Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Audi A4 z tiptronic zagrzana szarpie - a co było zrobione
Autor Wiadomość
rt69 
unknow


Model: A4 B7
Silnik: 2.0TFSI
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Wiek: 54
Dołączył: 15 Sie 2012
Wszystkie posty: 6



Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013 23:27   Audi A4 z tiptronic zagrzana szarpie - a co było zrobione
     



Witam
Mam Audi A4 rok 2006 2.0TFSI quattro
I kłopoty z tiptronic

Address 01: Engine Labels: 06F-907-115-AXX.LBL
Part No SW: 8E0 910 115 M HW: 8E0 907 115 D
Component: 2.0l R4/4V TFSI 0070
Coding: 010C010A190F0120
Shop #: WSC 08167

-------------------------------------------------------------------------------
Address 02: Auto Trans Labels: None
Part No SW: 8E1 910 156 C HW: 09L 927 156 B
Component: AG6 09L 2.0TFSI USA 0040
Coding: 0000002
Shop #: WSC 06325

Od razu nadmienię, że już byłem z autem w Sservis SOPA i chyba szef się poddał bo ostatecznie po wszystkich próbach stwierdził, że trzeba wymienić sterownik mechatroniki (koszt banał ponad 9000zł).
Jak to wyglądało.
Z autkiem nie było źle jak je kupiłem od pierwszego właściciela z polski, choć potem wyszło, że gostek nic przy aucie nie zrobił jak je sprowadził z USA i wcale nie jeździł.
Nie było źle ze skrzynią, jedyne co mnie zaniepokoiło to tamtego lata podczas długiej jazdy w upałach zdarzyło się, że przy redukcji z 5->4
odczuwalne był takie szarpnięcie ( twarda redukcja). Ale też nie zbyt często więc jeszcze się nie martwiłem.
W drodze powrotnej z urlopu pojawił się CHECK ENGINE sprawdziłem i okazało się, że od kolektora dolotowego. No i cała moja uwaga skierowana została na ten kolektor bo nie dawało mi to spokoju, że w aucie z przebiegiem 60.000km padł kolektor.
Dopiero zimą gdy temperatury spadły zaczęły się problemy ze skrzynią. Z samego rana po ruszeniu przy zmianie z 2-> 3 było czuć takie przeciągnięcie i szarpnięcie na koniec. po przejechaniu 2-3km wszytko było OK.
Udałem się więc do warsztatu SOPA. Pierwsze co szef uznał to wypadła skrzynia z adaptacji. Nowa adaptacja raczej nie pomogła, bo rano drugiego dnia było tak samo jak przed adaptacją. Po 5-ciu dniach po adaptacji miałem przypadek, że auto mi zgasło gdy dojeżdżałem do świateł. Przypomniało mi się w tedy, że we wrześniu maiłem też podobnie, auto zgasło jak chciałem wjechać na parking.
Przedtem myślałem, że wina jest po stronie kolektora ssącego (dolotowego), który cały czas sprawdzałem. Pan SOPA też uznał, że to jedynie mogło być od kolektora, jednak za drugim razem już nie był pewny, że od kolektora. Oczywiście po takim zgaszeniu auta skrzynia straciła adaptację. Wymieniliśmy kolektor usunęliśmy drobną nieszczelność układzie turbosprężarki. To była kolejna teoria, że silnik słaby jest na niskich obrotach turbo dopiero dawało radę po 2200 obrotów. Ale jak piszę wszystko zostało poprawione silnik chodzi jak żyleta. Ale gorzej ze skrzynią. SOPA wgrał nowy program europejski do silnika i skrzyni, bo miałem USA. To też nie pomogło. NA temat wymiany oleju zaprzeczył upiera się, że w tej skrzyni nie wymienia się oleju, no cóż jak biorąc to pod uwagę i to, że auto ma obecnie 70.000km przejechanych to też nie myślałem o wymianie. Jednak jak pamiętam na początku SOPA mówił, że jak było by uszkodzenie w skrzyni to by nie było pozytywnej adaptacji. A tu za każdym razem było OK. Ja rozumując tak dalej powiedział bym to dlaczego miał by być uszkodzenie w sterowniku mechatroniki skoro adaptacje są OK. Mechatronika reguluje ciśnienie oleju i przełącza odpowiednio więc skoro nie umie zredukować płynnie tego wysokiego ciśnienia i szarpie (twarda zmiana) to już podczas adaptacji powinny pojawić się problemy i adaptacja zakończona NIEPOWODZENIEM a ty zawsze OK.


Dodam tyko tyle, że wymienili mi kolektor ssący a teraz jak piszę tę wiadomość to ponownie zapalił mi się CHECK ENGINE z takimi błędami :

001602 - Sensor Reference Voltage A: Circuit: Low
P0642 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 10100010
Fault Priority: 0
Fault Frequency: 3
Mileage: 70507 km
Time Indication: 0

Freeze Frame:
RPM: 0 /min
Load: 0.0 %
Speed: 0.0 km/h
Temperature: -40.0°C
Temperature: -40.0°C
Absolute Pres.: 0.0 mbar
Voltage: 0.000 V

012691 - Intake Manifold Runner Control: Open Stop outside of Valid Range
P3193 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00100010
Fault Priority: 0
Fault Frequency: 1
Mileage: 70617 km
Time Indication: 0

Freeze Frame:
RPM: 0 /min
Load: 0.0 %
Speed: 0.0 km/h
Temperature: 70.0°C
Temperature: 68.0°C
Absolute Pres.: 990.0 mbar
Voltage: 12.192 V

008196 - Intake Manifold Flap; Bank 1: Stuck Open
P2004 - 008 - Implausible Signal - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 11101000
Fault Priority: 0
Fault Frequency: 1
Mileage: 70619 km
Time Indication: 0

Freeze Frame:
RPM: 0 /min
Load: 0.0 %
Speed: 0.0 km/h
Temperature: 86.0°C
Temperature: 48.0°C
Absolute Pres.: 1000.0 mbar
Voltage: 12.954 V


Readiness: 0000 0000
---------------------

Co myślicie o tym. Bo obecnie jak jest ciepło i jak olej się zagrzeje to nie da rady jeździć. Przed tymi wszystkimi naprawami było lepiej

:( pomocy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013 23:49   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Obawiam się, że ten człowiek z serwisu może mieć rację ale tylko jeżeli chodzi o wymianę mechatroniki. Co do wymiany oleju już nie. Pierwszą wymianę oleju robi się w tych skrzyniach przy 100Tkm a później co 50Tkm. Objawy które opisałeś zgadzają się z tą tezą, ale występują w autach przy przebiegu powyżej 200Tkm. Problem w tym, że jeżeli uszkodzi się któryś z zaworów mechatroniki, to nie kupi się pojedynczej sztuki, a cały komplet który kosztuje faktycznie "tylko" 9000zł. Wszystko okaże się po zdemontowaniu tej kasety. Jeżeli będzie wyglądać jak wyjęta świeżo z piaskowania, to masz pewne, że ktoś majstrował przy przebiegu. Zegary można oszukać (przeprogramować) tak jak sterownik silnika czy inne sterowniki, ale nie oszuka się części mechanicznych tym bardziej, że robione są z gów...ch materiałów. A przebieg robi swoje.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Skrzynie automatyczne

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Bannery i buttony AUDI TECH TEAM
kody banerów i buttonów do pobrania
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Pią 15 Maj, 2009 13:09
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin główny forum AUDI TECH TEAM
Uwaga!!! Poszczególne działy i katego...
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Wto 12 Maj, 2009 01:29
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona AUDI TECH TEAM - OOOO na Faceb...
Zostań naszym Fanem ;)
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Wto 09 Lis, 2010 16:12
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Portal AUDI TECH TEAM
strona naszego Klubu AUDI TECH TEAM K...
Astaroth Ogłoszenia i regulaminy 0 Pią 19 Cze, 2009 21:56
Astaroth
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Wszystkie modele Audi, informacje, or...
Astaroth Tylko prawdziwe samochody.. 0 Czw 22 Paź, 2009 17:38
Astaroth



[ Twoje IP to: 3.139.97.157, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności