Elementy silnika » S6 4.2 AEC brak iskry i nie podaje paliwa na garki
Odpowiedz do tematu
 S6 4.2 AEC brak iskry i nie podaje paliwa na garki
Panowie pomocy. Czujnik położenia wału wymieniony na nowy i dalej nic. Po wyjęciu go z obudowy i imitowaniu sygnału drutem również nic. Metalowy pin między kołem zmachowym a konwerterem skrzyni biegów na swoim miesjcu. Dwa dni temu był kumpel z VCDS i wyskoczyły błędy 00514 i 00513

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: S6 4.2 AEC brak iskry i nie podaje paliwa na garki
AUDIFAN napisał/a:
Panowie pomocy. Czujnik położenia wału wymieniony na nowy i dalej nic. Po wyjęciu go z obudowy i imitowaniu sygnału drutem również nic. Metalowy pin między kołem zmachowym a konwerterem skrzyni biegów na swoim miesjcu. Dwa dni temu był kumpel z VCDS i wyskoczyły błędy 00514 i 00513
te błedy to czujniki G28 i G40, przy czym G28 pojawia sie zawsze podczass niepracujacego silnika. przydaly by sie opisy tych błedów. Czujni położenia walu kupiłes oryginalny,czy zamienik? Masz pewnosć,że jest dobry?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pewności nie mam oczywiście ale z założenia powinien być dobry. Masz jakiś pomysł jak temat ruszyć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
AUDIFAN napisał/a:
Masz jakiś pomysł jak temat ruszyć?
podłącz jeszcze raz VCDSa i dokładnie odczytaj błedy wraz z ich opisem,przeglądnij tez wiązkę,czy nie a przerwy na kablu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
na VCDS był opis czujnik kąta wyprzedzenia zapłonu- brak sygnału.

[ Dodano: Sob 26 Maj, 2012 15:22 ]
dodam że przy okazji zauważyłem że mam wybebeszone katalizatory więc wspawałem zamiast pustych puszek rury niezapominając o wspawaniu wejścia na czujnik w prawym katalizatorze ale to chyba niema wpływu na brak iskry i paliwa

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zamieniałeś wtyczki? czujniki?
ewentualnie jeszcze można sprawdzić drożność przewodów do ECU. Jeżeli się nie mylę są to 47do 48 i 49 do 48.
oczywiście ekranówka bez przebicia.

gdy pukałeś w czujnik czymś metalowym przy włączonym zapłonie - przekażnik nie pracował?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Próbowałem tak robić ale bez efektu. Przemierzyłem opory na nowym czujniku i się okazało że prawdopodobnie jest uszkodzony więc reklamacja. Pierwsza wartość 850 druga na używanym i na nowym wynosi 1. Co Wy na to?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
AUDIFAN napisał/a:
Próbowałem tak robić ale bez efektu. Przemierzyłem opory na nowym czujniku i się okazało że prawdopodobnie jest uszkodzony więc reklamacja. Pierwsza wartość 850 druga na używanym i na nowym wynosi 1. Co Wy na to?


Tak jak mi Adi tłumaczył to pomiędzy 950 i 1200 ohm

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Panowie kolejna próba z drugim nowym czujnikiem bez rezultatu. Pytanie moje brzmi-czy na kole zamachowym jest wiecej niżjeden otwór o podobnej średnicy gdzie można wcisnąć ten metalowy pin czy tylko jeden?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
połączenie do ECU sprawdzałeś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na wtyczkach czujników jest zasilanie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzisiaj odkryłem że ten trzpień na kole zamachowym wystaje tylko od strony kowertera skrzyni biegów natomiast od strony silnika a tam własnie jest czujnik ten trzpień jest obtrącony. Jutro spróbuję przyspawać go minimagiem- może się jakoś uda przez rozrusznik. W każdym razie wydaje mi się że jestem na dobrym tropie. Co Wy na to?

[ Dodano: Wto 29 Maj, 2012 23:16 ]
Jesli chodzi o połączenie z kompem to jest ok bo na nowym czujniku podczas kręcenia rozrusznikiem "cyka" ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.22.181.209 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa