Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Przednie wycieraczki nie działają
Odpowiedz do tematu
 Przednie wycieraczki nie działają
Witam serdecznie

Od dwóch dni nagle przestały działać przednie wycieraczki w moim audi. Tylna działa bez zarzutu, spryskiwacze tył, przód działają również. Wymieniłem już bezpiecznik F31, jednak nie pomogło. Wyczytałem w internecie, że przyczyną może być czujnik otwarcia maski, który nie pozwala wycieraczkom pracować.
Jeśli to pomoże to po odpaleniu samochodu wycieraczki nie przesuwają się ku górze jak to zwykle było.

Pod maską przy zamku od klapy jest coś co przypomina mały czujnik i jeden kabelek jest oderwany. Był już oderwany wcześniej ale czy to jest ten czujnik ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Przednie wycieraczki nie działają
buddy napisał/a:
Witam serdecznie

Od dwóch dni nagle przestały działać przednie wycieraczki w moim audi. Tylna działa bez zarzutu, spryskiwacze tył, przód działają również. Wymieniłem już bezpiecznik F31, jednak nie pomogło. Wyczytałem w internecie, że przyczyną może być czujnik otwarcia maski, który nie pozwala wycieraczkom pracować.
Jeśli to pomoże to po odpaleniu samochodu wycieraczki nie przesuwają się ku górze jak to zwykle było.

Pod maską przy zamku od klapy jest coś co przypomina mały czujnik i jeden kabelek jest oderwany. Był już oderwany wcześniej ale czy to jest ten czujnik ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
jesli masz mozliwość, to podepnij VAGa wtedy bedziesz miał 123% pewnosci co jest grane

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za radę jednak nie mam nikogo w mojej okolicy kto aktualnie ma VAGa. Zorganizuje po świętach.

Wczoraj polowym sposobem próbowałem sprawdzić ten czujnik. Jeden z kabli był oderwany jak już mówiłem wcześniej. Po połączeniu kabli FIS pokazuje, że maska jest otwarta, po rozłączeniu logicznie nie ale wycieraczki dalej nie reagują.

Jest jakiś sposób na reset tego czujnika lub ma on może jakiś bezpiecznik ? Nie mogłem nigdzie znaleźć informacji na ten temat.

[ Dodano: Czw 27 Gru, 2012 14:24 ]
Trochę czasu pogrzebałem i okazało się że albo zepsuty jest silnik wycieraczek lub jego sterownik.
Sprawdziłem styki, wszędzie prąd jest tylko na "uchwycie", który przekazuje prąd na silniczek prądu brak.

Wie ktoś ile kosztuje taka impreza czy jestem zmuszony już wymienić silnik razem ze sterownikiem ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 18.224.149.242 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa