Elektryka i elektronika » [S8 D2] immo
Odpowiedz do tematu
 [S8 D2] immo
panowie blagam o pomoc! po raz kolejny zawodzi mnie moje audi. przedstawiam Wam zdjecie kontrolki w/g immo ktora nagle zaczela mrugac i juz nie gasnie, auto odpala i od razu gasnie. czy to siedzi immo w kompie czy moze tylko kluczyk?? zgasilem dzisiaj auto pod domem po powrocie z pracy i juz niestety nie jestem w stanie odpalic :( moze ktos w okolicach wroclawia jest w stanie dojechac do mnie i to zrobic?? jaki bedzie koszt?? wywalac czy kodowac nowy?? pomozcie mi jak najszybciej!!



Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co jest główną przyczyną tego nie wie nikt. Spróbuj odpalić (jeżeli masz ) drugim kluczykiem.
Co najważniejsze, trzeba będzie - (ten tekst już mi się normalnie znudził) "ODCZYTAĆ BŁĘDY" w zegarach, bo tam siedzi Immo. Jeżeli nie możesz odpalić silnika z powodu immo, to na 123% w zegarach będą błedy które właściwie ukierunkują przyczynę problemu. To, że odpala i zaraz gaśnie, to normalne zjawisko przy nieautoryzowanym odpaleniu silnika - tak właśnie działa immobilizer. Przyczyną może być kluczyk, cewka na stacyjce, lub uszkodzenia zegarów. Ta ostatnia opcja jest mało prawdopodobna aczkolwiek również możliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zadzwonilem do goscia do Wroclawia, ktory na necie mial ogloszenie o naprawie immo i bedzie u mnie dzis ok poludnia. Jednak przez tel powiedzial mi, ze w gre wchodzi prawdopodobnie tylko i wylacznie usuniecie immo.. Czy to normalny zabieg przy uszkodzeniu immo czy to jedyne rozwiazanie? Czy holowac auto gdzies, gdzie podejma sie naprawy? Niestety nie mam drugiego kluczyka.. Dam pozniej znac co gosc mi zrobil i jaki byl koszt.. Pozdrawiam!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SlawekNR napisał/a:
ze w gre wchodzi prawdopodobnie tylko i wylacznie usuniecie immo..

Jakoś sobie nie mogę tego wyobrazić. Gość pewnie tylko to umie robić dlatego nie ma innej możliwości jak wyłączenie immo. Wyłączyć immo mógłbyś również sam bez niczyjej pomocy. Jednak sądzę doprowadzić samochód do ładu - zawieź go gdzieś indziej gdzie potrafią naprawiać a nie tylko wyłączać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam mam problem z moja Audi A8 94r mianowicie rozpiął mi się kluczyk i zgubiłem pastylkę immo. . . jestem w kropce :(Czy jest jakaś możliwość obejścia tego Vagiem ? Bądź manualnie ?(Piszesz Adi202 że da się wyłączyć samemu ??) Czy da się dograć pastylkę jeśli tak to za ile i gdzie w okolicach Siewierza? (Śląsk)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dan-dan napisał/a:
Witam mam problem z moja Audi A8 94r mianowicie rozpiął mi się kluczyk i zgubiłem pastylkę immo. . . jestem w kropce :(Czy jest jakaś możliwość obejścia tego Vagiem ? Bądź manualnie ?(Piszesz Adi202 że da się wyłączyć samemu ??) Czy da się dograć pastylkę jeśli tak to za ile i gdzie w okolicach Siewierza? (Śląsk)
Musialbys zakupic kluczyk z niazakodowanym transponderem lub sam transponder oraz miec pin do immo wtedy sam zakodujesz Vagiem nowy kluczyk

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jak Pasiak pisze- transponder Megamos ID 13, kod PIN do Immo i VAG COM.
Najtrudniejszym zadaniem będzie wyciągnięcie pinu z puszki IMMO bynajmniej jest to pikuś z deaktywacją immobilizera. Możesz też za 100 kupić emulator immo i podłaczyć go zamiast puszki immobilizera. Nowy transponder to koszt juz od 10zł - może być też używany. Ważne, aby był to ID13.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Tak jak Pasiak pisze- transponder Megamos ID 13, kod PIN do Immo i VAG COM.
Najtrudniejszym zadaniem będzie wyciągnięcie pinu z puszki IMMO bynajmniej jest to pikuś z deaktywacją immobilizera. Możesz też za 100 kupić emulator immo i podłaczyć go zamiast puszki immobilizera. Nowy transponder to koszt juz od 10zł - może być też używany. Ważne, aby był to ID13.


Żeby wyciągnąć pin to grzebać w immo w vagu czy jakimś konkretnym programem?i kodować pastylkę w stacyjce rozumiem? jeśli mógłbyś dać namiar na te emulatory gdybym nie dał rady to będę wdzięczny:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dan-dan napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Tak jak Pasiak pisze- transponder Megamos ID 13, kod PIN do Immo i VAG COM.
Najtrudniejszym zadaniem będzie wyciągnięcie pinu z puszki IMMO bynajmniej jest to pikuś z deaktywacją immobilizera. Możesz też za 100 kupić emulator immo i podłaczyć go zamiast puszki immobilizera. Nowy transponder to koszt juz od 10zł - może być też używany. Ważne, aby był to ID13.


Żeby wyciągnąć pin to grzebać w immo w vagu czy jakimś konkretnym programem?i kodować pastylkę w stacyjce rozumiem? jeśli mógłbyś dać namiar na te emulatory gdybym nie dał rady to będę wdzięczny:)
pin wyciagniesz vagcommanderm lub urzadzonkiem z allegro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hej!
Pękła mi pastylka (transponder) przy przekładaniu do scyzoryka. Wiadomo zakup transpondera (mam C4 A6 czyli megamos ID13 ???) Czy interfejsem VAG K+CAN Commander 1.4 ktoś już wyciągał PIN z immo ??? Da się ??? bo na chwilę obecną tylko taki sprzęt mam dostępny. Pytam bo nie chcę odłączać immo, a niech sobie będzie. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tym sprzętem PINu nie odczytasz. Prędzej Tacho USB. PIN można też odczytać za pomocą zwykłego programatora. W sterowniku immo jest układ 93c46.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.224.32.86 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa