Film, książka, teatr, gry » Stephen King
Odpowiedz do tematu
 Stephen King
Nazwisko bardzo znane i powszechnie szanowane. King uchodzi za najwybitniejszego współczesnego autora z pogranicza horroru, thrillera i fantastyki. Chciałabym polecić kilka jego książek:
1. "Marzenia i koszmary" - zbiór 25 opowiadań, w większości nigdy nie opublikowanych. Każde z nich opatrzone jest komentarzem autora - dla miłośników King'a prawdziwa gratka.
2. "Wszystko jest względne" - zbiór 14 opowiadań, w tym słynnego, zekranizowanego już 1408. Idealna książka na poczytanie przed snem :lol:

Dla bardziej wymagających cykl Mroczna Wieża, który jest klejnotem koronnym w twórczości King'a. Jest to saga, gdzie fantasy miesza się z horrorem, hi-tech, bajkami i wszystkim, co możliwe. Saga składa się z siedmiu części:
1. Roland
2. Powołanie Trójki
3. Ziemie jałowe
4. Czarnoksiężnik i kryształ
5. Wilki z Calla
6. Susannah
7. Mroczna Wieża
Naczelnym motywem sagi jest Roland, ostatni sprawiedliwy, który przemierza świat wypełniony przez mutanty, różnego rodzaju potwory i wampiry (a także ludzi z naszego czasu) i kompletnie zniszczonego przez wojny atomowe. Wspaniały cykl opowiadający o męskiej przyjaźni, rewolwerowcach, czarnoksiężnikach i miasteczku Salem :-P
Polecam gorąco ;)

Z pozostałych książek King'a dla leniwych ekranizacje:
Miasteczko Salem
Carrie
Lśnienie :super:
Skazani na Shawkshank
Zielona Mila

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
wiele słyszałm Kingu, niestety brak czasu nie pozwala mi na czytanie :cry:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
uwielbiam go :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czytałam praktycznie wszystkie książki Kinga oprócz cyklu "Mroczna Wieża" - uwielbiam te klimaty.

W ogóle jestem książkoholikiem i obecnie moim głównym problemem jest brak miejsca na książki, pomimo zakupienia kolejnego regału (zapełniłam go w ciągu miesiąca...). Nastepnego nie ma już gdzie wstawić więc podjęliśmy z małżowinem męską decyzję, że trzeba sprzedać mieszkanie i postawić domek, w którym będę mieć swoją bibliotekę :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
King jest moim zaraz po Koontzu ulubionym pisarzem.Poleciłbym jego : Lowca snów, Sztorm stulecia, Misery czy Lunatycy. Ostatnio poluje na jego jedna z najnowszych książek-Komórka. Również gorąco polecam jego książki. :ok: :ok:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
King jest moim zaraz po Koontz'u

Mamy podobnie, tyle że u mnie King stoi na miejscu 1 ;-)

Z Dean'a Koontz'a polecam następujące pozycje:
1. Trzynastu Apostołów: zbiór zawierający dwie krótkie powieści i dwanaście nowel
2. Odwieczny Wróg: świetna książka o istocie zła, fabuła przeniesiona na duży ekran
3. Słudzy Ciemności
4. Nieznajomi
5. Prędkość
6. The Good Guy
7. Mroczne Popołudnie

W odróżnieniu od King'a, Koontz tworzy skomplikowane powieści z pogranicza thrillera psychologicznego i zagadki kryminalnej, w których także przewijają się motywy zjawisk nadprzyrodzonych. W szczególności polecam powieść "The Taking" (w polskim wydaniu "Apokalipsa") - zmroziła mnie do szpiku kości ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To ja dołożyłbym jeszcze: Grom,Północ,Złe miejsce,Apokalipsa,Ocalona,Opiekunowie,Mroczne ścieżki serca oraz Szepty.

[ Dodano: Sro 27 Maj, 2009 10:45 ]
Ostatnio wrzuciłem na ząb "Sklepik z marzeniami" Kinga, jak to u Kinga długi i ciężki wstęp, ale później rewelka :ok: . O ile pamiętam zekranizowany pod tytułem "Sprzedawca śmierci". Polecam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nowa powiesc spod reki mistrza to Doctor Sleep ( po naszemu Doktor Sen). Jest ona bezpośrednim nawiązaniem do "Lśnienia" (IMHO njlepszej powieści King'a, jeżeli nie najlepszej powieści w ogóle). Głównym bohaterem jest znany z Lśnienia Danny, który boryka się z życiem po wypadkach w hotelu Panorama. Dla wielbicieli pióra King'a pozycja obowiązkowa ;)
Nie skonczylam jeszcze czytac, ale juz moge z czystym sercem polecic.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
Nowa powiesc spod reki mistrza to Doctor Sleep ( po naszemu Doktor Sen).
Niedawno też ją przeczytałem i oczywiście pomijając fakt, że ze 150 stron opisów (przemysleń bohaterów czy ich szczegółowych refleksji i opisów ubioru) można by wyrzucić (jak to u Kinga) to książka rewelacyjna z zaskakującym końcem.
Niestety nie mogę tego powiedzieć o książce Kinga "Komórka", którą dziś skończyłem. Początek jak u Hitchcocka- mocny i trzymający w napięciu. Środek trochę nudnawy aczkolwiek dobry i czyta się fajnie. Niestety końcówka- beznadziejna. Trudno to właściwie nazwać końcem książki bo właściwie się nie kończy. Nic nie jest wyjaśnione co i jak, dlaczego i skąd. Po skończeniu czytania zacząłem przeszukiwać czy czasem się strony nie skleiły lub czy ktoś nie wyrwał ostatnich stron. Rozczarowałem się. Po Kingu, mistrzu zakończeń i zaskoczeń, się tego nie spodziewałem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niebawem wchodzi do kin nowa wersja filmu Kiga "To". Pierwsza część z 1990r. Tej z tego roku nie ogladałem ale stara wersja była przerażajaca. Polecam jednak przeczytac książkę. Żaden film nie pokaże tej grozy co nasza wyobraźnia czytając "To". Książka jest bardzo długa (ponad 1000stron) i miejscami ma sporo opisów( jak zawsze u niego) ale warta czasu. Polecam.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Film, książka, teatr, gry 

[ IP: 18.188.40.207 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa