Elementy silnika » Problemy z odpalaniem na gorącym silniku (nie zawsze)
Odpowiedz do tematu
 Problemy z odpalaniem na gorącym silniku (nie zawsze)
Witam po raz 2 z rzędu ;-) Zabrałem się za usunięcie wszystkich usterek z samochodu, jak można przeczytać w poprzednim wątku wymieniłem odme, dzisiaj zamontowałem nowy przepływomierz, komplet nowych hamulców, lampy lecą na dniach do regeneracji... niestety skrzynia biegów też.. ale wracając do tematu.. jest jedna sprawa z którą puki co żaden mechanik nie potrafi mi pomóc. Otóż mam czasami problem z odpaleniem silnikia, tzn czasami muszę pokręcić pare sekund rozrusznikiem (niezła siara czasami) żeby zaskoczył, przy pierwszym odpaleniu na zimno problemk nie występuje, czym silnik mocniej nagrzany tym częściej, zimą problem wystepuje rzadko (tylko po ostrzejszej jeździe), latem jak jest gorąco niestety dosyć często. Cóż to morze być drodzy Audi - maniacy ? :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
podłaczałes pod VAGA :mrgreen: szczytac błedy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
uwazam,że problemem bedzie akumulator, borykałem się z podobnym problemem, jak był zimny palił bez stresu ale jak się nagrzał to była kaplica, tzn. trzeba bylo dlużej kręcić. Po wymianie skończyly się problemy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
można też sprawdzić ciśnienie paliwa

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Uszkodzona izolacja czujnika wału? Jeżeli w trakcie kręcenia nie słychać pompki paliwa, to spróbuj go podmienić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja tak miałem, myslałem ze reduktor puszcza, pozniej wtryski - wszystko wymieniłem, potem wymieniłem czujnik połozenia wału, sprawdziłem cisnienie paliwa - dalej było wszystko ok. Okazalo się że pompe paliwa łapie na łożyskach, po chwili ją puszcza i pompuje paliwo normalnie, wyszło to po tym aż stanęła.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam :) Widzę że opcji jest wiele... pod VAGA podłączałem ale nic szczególnego nie pokazało.. akumulator miesiąc temu kupiłem nowy i jest to samo.. Także przekaże wasze sugestie mechanikowi i niech szukają :-D Najgorsze są usterki które występują tylko czasami... jak podjade na warsztat to zawsze wszystko jest OK :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jak ci tak zrobi, wypróbuj odpalić od razu na LPG - przyciśnij przycisk centralki, trzymając przekręć kluczyk i odpal (podaj typ sterownika, to potwierdzę).
Gdy zaskoczy od strzała - pompa paliwa, jej przekaźnik itd....
Gdy nie odpali - czujnik wału, czujnik temp cieczy, dziurawa instalacja LPG itd....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Genialne ;-) I tak właśnie bede musiał zrobić, mam instalke BRC plug&drive, także po przytrzymaniu guziczka odpala na LPG :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.143.244.83 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa