Układ hamulcowy » Pomoc odnośnie przerobienia układu hamulcowego
Odpowiedz do tematu
 Pomoc odnośnie przerobienia układu hamulcowego
Witam wszystkich
Poszukuję pomocy odnośnie hamulcy w moim audi bo troszkę stanąłem z robotą .


Mam w moim audi B4 silnik 4.2 V8 chciał bym przenieść serwo w inne miejsce ponieważ średnio sie mieści w połączeniu z silnikiem AEC - i tak nie jest to oryginał bo mam wsadzoną taką rzeźbę (serwo od renault kangoo + pompa audi i wy spawany patyk do pedałów ).

Wymyśliłem tak - że zrobię pompę sprzęgła podpiętą pod pedał, połączę ją przewodem miedzianym do wysprzęglika który będzie wciskał oryginalny patyk w serwie (ori Audi) a to wszystko zainstaluje w miejscu po akumulatorze bo i tak jest w bagarku . Czy to dobry pomysł ??

Czy można na przykład wywalić serwo i połączyć wysprzęglik z pompą hamulcową - wspomaganie bym chyba uzyskał używając układu hydraulicznego ??

Pomóżcie bo już nie mam zdrowia do tego a nie chcę mieć spawanych dzwigni lub innych elementów w układzie hamulcowym - chce żeby było bezpiecznie i skutecznie

Taki schemacik poglądowy :

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtek_gtx napisał/a:
Wymyśliłem tak - że zrobię pompę sprzęgła podpiętą pod pedał, połączę ją przewodem miedzianym do wysprzęglika który będzie wciskał oryginalny patyk w serwie (ori Audi) a to wszystko zainstaluje w miejscu po akumulatorze bo i tak jest w bagarku . Czy to dobry pomysł ??
myslę,że zda to egzamin, w końcu w wersjach z kierownią z prawej strony serwo jest właśne po tej stronie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Możesz mi to bardziej naświetlić ?? bo myślałem że serwo w anglikach jest po prawej .
Jak to jest spięte z pedałem itp.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja sądzę, ze będzie za mały nacisk na pompę. To jest moje zdanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeżeli chodzi o wysunięcie tłoka z wysprzęglika to będzie taki który ma taki ruch że wystarczy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyszło tak - z wyglądu a efekt działania jest mega zadowalający

WSZYSTKO świetnie zadziałało ;-) za pierwszym razem - ciężko było odpowietrzyć układ ale się udało ;-)
Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Łukasza z POWERGARAGE


Zdjęcie z pod maski - jeszcze trzeba do ładu doprowadzić ale na testy było super ...


Testy układu hamulcowego


A tu delikatne spotkanie z S4[url]

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a czy może są jakieś triki odnośnie odpowietrzania układów hamulcowych ?? bo nie do końca mogę odpowietrzyć (pieni się )

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 3.149.251.154 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa