Pytajnik, czyli zielono mi ;) » pobór prądu po zgaszeniu
Odpowiedz do tematu
 pobór prądu po zgaszeniu
Witam
Na wstępie przedstawię problem.
W Audi A4 B5 2000r po lifcie (diesel 116km) po zgaszeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki pobór prądu nie ustaje. Nie wiem w jaki sposób doszło do takiej sytuacji, problem był już w momencie, gdy kupowałem to auto (czego nie wiedziałem). Gdy samochód postoi nie jeżdżony dłużej niż 24 godziny akumulator rozładuję się całkowicie (nie jest to wina akumulatora, gdyż nowo kupiony też się rozładował równie szybko). Po sprawdzeniu poboru amperomierzem przy wyjmowaniu kolejnych bezpieczników udało się ustalić, iż po wyjęciu bezpiecznika nr 15 odpowiadającego za zespół wskaźników i sterowniki pobór prądu ustaje. Nadmienię, iż nie działa kontrolka rezerwy paliwa, a wskaźniki obrotów i temperatury silnika też nie działają jak należy (jako wartość zero obrotomierz traktuje 1200 a temp po odpaleniu pokazuje 90st.C)
Teraz moje pytanie. Czy będę w stanie sam usunąć usterkę i jak to zrobić? Czy wymiana zegarów powinna pomóc czy raczej dobierać się do przekaźników i tam szukać przyczyny?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja na Twoim miejscu bym odpiął zegary na noc a rano podpiął i zobaczył czy będzie OK jak tak to wiesz że szafa. Jak szafa to Adi pewnie zarzuci złotą myślą i wtedy będziesz wiedział co i jak :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zapewne były przekręcone przez jakiegoś "szpeca" i teraz sa tego wyniki. VAGowałeś auto?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jak kolega wyżej napisał wypiąć zegary i sprawdzić czy po nocy rozładuje się akku. Ostatecznie zlecić naprawę zegarów. Wartość naprawy wacha się od 300-500zł i będziesz mieć spokój na długi, długi czas.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki za podpowiedzi. po wyjęciu zegarów akumulator nie padł. musiał ktoś już wcześniej coś przy nich majstrować, bo brakowało 2 śrubki. jeszcze nie wiem, czy bardziej opłacalna będzie naprawa zegarów czy kupno jakiś innych sprawnych używanych. muszę zrobić rozeznanie u okolicznych mechaników/elektromechaników.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem czy przelutowanie może pomóc w tej sytuacji ale na pewno nie zaszkodzi :)
Spróbuj. Ja już kilka rzeczy tak naprawiłem. Parę dni temu na przykład sterownik tempomatu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeszcze jedna sprawa. czy byłby ktoś w stanie podać mi jaki model zegarów pasowałby do mojego auta?
obecnie siedzą zegary firmy jaeger (francuskie) 8D0 920 900M z 1/2 FIS (podobno jaegery są dość awaryjne)
z tego co udało mi się wyczytać to lepiej zamontować niemieckie zegary firmy VDO z pełnym FISem
czy ktoś mógłby podać jaki model VDO by pasował?
podam jeszcze raz inf dot. samochodu:
Audi a4 b5 2000 1,9 TDI 116KM po lifcie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dam Ci dobrą radę abyś dostał szybkie info od Adiego: napisz rok modelowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tyle info wystarczy czy coś dodać jeszcze?
AUDI
Model A4 (8D2, B5)
Typ 1.9 TDI
Rok produkcji 2000.03 - 2000.11
Moc silnika [kW] 85
Moc silnika [KM] 116
Pojemność silnika [ccm] 1896

wyczytałem gdzieś, że używa się określenia rok modelowy 1999.5, czy właściwie to nie wiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rok modelowy Kolego to znak na 10 miejscu w numerze VIN. Ot cała filozofija.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Rok modelowy Kolego to znak na 10 miejscu w numerze VIN. Ot cała filozofija.


na dziesiątym miejscu stoi 1, czyli rok modelowy 2001

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiec sobie wpisz w profil ten rok modelowy i na przyszlosc kazdy bedzie wiedzial bo tak nie masz do konca uzupelnionego profilu ;)

Wystawiono 1 piw(a):
Adi202
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 54.226.126.38 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa