Pozostałe tematy » szlak trafif silnik 2,8 w setce C4
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 szlak trafif silnik 2,8 w setce C4
jechałem sobie normalnie przyśpieszając i nagle biały dym za mną tak że samochody musiały się zatrzymać bo drogi nie było widać zegary zaczeły wariować kontrolki świecić i piszczeć o co chodzi? czy mógł pęknąć tłok? bo wcześniej coś mi stukało tak delikatnie ale myślałem że to skrzynia bo na luzie i jak puszczałem gaz tego stukania nie było olej miałem porządny 10W40 z dodatkiem uszlechetniającym i zmniejszającym współczynnik tarcia głowice miałem nowe kilka tysięcy na nich zrobiłem i nie rozumien dlaczego tak sie stało? ? ? :'(

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: szlak trafif silnik 2,8 w setce C4
Juzio 1986 napisał/a:
jechałem sobie normalnie przyśpieszając i nagle biały dym za mną tak że samochody musiały się zatrzymać bo drogi nie było widać zegary zaczeły wariować kontrolki świecić i piszczeć o co chodzi? czy mógł pęknąć tłok? bo wcześniej coś mi stukało tak delikatnie ale myślałem że to skrzynia bo na luzie i jak puszczałem gaz tego stukania nie było olej miałem porządny 10W40 z dodatkiem uszlechetniającym i zmniejszającym współczynnik tarcia głowice miałem nowe kilka tysięcy na nich zrobiłem i nie rozumien dlaczego tak sie stało? ? ? :'(
niestety to prawdopodobne , każda igerencja w fabryczny motor może skończyc się czyms takim, najrozsądniejszym rozwiazanie, byłby teraz rozebrać motor i zrobić dokładne ogledziny. Patrzyłeś na stan oleju i płynu chłodzącego?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
patrzyłem przynajmniej raz w tygodniu sprawdzam takie rzeczy i nic niepokojącego nie zauwarzyłem :-| no nic jutro sie zabiore za moją niunie i śrubka po śrube dokładnie ją przejże ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znajomemu volvo ciekło olejem kilka lat. Dał uszlachetniacz i zatarł silnik po 3 miesiącach. Albo zbieg okoliczności, albo wcale to takie dobre nie jest. Ja jak wlewałem do RAKa (wózek widłowy z silnikiem ursusa C330) to ten uszlachetniacz taki trochę gęstawy był. Ciekawe czy to nie zmniejsza np przepustowości oleju i tym samym smarowania na zimnym silniku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja żadnego uszlachetniającego wynalazku nie dolewałem do oleju miałem zalany LIQY MOILI z dodatkiem dwusiarczanu chyba nie pamiętam wkażdym bądź razie olej świetnej jakości i zdawał egzamin w mich autach a takich wynalazków jak MOTODOKTOR i tym podobych do UAZ-a bym nie wlał :-x ;audi;

[ Dodano: Pią 27 Kwi, 2012 08:32 ]
mam jeszcze pytanko dotyczące silnika wie ktosś może czy silnic z C5 2,8 jest podobny do C4 2,8 chodzi mi głównie o blok wał i tłoki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Juzio 1986 napisał/a:
ja żadnego uszlachetniającego wynalazku nie dolewałem do oleju miałem zalany LIQY MOILI z dodatkiem dwusiarczanu chyba nie pamiętam wkażdym bądź razie olej świetnej jakości i zdawał egzamin w mich autach a takich wynalazków jak MOTODOKTOR i tym podobych do UAZ-a bym nie wlał :-x ;audi;

[ Dodano: Pią 27 Kwi, 2012 08:32 ]
mam jeszcze pytanko dotyczące silnika wie ktosś może czy silnic z C5 2,8 jest podobny do C4 2,8 chodzi mi głównie o blok wał i tłoki
róznia się na pewno ,nie jestem pewien co do bloku ale głowice sa inne

Postaw piwo autorowi tego posta
 
się porobiło :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
o głowice mi nie chodzi tylko właśnie o blok bo to od głowic zależy właśnie cały osprzęt i sterowanoe silnikiem u mnie najprawdopodobniej pękł cylinder dlatego pytam się o blok bo mam dostęp do takiego

[ Dodano: Nie 06 Maj, 2012 18:45 ]
już wiem co sie stało w silniku dziś zdiołem głowice patrzę w w śodkowy cylinder a tam nie ma tłoka i dziura na kilka centymetrów w cylindrze tłok się rozleciaL :-[ dzięki bogu głowice całe

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.145.131.28 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa