Elektryka i elektronika » Podświetlenie zegarów...
Odpowiedz do tematu
 Podświetlenie zegarów...
Witajcie,

po pierwsze czy ktoś ma może dokładną rozpiskę przekaźników do Audi 100 88' NF?
Miałem i posiałem :(

no więc zgasło mi podświetlwenie zegarów, nawiewów itd. podejrzewałem przekaźnik, zobaczylem że tylna rejestracja również nie jest podświetlona, więc byłem już raczej pewien, z racji iż nie znalazłem rozpiski wyciągałem po kolei, nr.14 był zjarany, była to 5, wsadzilem nową, przejechałem parę kilosów i znów wsio zgasło :shock:

Moje pytanie, czy to powinna być 5?
A jeśli tak to co może być powodem przepalania się przekaźników?
Obawiam się jakiegoś zwarcia itp. Żeby się nie okazało że wsadzę większy i to spowoduje cusik poważniejszego lub pożar?!

Dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Podświetlenie zegarów...
Krzyhoo napisał/a:

Obawiam się jakiegoś zwarcia itp.

I słusznie. Sądzę, że przyczyna leży w klapie bagażnika. Stara izolacja popękała i zwarcie gotowe.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Możesz mieć rację, zresztą jak zawsze. Jakiś czas temu rozsypała mi się lampka podświetlenia tylnej blaszki no i ponaprawialem co mogłem, jednak teraz zima, mrozy, rozeszło się, rozszczelniło :(

Czyli lepiej nie wsadzać teraz np. 10 i jak się przepali to pewność że to zwarcie?!
Bo wiesz, zawsze może to był poprostu wadliwy przekaźnik?! Tak sobie maże :mrgreen:

Ostatnio dużo mam awarii :-/

Dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
Możesz mieć rację, zresztą jak zawsze. Jakiś czas temu rozsypała mi się lampka podświetlenia tylnej blaszki no i ponaprawialem co mogłem, jednak teraz zima, mrozy, rozeszło się, rozszczelniło :(

Czyli lepiej nie wsadzać teraz np. 10 i jak się przepali to pewność że to zwarcie?!
Bo wiesz, zawsze może to był poprostu wadliwy przekaźnik?! Tak sobie maże :mrgreen:

Ostatnio dużo mam awarii :-/

Dzięki

Nie przekaźnik, a bezpiecznik. Audi ma już swoje lata i trzeba ją częściej doglądać. Wiązka, to nie problem wystarczy na początek odizolować przewody od siebie. Zsuń gumowy łącznik klapy i przeglądnij przewody.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hej,

Poniżej masz rozpiskę zarówno bezpieczników jak i przekaźników :)



Według tej tabeli to bezpiecznik nr 14 powinien mieć 15 amper. Jednak przy okazji wymiany bezpiecznika sprawdziłbym wiązkę przy klapie bagażnika dla pewności.... tym bardziej, że instalacje w naszych autach mają już kilka lat, a niskie temperatury dodatkowo zwiększają podatność izolacji do pękania - u mnie niedawno w taki sposób życie zakończyły przewody od centralnego w przejściu wiązki z drzwi do kabiny

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.226.222.12 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa