Dalekie podróże lub weekend na torze. Audi S4 to samochód, który potrafi odnaleźć się prawie w każdych warunkach.


Aż do teraz
Do momentu przejechania się najnowszym modelem Audi S4 miałem bardzo określone zdanie w sprawie kompromisów w motoryzacji. Lubiłem ściśle zdefiniowane samochody. Jeżeli miałby być wygodny w dalekich podróżach, to wybrałbym Chryslera Voyagera, jeżeli szukałbym auta sportowego, to takiego, które przeznaczone jest tylko do tego, na przykład KTM X-Bow, itd. Nie znosiłem wszelkich kompromisów. Tak zwane auta do wszystkiego najczęściej okazywały się do niczego. Wszystko się jednak zmieniło w momencie, gdy miałem okazję dłuższego obcowania z najnowszą odsłoną modelu S4, czyli aktualnie najmocniejszej wersji A4. Ten samochód naprawdę sprawdza się w każdych warunkach. Chcecie wyjechać w dłuższą podróż? Proszę bardzo. Bagażnik tylko do linii okien ma 490 litrów. Kiedy to nie wystarczy, momentalnie możemy powiększyć przestrzeń przez złożenie rolety, a kiedy i to nie pomoże, to także siedzeń. Ważniejsze jest jednak to, jakie wrażenia z jazdy zapewnia jednostka napędowa. To ona jest tutaj gwiazdą. Kierowca ma do dyspozycji całe stada koni mechanicznych, które precyzyjnie reagują na wszystkie polecenia. Zaraz powiecie – po co komu tyle mocy w rodzinnym kombi? Odpowiedź jest banalnie prosta. Dla przyjemności!

Niesamowity komfort podróży
Po dłuższym czasie tak dużą moc docenicie w wielu innych przypadkach. Najlepszym przykładem będzie jazda w trasie. Moim zdaniem, to, jak samochód reaguje na polecenia kierowcy, ogromnie wpływa na bezpieczeństwo. Nie oszukujmy, się na polskich trasach na razie rzadko możemy natrafić na autostrady. Zazwyczaj są to zwykłe drogi, na których dosyć często wyprzedzamy. A ten manewr z Audi jest dziecinnie prosty. Nieważne, na jakim biegu, nieważne, z jakiej prędkości. Naciskam gaz i wiem dokładnie, gdzie auto znajdzie się za chwilę. Super!

W weekend na tor
Audi ma jednak dużo większe aspiracje, jeśli chodzi o osiągi. Tutaj zachęcam do wyprawy na któryś z zorganizowanych „track daysów”. Właściciele Audi S4 nie będą tam wyglądali blado. Auto z racji swych niezbyt dużych rozmiarów prowadzi się rewelacyjnie. Warto poznać granice możliwości swojego samochodu. Tam przekonamy się również o zaletach napędu quattro oraz rewelacyjnej, siedmiostopniowej skrzyni biegów S-Tronic. Nieco ostrzejsze traktowanie gazu powoduje też, że „S-czwórka” zaczyna niesamowicie „gadać”, szczególnie w momencie zmiany biegów. Wtedy można usłyszeć charakterystyczne dla dwusprzęgłowej skrzyni strzały z wydechu. S-Tronic w niesamowity sposób redukuje biegi z tzw. międzygazem. Kolejną zaletą jest fakt, że w każdej chwili do dyspozycji kierowcy są łopatki umieszczone na kole kierownicy. Jedynym dość poważnym minusem, którego nie znoszę, jest to, że nawet w trybie manualnym przed odcięciem skrzynia sama zmienia bieg na wyższy. Na torze przeszkadzał mi też kolor nadwozia. W tego typu autach stawiałbym jednak na coś bardziej krzykliwego.

Kompresor i mniejsza pojemność
Warto poświęcić trochę więcej czasu zastosowanej jednostce napędowej. Główną różnicą, jaką zafundowano nowej S4 względem poprzedniego modelu, jest rezygnacja z wolnossącej jednostki V8 o pojemności 4,2 litra na rzecz nowoczesnego trzylitrowego V6 TFSI. Czyżby S4 było pierwszą ofiarą kryzysu? Wraz ze spadkiem pojemności obniżono też moc z 344 KM do 333 KM. Na szczęście producent postarał się, aby osiągi auta pozostały na równie wysokim poziomie. Co ciekawe, udało się nawet polepszyć niektóre parametry. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w nowym modelu zajmuje 5,4 s (limuzyna – 5,1 s), podczas gdy w poprzednim było to 5,6 s. Polepszyło się również średnie spalanie. Wszystko za sprawą mniejszej pojemności. Moc wykorzystywana jest tylko wtedy, kiedy jest potrzebna, kiedy kompresor bierze się do roboty.

Dwa w jednym
Inżynierowie z Ingolstadt pokazali, że potrafią w jednym samochodzie połączyć wykluczające się cechy. Audi S4 Avant spełnia się w 100 proc. zarówno jako rodzinne kombi, jak i auto o topowych osiągach.

Dane techniczne

Audi S4 Avant

Silnik benz., V6, 2995 cm3, komp.
Moc maks. 333 KM@5500-7000 obr./min
Maks. moment obr. 440 Nm@2900-5300 obr./min
Skrzynia siedmiostopniowa, S-Tronic
Prędkość maks. 250 km/h
0-100 km/h 5,4 s
Napęd quattro
Masa 1735 kg
Nadwozie (dł./szer./wys.) 4717/2040/1415 mm
Rozstaw osi 2811 mm
Rozmiar kół 255/35 ZR19
Poj. bagażnika 490 l
Spalanie 10,5 l/100 km
Cena 272 400 zł




Źródło: www.kmh24.pl