objaw ze caly cza pompuje, niemozna zamknac drzwi poniewaz wciaz trzyma cisnienie i pompuje. jedyna opcja zeby zamknac to wylaczenie pompki i wszystkie drzwi recznie pozamykac.

podejzewam moze jakis mikrowylacznik ktory podaje signal zamknietych drzwi.
jedyne so sprawdzilem to tylnia klape, ale tam jest tylko membranka.

co moge dalej sprawdzic ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: centralny zamek - nie dziala :(
jimv8 napisał/a:
witam,

koncem zimy jak mi padl akumulator i nie jezdzilem przes tydzien padl mi centralny zamek.
jak podepne wtyczke do pomki pod tylnim siedzeniem zaczyna ona pracowac na wysokich obrotach budujac cisnienie i zaczyna slabnac (czyli napompowano ) ale nie przestaje.
zasymulowalem wyciek i jest spora roznica przy wicieku (pomka jest silna)

jest taki objaw ze caly cza pompuje, niemozna zamknac drzwi poniewaz wciaz trzyma cisnienie i pompuje. jedyna opcja zeby zamknac to wylaczenie pompki i wszystkie drzwi recznie pozamykac.

podejzewam moze jakis mikrowylacznik ktory podaje signal zamknietych drzwi.
jedyne so sprawdzilem to tylnia klape, ale tam jest tylko membranka.

co moge dalej sprawdzic ??

W środku pompki masz przełącznik krańcowy który zsynchronizowany jest z membraną pneumatyki. Tak czy siak musisz rozebrać pompkę.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rozebrac pompke nie problem, wymienic tez nie.
gorzej jak bede musial sprawdzac mikroprzelaczniki w drzwiach,,,czy sie myle??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
rozebrac pompke nie problem, wymienic tez nie.
gorzej jak bede musial sprawdzac mikroprzelaczniki w drzwiach,,,czy sie myle??
to nie problem, sciagasz boczki i odpinasz wtyczke, jesli zauwazysz róznice w zachowaniu pompki bedziesz wiedzial gdzie tkwi problem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
rozebrac pompke nie problem, wymienic tez nie.
gorzej jak bede musial sprawdzac mikroprzelaczniki w drzwiach,,,czy sie myle??

Jeżeli pompka się sama nie wyłącza, to nie musisz sprawdzać przełączników w drzwiach. Uszkodzona jest pompka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Drodzy forumowicze, ja mam taki problem z centralnym, że od strony kierowcy zamykam i otwieram tylko te jedne drzwi, a od strony pasażera otwieram 2 drzwi ale zamykam tylko te. Ogólnie nie mogę zamknąć auta na raz, muszę każde drzwi z osobna. No i nie zamyka mi klapki od wlewu. Pompka niby działa bo jednak otwiera od strony pasażera, jako że jestem totalnym nowicjuszem to nie wiem od czego się zabrać :(

Napisałem tu by nie otwierać kolejnego tematu o centralnym ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sprawdż może na początek przewody w gumie co wchodzą w drzwi.
mnie to wygląda na brak sygnału z siłownika drzwi kierowcy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
vagman napisał/a:
Drodzy forumowicze, ja mam taki problem z centralnym, że od strony kierowcy zamykam i otwieram tylko te jedne drzwi, a od strony pasażera otwieram 2 drzwi ale zamykam tylko te. Ogólnie nie mogę zamknąć auta na raz, muszę każde drzwi z osobna. No i nie zamyka mi klapki od wlewu. Pompka niby działa bo jednak otwiera od strony pasażera, jako że jestem totalnym nowicjuszem to nie wiem od czego się zabrać :(

Napisałem tu by nie otwierać kolejnego tematu o centralnym ;)

Po opisie usterki wnioskuję, iż powinieneś jako pierwsze sprawdzić połączenia i zasilanie siłowników w drzwiach. Zamykanie odbywa się tylko manualnie czyli pompka nie dostaje impulsu "zamknij" z obydwu drzwi (wina instalacji) otwieranie sterowane jest tylko z drzwi pasażera tak więc może być również problem z przełącznikiem w siłowniku. Zdemontuj obie tapicerki drzwi i sprawdź czy w drzwiach kierowcy wtyczka jest podłączona do siłownika. Sprawdź też czy na obu wtyczkach siłownika (kierowca i pasażer) jest masa i 12V.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hmm, z tymi przewodami może coś być... Ogólnie w elektryce jest bałagan i muszę to wszystko ogarnąć od podstaw. Zdejmowałem już boczki oba i sprawdzałem podłączenie wszystkiego i jest niby tak jak powinno być. Membrany w siłownikach też są całe. Na drzwiach pasażera jak wcisnę samemu rygielek to widać jak światełko przygasa a więc jest napięcie ale w drzwiach kierowcy zero reakcji więc tak jak piszecie problem może leżeć po stronie elektroniki, a nie mechaniki... Znając życie nie rozwiążę tego just like that więc będę pisał tudzież pytał dalej :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
vagman napisał/a:
nie rozwiążę tego just like that więc będę pisał tudzież pytał dalej :roll:

Najważniejszy jest efekt, a w jaki sposób go osiągnąć, to już mniej istotne. Sprawdź co masz na wtyczkach przy siłowniku -brązowy masa, czerwony z paskiem 12V i trzeci może być oznaczony 3ma kolorami żółty, zielony lub niebieski to jest sterowanie. Na czas testu odepnij siłowniki kierowcy i pasażera, kawałkiem przewodu połącz sterowanie raz do masy i raz do 12V. Opisz co sie dzieje zarówno w drzwiach kierowcy jak i w drzwiach pasażera.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A ja mam ostatnio taki problem z centralnym, mniej więcej raz na tydzień przestaje funkcjonować, musze wtedy zamykać wszystkie drzwi ręcznie...
Dzięki waszym postom sprawdzi sie tu i uwdzie ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
A ja mam ostatnio taki problem z centralnym, mniej więcej raz na tydzień przestaje funkcjonować, musze wtedy zamykać wszystkie drzwi ręcznie...
Dzięki waszym postom sprawdzi sie tu i uwdzie ;)

Ja stawiam 10:1 że uszkodzona jest pompka centralnego zamka. Ktoś przyjmuje zakłady? :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ktoś przyjmuje zakłady?
dobre :mrgreen: a jaką mamy pule? :-P

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.135.209.249 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa