Elementy silnika » Smród spalin z wywietrzników
Odpowiedz do tematu
 Smród spalin z wywietrzników
Witam
Od jakiegoś czasu czuję smród spalin w z wywietrzników powietrza z przodu skąd może brać się ten zapach? Dodam że jak włączę klimatyzację to smród zanika..
Z góry dzięki za podpowiedź
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A sprawny masz układ wydechowy? No ja bym się w pierwszej kolejności temu przyjrzał :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ostatnio wymieniałem siatkę za katalizatorem oraz łączenie tłumików przedni z środkowym i wtedy było mocno słychać jak były dziury a teraz jest cicho w samochodzie to możliwe że i tak gdzieś uchodzą spaliny?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie musi być słychać wystarczy że będzie nieszczelność którą skrzętnie zaciągnie wentylator i możesz się "dotleniać".

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jesli masz opcje wjechania na podnosnik lub kanał to wjedz i obada sprawe czy gdzies z ktoregos laczenie nie wydpbywaja sie spaliny lub czy smierdzi spalinami :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy czuć go na postoju czy w trakcie jazdy też?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki wszystkim za informację, ale skoro piszę że jak włączę klimatyzację to smrodu nie ma od razu to chyba nie jest wina tłumika?
Póki co nie jeżdżę autem więc nie wiem czy na postoju też smierdzi ale na pewno w trakcie jazdy..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A śmierdzi Ci ze zbiorniczka wyrównawczego jak odkręcisz? Oczywiście nie odkręcaj gorącego. Ale jak będzie temperatura OK to odkręć, odpal wóz i niech pochodzi kilka kilkanaście minut i sprawdź czy zacznie ze zbiorniczka wydobywać się podobny smród.

Cytat:
Póki co nie jeżdżę autem więc nie wiem czy na postoju też smierdzi ale na pewno w trakcie jazdy..

Tego nie skomentuję, bo leję ze śmiechu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hej. Więc tak wróciły zegary z naprawy i sprawdziłem ten smród. Na pewno śmierdzi obojętnie czy jadę autem czy stoję. Sprawdziłem że rzeczywiście dziwny zapach wydobywa się ze zbiorniczka płynu i chyba jest podobny do tego co śmierdzi mi z wywietrzników. To teraz oznacza że płyn jest do wymiany czy coś innego?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wymien wypłukaj układ i zobacz jak dalej bedzie plyn smierdzial spalinami to pewnie uszczelka pod głowica sie powoli konczy :kwasny:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może mi ktoś powiedzieć jaki numer katalogowy ma mój kolektor wydechowy? Okazało się że w jednym miejscu jest zadymiony czyli pewnie spaliny uciekają i chce go wymienić i przy okazji wypłukać układ, a układ można wypłukać poprzez wlanie wrzątku czy jak to zrobić najlepiej?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Istnieja srodki do pukania ukladow chlodzenia podjedz do sklepu motoryzacyjnego i na pewno co kupisz ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok już coś znalazłem a odnośnie numeru katalogowego mojego kolektora wydechowego ktoś pomoże?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak wypełnisz profil dokładnie i znajdzie się tam rok modelowy to napisz w tym temacie i postaram się pomóc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Ok już coś znalazłem a odnośnie numeru katalogowego mojego kolektora wydechowego ktoś pomoże?

Proszę bardzo i poniżej średnia cena w ASO:


Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.17.150.89 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa