Skrzynie automatyczne » Problem z włączaniem pozycji ''P'' Audi A8
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Problem z włączaniem pozycji ''P'' Audi A8
Witam wszystkich
Mam problem ze skrzynią w moim audi a8 2,5 TDI 98 rocznik. Podczas odstawiania auta na parkin czy do garażu i przesunięciu dźwigni zmiany biegów na pozycje "P" na wyświetlaczu nie podświetla się żadna pozycja pomimo że dźwignia jest w tym miejscu co trzeba. Czasami jest tak że jakoś wskoczy ta pozycja "P" bez problemu a czasami trzeba wielokrotnie próbować aby na wyświetlaczu pojawił się ten ubłagany kwadracik w odpowiednim miejscu. Czy wie ktoś może co się dzieje i czy można tą usterkę jakoś usunąć??

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Problem z włączaniem pozycji ''P'' Audi A8
ice48 napisał/a:
Witam wszystkich
Mam problem ze skrzynią w moim audi a8 2,5 TDI 98 rocznik. Podczas odstawiania auta na parkin czy do garażu i przesunięciu dźwigni zmiany biegów na pozycje "P" na wyświetlaczu nie podświetla się żadna pozycja pomimo że dźwignia jest w tym miejscu co trzeba. Czasami jest tak że jakoś wskoczy ta pozycja "P" bez problemu a czasami trzeba wielokrotnie próbować aby na wyświetlaczu pojawił się ten ubłagany kwadracik w odpowiednim miejscu. Czy wie ktoś może co się dzieje i czy można tą usterkę jakoś usunąć??

Zawsze jest jakaś możliwość naprawy. Prawdopodobnie masz uszkodzony przełącznik biegów oznaczany jako F125. Jeżeli tak jest, to za pomocą śrubokręta tego nie naprawisz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To już jakiś trop. Wie ktoś ile taki sterownik f125 kosztuje i czy jestem w stanie sam coś z tym zrobić?? Przygotowuje własnie moje audi do sprzedaży i nie chce pakować się nie potrzebne koszty ale jeżeli chodzi o skrzynie to raczej ciężko będzie je przeskoczyć... :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ice48 napisał/a:
To już jakiś trop. Wie ktoś ile taki sterownik f125 kosztuje i czy jestem w stanie sam coś z tym zrobić?? Przygotowuje własnie moje audi do sprzedaży i nie chce pakować się nie potrzebne koszty ale jeżeli chodzi o skrzynie to raczej ciężko będzie je przeskoczyć... :/

To nie jest sterownik, a przełącznik pozycji biegów. Jaki masz typ skrzyni?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pięcio biegowy tip-tronic.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ice48 napisał/a:
Pięcio biegowy tip-tronic.

To akurat się domyślałem. Przełącznik biegów masz przykręcony do skrzyni po lewej stronie.
Musiałbyś sprawdzić stan techniczny przełącznika i wiązki.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W takim razie wybiorę się do kolegi który sam rozebrał kiedyś skrzynie automatyczną i z nim spróbuje sprawdzić stan wiązki. Niestety jestem początkujący i mało wiem póki co o Audiczkach.Dziękuje jednak za dotychczasowe informacje. Sprawdzę również jaki mam dokładnie typ skrzyni, może to coś da.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.12.108.236 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa