Car Audio » RNS-D Gubi fale radiowe
Odpowiedz do tematu
 RNS-D Gubi fale radiowe
Witam serdecznie.

Chciałbym prosić o pomoc w temacie radia RNS-D. W ostatnim czasie zauważyłam znaczne pogorszenie działania radia. Często gubi fale, szumi, słabo wyszukuje stacji itd. Kiedyś nie było problemu, a teraz jest słabo. Czy mozecie coś poradzić? Może to być jakaś kwestia nastaw? Czy raczej uszkodzenia przewodu antenowego/anteny?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
miałem taki sam problem u mnie pomogla wymiana anteny

Postaw piwo autorowi tego posta
 
najpewniej wzmacniacz antenowy,ale dla pewności możesz odczytac błedy zapisane w radiu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hmm. Teraz jestem nad morzem i nie mam jak odczytać błędów. Zauważyłem że jak np. złapie ręką za kable które idą w lewym schowku kolo zmieniarki w bagażniku to jakby sygnał w radiu się poprawia (mniej trzeszczy ). Czy to jest jakas podpowiedź ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z tego z pamientam w lewym boczku jest wzmacniacz atenowy taki brazowy chyba :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w sedanie wzmacniacz jest w tylnym słupku ,nie jestem pewien jak to wygląda w avancie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jest jakaś puszka do której wychodzą trzy wtyczki - dwie brązowe i jedna czarna, być może to owy wzmacniacz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak to wyglada

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W Avancie przedwzmacniacz antenowy mieści się w antenie (na dachu). Anteny są jak sowiecki zegarek wodoszczelny. Antena zaczyna gnić i nie wzmacnia sygnały tylko go dodatkowo tłumi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moja antena na dachu ma w stopce GPS. Jaka jest konkluzja waszych podpowiedzi? Wymienić antenę, wzmacniacz czy jeszcze coś innego ??
Ps. W aucie seryjnie było radio Concert, zmieniarka w bagażniku i GPS ze sterowaniem przy hamulcu recznym. Jakiś Niemiec wrzucil radio Rns-dx. Grało ładnie i przestało.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wymień samą antenę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Wymień samą antenę.

Kolego Adi- czy pisząc żeby wymienić antenę masz na myśli wymianę samej wkręcanej końcówki czy stopki z GPS czy jeszcze więcej elementów ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam na myśli stopkę bo tam jest zamontowany przedwzmacniacz antenowy. A że sprzedawana jest w komplecie razem z batem, to wymień całość.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź. Gdzie można kupić taki zestaw? Allegro czy serwis ? Chodzi mi o 100%jakości.
Jak się dobrać do anteny żeby nie narobić szkód?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
weider napisał/a:
Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź. Gdzie można kupić taki zestaw? Allegro czy serwis ? Chodzi mi o 100%jakości.
Jak się dobrać do anteny żeby nie narobić szkód?

100% jakości to raczej tylko ASO. Możesz próbować też na alledrogo.
Do anteny dobierzesz się demontując listwę zamykającą podsufitkę (zdemontuj też tylną lampkę podsufitki) Antena przykręcona jest od spodu nakrętką na klucz 22mm. Czas operacyjny 30 min.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.144.189.177 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa