Układ hamulcowy » problem z ABS
Odpowiedz do tematu
 problem z ABS
Witam,

od kilku tygodni pojawia się problem z ABS. Podczas jazdy autem nagle pojawia się(czasem przy skręcaniu lub jeździe po nierównej nawierzchni) wykrzyknik na wyświetlaczu i świeci się kontrolka ABS. Po chwili znika i świeci się tylko kontrolka esp. Po podłączeniu pod VAg'a zapisane są błędy:

18057- Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller /P1649
18256- Please check DTC Memory of Engine Controller /P1848

Sprawdzałem wtykę od sterownika . Wygląda jak nowa...

nr sterownika - 4b0 614 517 H

Czeka mnie naprawa sterownika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: problem z ABS
ariel195 napisał/a:
Witam,

od kilku tygodni pojawia się problem z ABS. Podczas jazdy autem nagle pojawia się(czasem przy skręcaniu lub jeździe po nierównej nawierzchni) wykrzyknik na wyświetlaczu i świeci się kontrolka ABS. Po chwili znika i świeci się tylko kontrolka esp. Po podłączeniu pod VAg'a zapisane są błędy:

18057- Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller /P1649
18256- Please check DTC Memory of Engine Controller /P1848

Sprawdzałem wtykę od sterownika . Wygląda jak nowa...

nr sterownika - 4b0 614 517 H

Czeka mnie naprawa sterownika?
na poczatek sprawdź błedy zapisane w sterowniku silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w sterowniku silnika (address 01)jest zapisany jeden błąd o którym wcześniej napisałem

18057- Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller /P1649

a w sterowniku ABS ten drugi błąd

[ Dodano: Sob 02 Lis, 2013 20:03 ]
Na obecny moment poprzednie błędy nie pojawiły się po skasowaniu (18057/18256)

jednakże powrócił wcześniejszy błąd - 01424 - Yaw Rate Sensor (G202): Reference Wire
57-10 - Electric Circuit Failure – Intermittent

wcześniej czujnik g202 został sprawdzony, tj. wtyka/styki. Problem zniknął ale dziś znowu powrócił jego błąd przy mocnym skręcie 45*

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ariel195 napisał/a:
w sterowniku silnika (address 01)jest zapisany jeden błąd o którym wcześniej napisałem

18057- Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller /P1649

a w sterowniku ABS ten drugi błąd

[ Dodano: Sob 02 Lis, 2013 20:03 ]
Na obecny moment poprzednie błędy nie pojawiły się po skasowaniu (18057/18256)

jednakże powrócił wcześniejszy błąd - 01424 - Yaw Rate Sensor (G202): Reference Wire
57-10 - Electric Circuit Failure – Intermittent

wcześniej czujnik g202 został sprawdzony, tj. wtyka/styki. Problem zniknął ale dziś znowu powrócił jego błąd przy mocnym skręcie 45*
kiedy dodajesz cos do posta nie widać tego dlatego nie odpisałem....proponuje dokładnie przegladnąć przewód i poszukac uszkodzenia w otulinie (częsty problem...) , po naprawie przewodu problem juz nie powóci. Co do poprzednich błedów to musialy byc poradyczne skoro nie pojawiły si po skasowaniu. pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak pisząc "proponuje dokładnie przegladnąć przewód i poszukac uszkodzenia w otulinie (częsty problem...) " - chodzi o przewód idący do czujnika g202?

jakie okablowanie dokładnie sprawdzić ? te znajdujące się we wtyce sterownika ABS?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ariel195 napisał/a:
chodzi o przewód idący do czujnika g202?
dokladnie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
co jeszcze mogę sprawdzić w sytuacji gdy powróciłyby dwa poprzednie błędy - szczególnie ten błąd komunikacji z contollerem abs - 18057

czasem to się pojawia, czasem nie...

sprawdzić wtykę wchodzącą do sterownika abs? sprawdzac też czujniki abs przy kołach czy w mojej sytuacji(brak innych błędów związanych z ABS) nie ma potrzeby?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sprawdzanie wtyczek przy czujnikach nic Ci tu nie da, można by zaglądnąć do samego sterownika ABSu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam,

okablowanie wtyki sterownika jak i idące od czujnika g202 zostało sprawdzone i jest OK.

Co do czujnika g202 - elektromechanik powiedział,że czujnik wskazywał dziwne wartości więc chyba jest rąbnięty. Nie znam nr-u tego czujnika- dałoby radę to sprawdzić gdzieś czy muszę dobrać się do czujnika?

błędy są nadal takie same, kontrolka ABS i wykrzyknik (!) coraz częściej się pojawiają i denerwują - pozostaje wysyłka sterownika do naprawy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A kto to sprawdzał?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi z małej wsi dolnej sprawdzał :) i dostałem info żeby zająć się sterownikiem

[ Dodano: Sob 09 Lis, 2013 22:13 ]
a dokładniej pan Gębala był u Ciebie ADi - tak mi powiedział i stwierdził ,że sterownik do regeneracji

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Faktycznie, temat jest mi znany. W momencie jak do mnie przyjechał na sprawdzenie, to błędy były już wykasowane i nie byłem w stanie odpowiednio zinterpretować usterki.
Kazałem mu się przejechać i wrócić na diagnozę i również nic nie wyszło.
Jeżeli w sterowniku silnika występował/uje błąd opisany jako magistrala danych brak komunikacji błąd sporadyczny, to na tej podstawie mogłem stwierdzić problem ze sterownikiem ABS. Nie spotkałem się z uszkodzeniem czujnika G202 aby nie funkcjonował od czasu do czasu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wtedy te błędy rzadko się ujawniały, na dzień dzisiejszy co chwilę zapala się kontrolka abs i wykrzyknik(!)

Błędy są te same - sprawdzałem dzisiaj--> 18057/18256 i błąd czujnika g202 - 01424

Adi mam jeszcze podjechać do Ciebie czy po prostu wysyłać sterownik do roboty?


inny elektomechanik sprawdzał g202 i mówił że pokazywał dziwne wartości czyli chyba uwalony

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mogę to ogarnąć, ale zanim ustalimy termin musiałbyś podjechać do mnie na diagnozę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jasne podjadę. Dziś usunąłem te błędy ale zapewne jak się przejadę to znów się pojawią

nie mam namiarów do Ciebie

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 3.145.166.7 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa