Projekty i ich rezultaty » SWAP A6 C5 4.2 na 1.8T [quattro]
Odpowiedz do tematu
 SWAP A6 C5 4.2 na 1.8T [quattro]
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Moje pytanie jest następujące, czy jest możliwe wymiana silnika 4.2 na 1.8T (180 km). Dlaczego?
Szukam auta które są mega zadbane zew i wew , posiadają "wszystko'.Jedynie jakie ja widzę to auta z motorami 4.2, lecz ta poj. to dla mnie za dużo.

Interesuje mnie jakie różnice są miedzy tymi dwoma silnikami i co trzeba byłoby wymienic aby autko sprawowało się dobrze po przekładce. Rozumiem że nie będzie to samo co oryginalnie zamontowane. Auto najlepiej posiadające napęd quattro, nie koniecznie z automatyczną skrzynią biegów. Szukałem na forach i nie znalazłem.

Pozdrawiam ! ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: SWAP A6 C5 4.2 na 1.8T [quattro]
Halski napisał/a:
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Moje pytanie jest następujące, czy jest możliwe wymiana silnika 4.2 na 1.8T (180 km). Dlaczego?
Szukam auta które są mega zadbane zew i wew , posiadają "wszystko'.Jedynie jakie ja widzę to auta z motorami 4.2, lecz ta poj. to dla mnie za dużo.

Interesuje mnie jakie różnice są miedzy tymi dwoma silnikami i co trzeba byłoby wymienic aby autko sprawowało się dobrze po przekładce. Rozumiem że nie będzie to samo co oryginalnie zamontowane. Auto najlepiej posiadające napęd quattro, nie koniecznie z automatyczną skrzynią biegów. Szukałem na forach i nie znalazłem.

Pozdrawiam ! ;-)
wszystko się da posiadając odpowiednie nakłady i wiedzę... ale powiem szczerze, swoja 6-tke doposazyłem we wszystko, gdyz nie mógłbym spać po nocach wiedzac,że zbeszcześciłem jakąś eSkę... ale to tylko moje skromne zdanie...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Myślę że prościej dodać tych kilka gadżetów wyposażenia niż robić taką wymianę. Na forum są fachowcy którzy potrafią Ci doradzić co do czego a jak byś nawet się obawiał to jest wśród nas jeden taki co nawet imię ma podobne do marki naszych wozów :P (albo to marka odgapiła nazwę od Jego imienia - nie wiem :P ) W każdym razie możesz takie sprawy ogarnąć u Niego i masz zicher i pewność że sprawy mechaniczne są jak z fabryki :)
Zgadzam się tu z Pasiakiem. A jak nie chcesz nic robić to kupić wypas z 4.2 jako drugie autko lub zagazować :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ciężki temat :) Chyba że powypadkowe kupić z 4.2 i cały środek do oryginalnie kupionej z 1.8T. Chyba że 2.7T. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a co nie tak z 4,2? by zostawić ten silnik a nie bawić się w przekładkę....bo pali jak smok?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jak to mawiają Ci którzy nigdy nie mieli takiego auta "...ze 30 to pali!..." a ja zawsze dodaję: "... benzyny,oleju i plynu do spryskiwacza! A nie daj bóg zostawic cole w kabinie bo też zniknie!" :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
"... benzyny,oleju i plynu do spryskiwacza! A nie daj bóg zostawic cole w kabinie bo też zniknie!"

Maaaasakra :mrgreen:

Ja miałem V8 z silnikiem 3,6 a A8 z silnikiem 3,7 (choć uważam że wolał bym mieć z 4,2 ale niestety nie było mi dane :( ) Można oczywiście sprawić że te auta spalą 30l/100km :)
Ale V8 paliła mi 14-22 litrów lpg więc było OK
A A8 nie miała gazu. Spalała bardzo podobnie tyle że paliwo było droższe i to już odczuwałem przy 2000-3000 km miesięcznie. Jak wstawisz lpg to masz wygodę i moc za nie tak dużą kasę.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Projekty i ich rezultaty 

[ IP: 3.145.191.22 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa