Elementy silnika » Sonda lambda
Odpowiedz do tematu
 Sonda lambda
WItam
Od dłuższego czasu na VAGu wyskakują mi błędy związane z sondą lambda, jednak jak dobrze czytam jest to sonda za katalizatorem która zbytnio nie ma dużego wpływu na pracę silnika ale chce być pewny żeby nie mieć później problemów z autem.
Oto błędy:

3 Faults Found:
17526 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: B1 S2: Open Circuit
P1118 - 35-00 - -
17522 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S2: Internal Resistance too High
P1114 - 35-00 - -
16524 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: No Activity
P0140 - 35-00 - -

Czy w związku z tymi błędami powinienem podjąć jakieś kroki z wymianą tej sondy czy dać sobie spokój?
Z góry dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Sonda lambda
bonczek87 napisał/a:
WItam
Od dłuższego czasu na VAGu wyskakują mi błędy związane z sondą lambda, jednak jak dobrze czytam jest to sonda za katalizatorem która zbytnio nie ma dużego wpływu na pracę silnika ale chce być pewny żeby nie mieć później problemów z autem.
Oto błędy:

3 Faults Found:
17526 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: B1 S2: Open Circuit
P1118 - 35-00 - -
17522 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S2: Internal Resistance too High
P1114 - 35-00 - -
16524 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: No Activity
P0140 - 35-00 - -

Czy w związku z tymi błędami powinienem podjąć jakieś kroki z wymianą tej sondy czy dać sobie spokój?
Z góry dzięki
każda usterka powinna być niezwłocznie usunięta, tak więc odpowiadając na Twoje pytanie:
-tak powinieneś wymienić uszkodzoną sonde.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok a to jest sonda za katalizatorem tak? Znanie nr katalogowy tej sondy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jak Pasiak pisał. Wszystko naprawione być powinno. Błędy które podałeś dotyczą drugiej sondy czyli za katalizatorem czyli sondy diagnostycznej (sprawdzającej działanie pierwszej). Więc ogólnie awaria tej sondy nie wpłynie Ci na większe spalanie itd jak w przypadku sondy przed katem.
Zatem naprawione być powinno jeśli chcesz mieć wszystko ok no bo najlepiej jak wszystko jest sprawne ale możesz bez ciśnienia ze spokojem kasy nazbierać i kupić porządną (nie kupuj zamienników) bo do tego czasu nie powinno nic się stać.

Ale to jest tylko wersja nieoficjalna w ASO by Ci wymienili - uszkodzona to do wymiany.

PS Sprawdzałeś wiąchę sondy? Polecam na początek w razie "W".

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za dokładny opis:)
A znasz nr katalogowy tej sondy albo możesz podać stronę gdzie sam sobie mogę sprawdzić nr oryginalnych części do mojego autka?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nr sondy za katem dla silnika ANB 1K0998262.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie jestem pewien ale chyba 1K0998262.

Edycja:
Zjechałem na dół strony do szybkiej odpowiedzi i szukałem numeru części i nie zauważyłem że już odpowiedź padła.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znalazłem taki nr to też dotyczy tej sondy: 058906265C?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tego nie wiem. Znalazłem do ANB ten numer co napisałeś ale z końcówką B a nie C i dotyczy to sondy przed katem i jest info że wycofano i żeby użyć zastępczej 1K0998262. Trochę nie rozumiem gdyż ten numer 1K0998262 dotyczy zestawu naprawczego sondy za katem więc nie ukrywam że nie jestem pewien o co tutaj chodzi. Pewnie w grę wchodzą zamiany numerów ETKA z uwagi na wycofywanie jednych a wprowadzanie drugich części i tutaj troszkę może być zamieszania i może Adi Ci odpowie dokładniej a przy okazji odpowie tak ze i ja zrozumiem dlaczego tak to jest opisane? Ja nie chciał bym teraz jakoś wprowadzić przez nieuwagę w błąd. Jedyne pewne info jakie znalazłem to to co napisałem wyżej i z resztą powieliłem przez nieuwagę numer wpisany przez Adiego. Więc pewien możesz być numeru 1K0998262.
A co do wyjaśnienia reszty to może Adi w wolnej chwili objaśni - zobaczymy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Znalazłem taki nr to też dotyczy tej sondy: 058906265C?

tak to wygląda czyli pierwszy był 058906265C następnie w 2006 roku zastapił go 06C906265 a w 2010 roku 1K0998262 nazywany już zestawem naprawczym:



Postaw piwo autorowi tego posta
 
To mi na http://ifinterface.com/prog/car/prog2/inprog.php pokazuje inaczej. Może to z tego linku co korzystam ma jakąś starszą bazę danych czy co? Ważne że Kolega ma takie jak trzeba :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam
Poszła mi sonda przed katalizatorem czyli pierwsza, może ktoś napisać jaki numer katalogowy ma ta sonda?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.189.2.122 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa