Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawa o groźby karalne
Autor Wiadomość
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 19:28   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



karlos2 napisał/a:
Przepraszam że podepnę się pod temat, bo nie widzę powodu zakładania nowego, a to co chcę opisać też dotyczy tematu poszanowania cudzej własności, a więc:
Dziś po pracy, podjechałem na parking Obi w katowicach na zakupy, parkując samochód po mojej prawej było wolne miejsce.
Po zrobieniu zakupów wracając do samochodu widzę zaparkowany obok mojego auta samochód, Volvo wypasiona fura za ok.na oko 150tyś.pln, będąc ok.2m od samochodu widzę jak wchodzący do Volvo facet uderza drzwiami o mój samochód, krew mi się wzburzyła i grzecznie zwróciłem uwagę że uderzył w mój samochód, myśląc że usłyszę przepraszam, a tu ku mojemu zdziwieniu słyszę tylko cytuję "ech daj mi spokój" i śmiech kobiety z wnętrza, trzask drzwi i Volvo odjechało, stanąłem przez chwilę jak wryty.
Takie jest poszanowanie cudzej własności, szczególnie wśród ludzi z duża kasa jeżdzacymi drogimi autami.
To chyba nie tak powinno wyglądać, ale takie niestety jest życie.

Kolejny zastrzyk adrenaliny :evil: To był buc, kobalt, burak.... Takiego tłuczka nic nie nauczy chyba, że odwzajemniłbyś mu sie też drzwiami. Osoby o takim pokroju mają bardzo duży kompleks niższości czuje się po prostu niedowartościowany niestety musi z tym żyć i tu ma problem.
Volvo to wcale nie wypas, a chiński plastik. Nie chciałbym tej kasy, takiego auta i takiej wielkiej czarnej dziury w miejscu na mózg.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
karlos2 


Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 56
Dołączył: 01 Sie 2011
Wszystkie posty: 481



Piwa: 20/30
Skąd: katowice
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 19:44   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Masz rację Adi, ale najbardziej mnie wkurza to, że właściciele drogich aut,traktuja tych co mają starsze i nie tak drogie auta jak pomioty na drodze, a każdy nawet taki który ma auto za 1000zł, powinien być traktowany w ten sam sposób, i każda własność powinna być tak samo szanowana, i taka za duże i taka za małe pieniądze.
_________________
Przewaga Dzięki Technice.

Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm

Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 19:54   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



karlos2 napisał/a:
Masz rację Adi, ale najbardziej mnie wkurza to, że właściciele drogich aut,traktuja tych co mają starsze i nie tak drogie auta jak pomioty na drodze, a każdy nawet taki który ma auto za 1000zł, powinien być traktowany w ten sam sposób, i każda własność powinna być tak samo szanowana, i taka za duże i taka za małe pieniądze.

Masz rację. Zgadzam się z Tobą w 123% ale działa to tez w dwie strony tylko z innym powodem. Jedną stronę medalu już opisaliśmy, druga strona medalu to ci których nie stać na droższe auto i stanie na parkingu obok takiego roczniaka i napieprza drzwiami z zawiści. Niestety jesteśmy wypaczonym społeczeństwem i wcale nie boję sie tego głośno pisać, bo to prawda. Po naszym młodszym pokoleniu tez nie widać poprawy wręcz przeciwnie zmiana jest ale w tą druga stronę. ReNce opadajOM.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Sergio 



Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Maj 2009
Wszystkie posty: 2789



Piwa: 105/75
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 19:56   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Adi202 napisał/a:
karlos2 napisał/a:
Przepraszam że podepnę się pod temat, bo nie widzę powodu zakładania nowego, a to co chcę opisać też dotyczy tematu poszanowania cudzej własności, a więc:
Dziś po pracy, podjechałem na parking Obi w katowicach na zakupy, parkując samochód po mojej prawej było wolne miejsce.
Po zrobieniu zakupów wracając do samochodu widzę zaparkowany obok mojego auta samochód, Volvo wypasiona fura za ok.na oko 150tyś.pln, będąc ok.2m od samochodu widzę jak wchodzący do Volvo facet uderza drzwiami o mój samochód, krew mi się wzburzyła i grzecznie zwróciłem uwagę że uderzył w mój samochód, myśląc że usłyszę przepraszam, a tu ku mojemu zdziwieniu słyszę tylko cytuję "ech daj mi spokój" i śmiech kobiety z wnętrza, trzask drzwi i Volvo odjechało, stanąłem przez chwilę jak wryty.
Takie jest poszanowanie cudzej własności, szczególnie wśród ludzi z duża kasa jeżdzacymi drogimi autami.
To chyba nie tak powinno wyglądać, ale takie niestety jest życie.

Kolejny zastrzyk adrenaliny :evil: To był buc, kobalt, burak.... Takiego tłuczka nic nie nauczy chyba, że odwzajemniłbyś mu sie też drzwiami. Osoby o takim pokroju mają bardzo duży kompleks niższości czuje się po prostu niedowartościowany niestety musi z tym żyć i tu ma problem.
Volvo to wcale nie wypas, a chiński plastik. Nie chciałbym tej kasy, takiego auta i takiej wielkiej czarnej dziury w miejscu na mózg.

Nie dziwię Ci się że krew Ci się wzburzyła, u każdego z nas pewnie by tak było. Tacy ludzie, tak jak napisał Adi202, są cholernie zakompleksieni i tylko drogie auto i kasa troche im pomaga. Swoją drogą nie wiem czy zachowałbym się tak jak Ty. Cóż podobno jest porywczy ;)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
WOJTAS 



Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2009
Wszystkie posty: 468



Piwa: 17/31
Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 20:00   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



karlos2 napisał/a:
Przepraszam że podepnę się pod temat, bo nie widzę powodu zakładania nowego, a to co chcę opisać też dotyczy tematu poszanowania cudzej własności, a więc:
Dziś po pracy, podjechałem na parking Obi w katowicach na zakupy, parkując samochód po mojej prawej było wolne miejsce.
Po zrobieniu zakupów wracając do samochodu widzę zaparkowany obok mojego auta samochód, Volvo wypasiona fura za ok.na oko 150tyś.pln, będąc ok.2m od samochodu widzę jak wchodzący do Volvo facet uderza drzwiami o mój samochód, krew mi się wzburzyła i grzecznie zwróciłem uwagę że uderzył w mój samochód, myśląc że usłyszę przepraszam, a tu ku mojemu zdziwieniu słyszę tylko cytuję "ech daj mi spokój" i śmiech kobiety z wnętrza, trzask drzwi i Volvo odjechało, stanąłem przez chwilę jak wryty.
Takie jest poszanowanie cudzej własności, szczególnie wśród ludzi z duża kasa jeżdzacymi drogimi autami.
To chyba nie tak powinno wyglądać, ale takie niestety jest życie.

P.S.Dodam że na drzwiach jest ślad, który nie wiem czy da się spolerować.



Jeżeli chodzi konkretnie o ten przypadek to jeżeli spisałeś numery rejestracyjne tego pojazdu to możesz założyć gościowi sprawę cywilną za uszkodzenie Twojego autka. W tym przypadku możemy mówić jedynie o sprawie cywilnej ponieważ nie możemy przypisać temu gościowi umyślności. Jeżeli zrobiłby to celowo, jeżeli można byłoby udowodnić mu umyślność to w zależności od wartości powstałych uszkodzeń - powyżej 250 zł przestępstwo uszkodzenia mienia określone w art. 288 par. 1 k. k. lub wykroczenie uszkodzenia mienia art. 124 k. w. Co jeszcze warto pamiętać w przypadku uszkodzenia mienia sprawca może być ścigany jedynie po złożeniu wniosku przez pokrzywdzonego ;-) - nie ma wniosku nie ma sprawy.
pozdr.
_________________
Gość pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
karlos2 


Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 56
Dołączył: 01 Sie 2011
Wszystkie posty: 481



Piwa: 20/30
Skąd: katowice
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 20:13   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Sergio napisał/a:
Nie dziwię Ci się że krew Ci się wzburzyła, u każdego z nas pewnie by tak było. Tacy ludzie, tak jak napisał Adi202, są cholernie zakompleksieni i tylko drogie auto i kasa troche im pomaga. Swoją drogą nie wiem czy zachowałbym się tak jak Ty. Cóż podobno jest porywczy ;)


Sergio, też sam się dziwie, ale gdy słyszałem to co mi powiedział to mnie normalnie mnie zatkało.

[ Dodano: Czw 10 Lis, 2011 20:20 ]
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Jeżeli chodzi konkretnie o ten przypadek to jeżeli spisałeś numery rejestracyjne tego pojazdu to możesz założyć gościowi sprawę cywilną za uszkodzenie Twojego autka. W tym przypadku możemy mówić jedynie o sprawie cywilnej ponieważ nie możemy przypisać temu gościowi umyślności. Jeżeli zrobiłby to celowo, jeżeli można byłoby udowodnić mu umyślność to w zależności od wartości powstałych uszkodzeń - powyżej 250 zł przestępstwo uszkodzenia mienia określone w art. 288 par. 1 k. k. lub wykroczenie uszkodzenia mienia art. 124 k. w. Co jeszcze warto pamiętać w przypadku uszkodzenia mienia sprawca może być ścigany jedynie po złożeniu wniosku przez pokrzywdzonego ;-) - nie ma wniosku nie ma sprawy.
pozdr.


Wojtas, wprawdzie zapisałem numery rejestracyjne, ale nie warta skóra wyprawki aby robic sprawę cywilną, szkoda zachodu, tym bardziej że mam nadzieję że ślad uderzenia wyjdzie pod polerką, tym bardziej, że nie ma wgniecienia, a i już ochłąnąłem po tym incydencie.
Jednak nawet gdyby stała się większa szkoda, a gość by przeprosił i powiedział że to niechcąco, to by było jakoś inaczej, a tu najbardziej mnie chamstwo wkurzyło.
_________________
Przewaga Dzięki Technice.

Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm

Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
WOJTAS 



Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2009
Wszystkie posty: 468



Piwa: 17/31
Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 20:29   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



karlos2 napisał/a:
nie warta skóra wyprawki aby robic sprawę cywilną, szkoda zachodu

czasami tak, ale czasami warto ludzi nauczyć kultury i poszanowania cudzej własności, a nauka najlepiej wchodzi przez portfel :mrgreen: Takie jest moje zdanie tym bardziej, że
karlos2 napisał/a:
by było jakoś inaczej, a tu najbardziej mnie chamstwo
.
Dobrze, że szkoda jest niewielka, ale takie działania wkurzają mnie tak jak zaraz po tym jak kupiłem A6 to jakaś sierota wjeżdżając na parking pojechała po lewym tylnym narożniku mojej 6 ;audi; zarysowując mi zderzak i po tym odjechała sobie w siną dal :-/ . Żebym ustalił sobie jakichś świadków to nie odpuściłbym i zgłosiłbym kolizję tak żeby może właśnie przez portfel dotarło do głowy, że jak coś się zepsuje to trzeba to naprawić. :-P
Pozdr.
_________________
Gość pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 20:37   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
że jak coś się zepsuje to trzeba to naprawić.

Koniec świata! Dlaczego takich jak my jest tak mało na tak dużą populację? Zupełnie inne życie.

Z życia wzięte
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
karlos2 


Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 56
Dołączył: 01 Sie 2011
Wszystkie posty: 481



Piwa: 20/30
Skąd: katowice
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 21:06   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Adi202 napisał/a:
Koniec świata! Dlaczego takich jak my jest tak mało na tak dużą populację? Zupełnie inne życie


Adi, bo tacy jak my, są tylko na AUDI TECH TEAM. :-)
_________________
Przewaga Dzięki Technice.

Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm

Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 21:18   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



karlos2 napisał/a:


Adi, bo tacy jak my, są tylko na AUDI TECH TEAM. :-)

Nie tylko. Znam kliku którzy nie jeżdżą Audi i maja podobny stosunek do życia. No ale jest to garstka osób.
Krótko i na temat. Głównym ogniwem problemów jest nasze prawo które pozwala na brak szacunku dla osób mniej zamożnych. Prawo które mamy jest dla bogatych osób. Co to Q..a znaczy 249zł mała szkodliwość społeczna? Większość w tym kraju musi na to pracować tydzień a w niektórych przypadkach i pół miesiąca.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
karlos2 


Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 56
Dołączył: 01 Sie 2011
Wszystkie posty: 481



Piwa: 20/30
Skąd: katowice
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 21:28   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Adi202 napisał/a:
Nie tylko. Znam kliku którzy nie jeżdżą Audi i maja podobny stosunek do życia. No ale jest to garstka osób.
Krótko i na temat. Głównym ogniwem problemów jest nasze prawo które pozwala na brak szacunku dla osób mniej zamożnych. Prawo które mamy jest dla bogatych osób. Co to Q..a znaczy 249zł mała szkodliwość społeczna? Większość w tym kraju musi na to pracować tydzień a w niektórych przypadkach i pół miesiąca.


Racja, racja można by gadac na ten temat godzinami i niczego się nie zmieni, ja oczywiści też znam porządnych gości poza ATT.
_________________
Przewaga Dzięki Technice.

Audi 80 B4 2.0 jest
http://www.audi-tech-team...iona-vt2222.htm

Audi A6 C5 2.4 V6 jest
http://www.audi-tech-team...olka-vt5988.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
suchy1704 



Model: C3, c3 quattro
Silnik: 2.0RT 2.3
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Maj 2011
Wszystkie posty: 589



Piwa: 25/27
Skąd: lubelskie
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 21:45   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 100 C3 (Typ 44)   



Polska, to jest kraj wolnych opinii, i wypowiedzi, nie po to walczyl, że byś, Ty szedł do więzienia... swoje wiem... dla siebie... Ważna rzecz, Ty nie jesteś kozioł ofiarny, pamiętaj o tym.... prawo jest po Twojej stronie.... pozdrawiam GUTI :)
_________________
Jestem Audiholikiem i jest mi z tym dobrze...i... jakoś nie chcę się z tego leczyć... :)
Vorsprung durch Technik-przewaga dzięki technice...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
WOJTAS 



Model: A6 C6 QUATTRO
Silnik: BMK
Zasilanie: 3.0 TDI V6
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2009
Wszystkie posty: 468



Piwa: 17/31
Skąd: okolice Mińska Mazowieckiego
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 22:07   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



Adi202 napisał/a:
Prawo które mamy jest dla bogatych osób. Co to Q..a znaczy 249zł mała szkodliwość społeczna? Większość w tym kraju musi na to pracować tydzień a w niektórych przypadkach i pół miesiąca.


Adi jeżeli chodzi o 249 PLN to jest to wykroczenie i zakres kary jest mniejszy ale zawsze jest. Tylko czasami ludzie dają sobie spokój przy szkodach poniżej tej kwoty, ale po to jest Ustawa kodeks wykroczeń żeby korzystać z niego tak np. mandaty w ruchu drogowym niby wykroczenia, ale dotkliwe potrafią być grzywny :lol:
_________________
Gość pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011 23:28   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Prawo które mamy jest dla bogatych osób. Co to Q..a znaczy 249zł mała szkodliwość społeczna? Większość w tym kraju musi na to pracować tydzień a w niektórych przypadkach i pół miesiąca.


Adi jeżeli chodzi o 249 PLN to jest to wykroczenie i zakres kary jest mniejszy ale zawsze jest. Tylko czasami ludzie dają sobie spokój przy szkodach poniżej tej kwoty, ale po to jest Ustawa kodeks wykroczeń żeby korzystać z niego tak np. mandaty w ruchu drogowym niby wykroczenia, ale dotkliwe potrafią być grzywny :lol:


Wojtuś mi chodzi o rekompensatę. Co mi po tym, że sprawca dostanie 100zł mandatu jak mam uszkodzone drzwi w aucie jeżeli trafię na takiego Businessmana z Volvo co wszystko ma przepisane na mamę, babcię i żonę a sam jest bezdomny? Jeżeli jest to wykroczenie, to muszę iść na drogę prawa cywilnie.
Byłem już w takiej sytuacji. O mały włos dzielnicowy otrzymałby ode mnie w kły. Bydło sąsiada stratowało mi ogród i zniszczyło ogrodzenie - mała szkodliwość. Byłem tak wq...y iż stwierdziłem, że bydła nie wypuszczę dopóki mi nie zwróci za szkody. Więc zostałem poinformowany przez dzielnicowego, że zaraz założy mi sprawę. Spytałem go dlaczego prawo nie chroni takich jak ja poszkodowanych? OK prawnie powinienem iść do sądu cywilnego, zapłacić za założenie sprawy i czekać na wyrok. Utopia. Normalnie to tak by wyszło, ale że sąsiad jest nie wypłacalny - nie tylko mi wisi kasę- sprawa zakończyłaby się na wokandzie bez efektów. To jest to właśnie "tylko czasami ludzie dają sobie spokój" Zaoszczędziłem kasę na sąd i przede wszystkim czas który nie jest dla mnie bezwartościowy.
Wszystko ma swoje dobre i złe strony tak jak np prawo w USA. Sądzę, że to kraj pełen idiotów, dewiantów i bandytów, ale szacunek do cudzego mają. Może nie szacunek, ale respekt. Taki np oprych wchodząc na czyjś trawnik (brak ogrodzenia) liczy się z tym, że zaraz może polecieć parę gram ołowiu w jego kierunku. U nas nie można mieć już szpiców w ogrodzeniu czy drutu kolczastego aby złodziej się nie zranił, albo trzeba uważać aby złodziej nie spadł z okna na coś ostrego, bo mamy pozamiatane. Nie daj Boże jak złapie się za kiepsko zamocowaną rynnę i sie zabije wyrok jak w banku. To nie jest wyssane z palca. Słyszałeś o przypadku kiedy złodziej w nocy złapał się za aluminiową drabinę i zahaczył o linię energetyczną? Właściciel płaci pewnie do dziś rentę za spaloną grabę. Znam osobiście przypadek kiedy człowiek w obronie własnej obezwładnił napastników. Pech chciał, że zrobili obdukcję i koleś dostał zawiasy. No q... gdzie ta sprawiedliwość na urlopie? Muszę żyć z tą myślą, że kiedyś gdy mnie ktoś napadnie i np złamię mu np nadgarstek to zostanę ukarany. Ukarany za to, że nie pozwoliłem się pobić albo zabić. Według polskiego prawa oprych lub kilku wyjdzie do mnie z przedłużką a ja mu powiem proszę pana oddaję panu mój portfel, telefon i kluczyki do eSy. Po tym pieszo bo nie mam już na TAXI mam zgłosić się na komendę złożyć zeznania, sprawa jak zwykle zostanie umorzona, a w ubezpieczalni z AC mnie wyśmieją.
Nie wiem jak jest w głębi Polski, ale tu na moim terenie ci zamożniejsi są nietykalni. Taki szczun nie podskoczy do takiego cwaniaczka nie z szacunku tylko z respektu i strachu przed ewentualnymi konsekwencjami. I wcale nie chodzi tu o prawo.
Jak już pisałem wszystko ma swoje dobre i złe strony, ale pamiętam czasy kiedy nie było takiego cwaniactwa na ulicach. Dlaczego? Bali się. Owszem mieliśmy mniej wolności, ale był ład. Może pomyślicie sobie, że mam coś nie teges pod czaszką, ale jak ktoś ma za dobrze, to tego nie docenia i takiemu się w główce przewraca. Jak widzisz nasze prawo nie chroni nas, a uczy cwaniactwa. Pi..... Rzymianie. :kwasny: Nie będę się rozpisywał w tym temacie ponieważ w skrócie napisałem co mnie boli. :-P
Trochę mi już przeszły te nerwy. ;-)
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Sergio 



Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Maj 2009
Wszystkie posty: 2789



Piwa: 105/75
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 11 Lis, 2011 07:39   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Tak już niestety w PL jest, że "prawo" samo zachęca ludzi do jego łamania. Bo jeśli chcesz załatwić coś zgodnie z nim to czeka cie tylko mnóstwo nerwów, straconego czasu i kasy wydanej na prawników, sądy itp instytucje, które i tak żyją już z naszych podatków :evil: .
Nie wiem czy słyszeliście o złapaniu w Cz-wie śląskiego "bandyty" który podpalał samochody na parkingach? Wbrew temu co wszyscy mysleli nie były to przypadkowe auta. Jeśli ktoś go obtrąbił, zajechał mu drogę, wymusił pierszeństwo itp wariacje drogowe, gościu zapisywał sobie numery, odnajdywał te auta wieczorem i podpalał. Było to oczywiście chore i ewidentne bandyctwo ale...być może jedyne wyjście na co poniektórych kierowców, do których nie docierają żadne słowa czy nawet mandaty bo z kasą sie nie liczą. Pewnie wielu z nich miało AC ale nerwy i kłopoty związane z odszkodowaniem może choć trochę nauczą ich rozumu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Temida radzi

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów (konfigurator felg) dziwna sprawa, o ...
Mariusz231 Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 1 Pią 01 Cze, 2012 18:43
Adi202
Brak nowych postów Dziwna sprawa...Liczniki/pływak/probl...
Elver Elektryka i elektronika 2 Czw 07 Mar, 2013 22:11
Adi202



[ Twoje IP to: 3.145.119.199, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności