Elektryka i elektronika » Po swapie nie działa tempomat
Odpowiedz do tematu
 Po swapie nie działa tempomat
Jak w opisie po swapie z automatu(multitronic) na manual nie działa tempomat. Przeglądałem już pełno stron z podobnym problemem ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi. Tempomat aktywowany, czujniki stopu oraz sprzęgła są podłączone, w blokach pomiarowych reakcja na hamulec 1011 i sprzęgło 1100 Jak przełącze suwak tempomat ON cały czas pokazuje 1000 tak jakby była wciśnięty przycisk minus na manetce, manetka sprawdzona oraz cała wiązka od manetki do ECU -OK.
W aucie zostało zmienione w całości silnik razem ze skrzynią manualną plus komputer z jednego auta, wcześniej był silnik BDG teraz BFC.
Uruchomiłem silnik na oryginalnym komputerze BDG z multitronika, oczywiście pełno błędów z abs ale tempomat działa jak należy tylko nie rozłącza sprzęgło bo ecu z automatu nie widzi sygnału z sprzęgła.
Wie ktoś może co trzeba zrobić aby działało to w ecu BFC z manuala ??
Może coś jeszcze trzeba przekodować czego ja nie zrobiłem?
Czy jest różnica między wiązką kabli do ECU ich podłączeniem pinów pomiędzy automatem (multitronic) a manual??
Może ma ktoś rozpiskę pinów ECU albo wie gdzie można znaleźć ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W tych dwóch sterownikach połączenia są identyczne



Jeżeli na oryginalnym ECU tempomat działa, to problemu trzeba szukać w drugim ECU.
Zrób deaktywację tempomatu i porównaj wartości mierzone.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tempomat dezaktywowany ale jakie wartości mierzone mam porównać bo nie rozumiem, mógłbyś trochę jaśniej :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Porównaj wartości mierzone w grupie 006 między wartościami na aktywnym oraz deaktywowanym tempomacie. Porównanie zrób również między oryginalnym sterownikiem a tym po swapie. Po takim pomiarze będziesz widział gdzie jest różnica.
Jeżeli masz z tym problem to chociaż wklej tutaj screeny z VCDSa swapowanego sterownika grupy 006 z wyłączonym oraz włączonym GRA i wciśniętymi kolejno przyciskami jaki i pedałami.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A więc tak porobiłem screeny grupy 6 i wygląda to tak:
najpierw wkleję z ECU BDG 8E0 907 401 M
1. przed aktywacją tempomatu

2. po aktywacji tempomatu

3. tempomat na ON

4. tempomat "plus"

5. tempomat "minus"

6. hamulec "stop"

7. w trakcie jazdy wskazuje prędkość

Sygnału sprzęgła nie widzi bo to ecu od multitronica

Teraz ECU BFC 8E0 907 401 Q
1. przed aktywacją tempomatu

2. po aktywacji tempomatu

3. tempomat na ON

4. tempomat "plus"
brak reakcji
5. tempomat "minus"
brak reakcji
6. hamulec "stop"

7. w trakcie jazdy wskazuje prędkość

8. czujnik sprzęgła

9. czujnik sprzęgła i stopu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem leży po stronie ECU. Ten który posiadasz pochodzi z A4 B6. Szukaj sterownika od A6 lub "idź na całość" i zrób swap programu w oryginalnym sterowniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak też myślałem że to może być wina tego ECU :cry: , pozostaję mi teraz tylko podłączyć oryginalny ECU i próbować usunąć błędy ABS, skalibrować czujnik skrętu etc.
A mam jeszcze pytanie czy jak zrzucę softa, mapy etc. z tego sterownika od a4b6 na ten oryginalny z multitronica może coś się stać ?? i czy nie będzie tak samo z tempomatem jak na tamtym ECU?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
short24 napisał/a:
Tak też myślałem że to może być wina tego ECU :cry: , pozostaję mi teraz tylko podłączyć oryginalny ECU i próbować usunąć błędy ABS, skalibrować czujnik skrętu etc.
A mam jeszcze pytanie czy jak zrzucę softa, mapy etc. z tego sterownika od a4b6 na ten oryginalny z multitronica może coś się stać ?? i czy nie będzie tak samo z tempomatem jak na tamtym ECU?

Jeżeli masz czym to zrobić, to zrób sobie kopię bezpieczeństwa flash oraz eeprom oryginalnego sterownika i możesz "jechać z koksem".
Różnica między tymi sterownikami polega na sterowaniu tempomatem. W A6 odbywa się to analogowo przez zwieranie obwodu pinów w ECU. W A4 sterowanie tempomatem odbywa się tylko przez pin 14. Możesz spróbować przepisać całe dane ze sterownika A4 do A6. Waga flash powinna być identyczna. Zrób backup sterowników i porównaj je. Jeżeli flash będzie mieć tą samą wagę to możesz przepisać 401Q do 401M i sprawdzić efekty. Ewentualnie szukać właściwy flash od A6 8E0907401P.

EDIT
Tutaj masz link do właściwego softu
http://www.chip-tuner.hu/...36%20366619.zip

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.147.103.8 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa