GPS i GSM » Podlaczenie navi plus
Odpowiedz do tematu
 Podlaczenie navi plus
Witam wszystkich forumowiczow oraz milosnikow audi ;-)
Od paru tygodni jestem wlascicielem cudownej a6 c5 allroad '03 i jedyne co mi w niej brakuje to navi plus. Jestem na etapie przerobki konsoli 2 din, jedyne co mnie przeraza to podlaczenie instalacji navi. Wczesniej mialem radio concert cd z mozliwoscia sterowania z kierownicy oraz wyswietlaniem stacji na fisie. Kupilem navi plus dx, kabel p&p, antene gps i zastanawiam sie czy musze takze kupic tuner tmc -nie mam pojecia czy jest potrzebny? Czytajac rozne artykuly odnosnie podlaczenia navi zastanawiam sie nad jednym gdzie i jak mam podlaczyc canL i canH -mam je wpiete w mini iso do ktorego byl podpiety concert. Jestem totalnie zielony w tych sprawach i nie mam pojecia co z czym i jak. Czy jest ktos kto wyjasni i pomoze? pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
CANy L i H podpięte są do tunera TMC.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 dzieki za odpowiedz ale mam jeszcze jedno pytanie ;-) czy te cany mam wpiac w 26pinowa kosc od navi (w odpowiednie miejsca)? Moze mi sie uda na weekend poskladac wszytsko w jedna calosc -czekam tylko na kabel vag kkl zeby wszystko poustawiac;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wolfik napisał/a:
Adi202 dzieki za odpowiedz ale mam jeszcze jedno pytanie ;-) czy te cany mam wpiac w 26pinowa kosc od navi (w odpowiednie miejsca)?

W 26cio pinowe gniazdo podłączony jest CAN z tunera TMC. Bez tunera niestety komunikacji z FISem nie będzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli kolego Adi202 co mam zrobic z tym canemL i canemH? Nie ukrywam ze troche tego nie ogarniam: mam te cany w mini iso gdzie bylo podlaczone do radio concert cd i czy mam je przepiac do 26 pinowej kosci od navi? Czy mam ten tuner TMC montowac? Pogubilem sie troche :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wolfik napisał/a:
Czyli kolego Adi202 co mam zrobic z tym canemL i canemH? Nie ukrywam ze troche tego nie ogarniam: mam te cany w mini iso gdzie bylo podlaczone do radio concert cd i czy mam je przepiac do 26 pinowej kosci od navi? Czy mam ten tuner TMC montowac? Pogubilem sie troche :-/

Bardziej prosto nie potrafię tego napisać. CANy z mini ISO masz podłaczyć do tunera TMC, a z tunera TMC dalej do RNSa. Tuner TMC odpowiedzialny jest za 2 funkcje - informacja o korkach drogowych oraz (najważniesze) dopasowanie CANów radia z CANem instalacji samochodowej. Podłączając bezpośrednio CAN Infotiment z zegarów do RNS nic nie uzyskasz - one działają na ...... innych falach, rozmawiają w innych językach itd. Potrzebujesz TMC koniec kropka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzieki Adi202 nie mozna bylo tak odrazu pewnie i stanowczo :mrgreen: zrozumialem i zabieram sie w sobote do montazu tunera tmc oraz navi :-D Dziekuje oraz pozdrawiam :lol:

[ Dodano: Wto 23 Lut, 2016 12:43 ]
Kolego Adi202 mam jeszcze jedno pytanko: czy jestes wstanie mi powiedziec co mam zrobic i jak zeby wyswietlal sie rds na fisie oraz dzialala kierownica multifunkcyjna plus podswietlenie calej navi plus? Zamontowalem tuner tmc, uruchomilem przednie glosniki ale zreszta nie mam pojecia co i jak?! Nie ukrywam ze chcialbym zeby wszystko dzialalo ;-) z gory dziekuje za pomoc

[ Dodano: Wto 23 Lut, 2016 12:58 ]
Moze jest ktos z okolic Wrocka co potrafi to ogarnac??? ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » GPS i GSM  

[ IP: 3.138.33.87 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa