Audi A4/S4 » TDI 1.9 czy 1.8 T
Odpowiedz do tematu
 TDI 1.9 czy 1.8 T
Witam :) myślałem nad zakupem Audi A4 b6 i mam mały dylemat z jakim silnikiem wybrać TDI 130km czy 1.8 T 150km :) do pracy mam 8km w jedną stronę i powrotem a diesel spali mi 6,4 l/100km. a to już prawie jak benzyna, i jak coś się zepsuje to znowu koszta :/ i czy nie lepiej tankować paliwo ? tylko to ze nic nie wiem na temat tych silników 1.8 T jakie spalanie i utrzymanie (chodzi mi o to ze jak bym nie trafił to jakie koszta mogę mieć) :) kwota to 20tys.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A nie lepiej 2.4 v6 165 KM .Silnik świetnie daje sobie radę z tą masa auta a spalanie pewnie te same co 1.8 T. Spalanie w okolicach 11-12 L . Po trasie przy 140 -150 km/h spaliła mi 10 L. Koszt rozrządu dobrej marki 800-1000 pln.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
aż tyle to pali 11-12 litrów na 100km. 1.8 T :shock: podobno przy normalniej jeździe 8 pali na 100km. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bibek napisał/a:
aż tyle to pali 11-12 litrów na 100km. 1.8 T :shock: podobno przy normalniej jeździe 8 pali na 100km. :)

Ja uważam że 1.8 T 10-11 spali . Jeśli myślałeś nad 150 konna wersją to te silniki na LPG po trasie palą 11-12 L a miasto nawet do 15 L , oczywiście mowa o LPG więc wahy 10-11 L muszą pobrać przy normalnej jeździe ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
1,8T spali w trasie około 8-9 l przy spokojniej jeździe w mieście powinien zmieścić się 10-11l tyle mi palila a6 z tym silnikiem więc A4 lzejsza kolezanka powinna nieco mniej wciągnąć ;-) do do 2,4 v6 to ja bym go nie kupił bo czuć znacznie roznicę w porównaniu do 2,8 a pali zdecydowanie więcej. Osobiście na Twoim miejscu kupilbym benzynę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zgadzam sie z pasiakiem bierz bezyne a propo kolega ma taka 1.8 turbo tylko ze a6 i spalanie jest tego qw trasie 8l miasto 11l

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lup 1.8 T z gazownią i będzie Pan zadowolony.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
skoro spali mi 7-8 litrów to tak wydaje mi się ze w tdi 130 km nie opłaci mi się pchać bo to tez mi spali z 6litrów to są aby o 2 litry więcej a znowu diesel jest prawie cennie paliwa i zarazem na pewno droższy w utrzymaniu jak coś się zepsuje :/
A jak wygląda tego utrzymanie (chodzi mi o koszta części rozrząd itd.) :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bibek napisał/a:
skoro spali mi 7-8 litrów to tak wydaje mi się ze w tdi 130 km nie opłaci mi się pchać bo to tez mi spali z 6litrów to są aby o 2 litry więcej a znowu diesel jest prawie cennie paliwa i zarazem na pewno droższy w utrzymaniu jak coś się zepsuje :/
A jak wygląda tego utrzymanie (chodzi mi o koszta części rozrząd itd.) :D
dodajmy ,że diesel będzie także znacznie droższy w zakupie ,oczywiście z przebiegiem 150k od pierwszego właściciela ,drugie auto w rodzinie :wysmiewacz: nie zapominaj ,że spalanie rzędu 8 litrów jest realne do osiągnięcia w trasie... a na odcinku 8 km kiedy to silnik nie zdąży się dobrze zagrzać to nie wiem,czy uda się uzyskać taki wynik, podobnie jest zresztą z dieslem...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no ja myślę ze na tym odcinku TDI 130km spali mi 6,5-7litrów bo się diesel potrzebuje 7-8 km. na rozgrzanie się i się nie zdąży, ale za to benzyna dwa razy szybciej się nagrzewa wiec ile by mi mógł spalić 1.8 T na tym odcinku ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bibek napisał/a:
no ja myślę ze na tym odcinku TDI 130km spali mi 6,5-7litrów bo się diesel potrzebuje 7-8 km. na rozgrzanie się i się nie zdąży, ale za to benzyna dwa razy szybciej się nagrzewa wiec ile by mi mógł spalić 1.8 T na tym odcinku ?
to zależy od bardzo wielu czynników,czy to będzie pusta prosta droga czy kawalek miasta,czy bedzie ciepło,czy zimno, czy odpalisz i od razu pojedziesz,czy odpalisz i poczekasz aż się zagrzeje.... a co najwazniejsze jak będziesz jechał! NIE DA SIE W ZADEN SPOSOB OBLICZYĆ ILE DOKŁADNIE SPALI BEZ JAZDY...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pusta droga 8 km. żadne tam przed miasto wyjeżdżam z domu i zaraz na drogę wjeżdżam :) no tak 80km/h do 90km/h ja nie piłuje silnika jak jest zimny tylko spokojnie czekam aż temperaturę złapię 90 stopni :) a rocznie robię 10 500 tyś km. no to nie wiem czy mi się opłaci diesla brać ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja bym wybral raczej bezyne zawsze mozesz zamontowac gaz i bedzie taniej TDI to zawsze ryzyko awarj pompowtryskow czy turbiny co do tanich regeneracj nie nalezy ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie no gaz raczej odpada :) a tak ogólnie co to jest z konstrukcja tego silnika ? udany model :) chodzi mi o to czy są tak jakieś wynalazki w silniku co się mogą psuć albo się psują i są kosztowne w naprawie :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeśli jest to pusta 8-mio kilometrowa droga i jazda rzędu 80-90 km/h to uważam,że może spaść nawet do 7 l... ale to moje skromne zdanie

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A4/S4 

[ IP: 18.188.40.207 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa