Car Audio » Problem z Bose
Odpowiedz do tematu
 Problem z Bose
Witam wszystkich forumowiczów. Jakiś czas temu zakupiłem audi a3 8l z '97r z systemem bose wzmacniacz+tuba. Przy kupnie było założone już niefabryczne radio, ale po włączeniu w głośnikach słychać było trzaski. Gość powiedział że to wina radia ale po założeniu nowego było tak samo. W sklepie otrzymałem taki adapter i znowu miało wszystko działać



W czerwonym gnieździe adaptera jest miejsce tylko na jedną kostkę, w tym przypadku niebieską.

Po podłączeniu trzask w głośnikach jest teraz bardzo rzadki ale za to powstały zakłócenia od silnika i dźwięk jest mało zadowalający. Poza tym zauważyłem w porównaniu z innymi użytkownikami mam o dwie kostki za mało tj. brązowa i żółta widoczna na zdjęciu.



Możecie mi wytłumaczyć tak na chłopski rozum o co tu chodzi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
niebieska kostka, to podłączenie zmieniarki, proponowałbym podłączyc dodatkową masę do radia,wtedy zakłócenia powinny ustapić

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co z trzaskiem w głośnikach? I wydaje mi się że jak na bose to bardzo słabo gra. Moje wczesniejsze mondeo mk1 gralo podobnie :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
masz mozliwość podłaczenia oryginalnego concerta? tak dla pewnosci aby wykluczyc uszkodzenie adaptera i samych głosników

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ewidentny brak masy. W adapterze powinien być czarny przewód którego musisz podpiąć do masy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sorki ze tak dlugo nie odpisywalem ale auto stalo u mechanika i nie mialem do niego dostepu. Zrobilem tak Adi jak pisales, podpialem czarny przewod wychodzacy z adaptera do masy tj. do brazowego kabla z kostki A pin 8. Nie pomoglo.


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jakie radio masz podłączone?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Radio to Pionieer DEH 1400 UBB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sądzę, że problem leży w radiu. Nie to że jest uszkodzone, ale sygnał załączenia wzmacniacza pojawia się za szybko.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale na starym radiu, nawet nie wiem jakim, bylo tak samo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Damnian89 napisał/a:
Ale na starym radiu, nawet nie wiem jakim, bylo tak samo.

Na starym radiu mogło być tak samo pod warunkiem, że nie był to oryginał.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No nie byl, do takiego nawet nie mam dostepu. I co teraz mam zrobic?? :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Damnian89 napisał/a:
I co teraz mam zrobic?? :(

To zależy czy chodzi o trzask przy włączeniu czy o zakłócenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I o to i o to :D z tym ze trzask nie wystepuje przy wlaczeniu radia tylko przy ciaglym graniu, nawet gdy sciszymy na zero. Slychac to tak jakby sie jakies zwarcie od czasu do czasu robilo. I powiedz mi dlaczego ja nie mam tej brazowej i zoltej kostki do podlaczenia radia?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Damnian89 napisał/a:
I o to i o to :D z tym ze trzask nie wystepuje przy wlaczeniu radia tylko przy ciaglym graniu, nawet gdy sciszymy na zero. Slychac to tak jakby sie jakies zwarcie od czasu do czasu robilo. I powiedz mi dlaczego ja nie mam tej brazowej i zoltej kostki do podlaczenia radia?

W Bose brązowej kostki nie będzie chyba, że masz oryginalnie zamontowany telefon. Żółta kostka mini ISO jest jednak koniecznością. W tej kostce masz sygnały kanałów lewego i prawego, przód i tył, mase sygnałów i sterowanie załączeniem. Wyjątkiem są modele poliftowe gdzie mini ISO w 3 kolorach zastąpione było jednym w kolorze czarnym.
Co do tych trzasków możesz mieć uszkodzoną końcówkę mocy lub po prostu źle podpięte radio.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.85.9.208 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa