Czujniki, kody i schematy » Parktronic 4B0919283 piny z kostki
Odpowiedz do tematu
 Parktronic 4B0919283 piny z kostki
Witajcie,
kupiłem cały zestaw, z wiązką. Dokładka z modułem spięta, pozostała jedna wtyczka (która jak podejrzewam idzie na przód auta i spinana jest w prawym przednim słupku). Jako, że nie znalazłem połaczenia w tym miejscu, pojawia się moje pytanie. Który pin do czego? Najchętniej spiąłbym to pod tylną kanapą.

Dodaję zdjęcie wtyczki:




Wszystko rozbija się o te 5 pinów:

podejrzewam:

plus
masa
linia-k
sygnał po wstecznym
sygnał od haka (którego nie posiadam).

Kwestia tylko tego typu, który kolor do czego?


Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego przywitaj się w dziale "Powitanie" tak jak tego wymaga regulamin.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nadrobione, wybacz przeoczenie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
1 czarny z czerwonym indexem zasilanie bezpiecznik nr5
2 niebieski z czerwonym indexem włącznik wstecznych
3 biały z niebieskim prędkościomierz
6 zielony z niebieskim indexem diagnoza (k -line)
7 czerwony z białym indexem instalacja haka - odłączenie przeciwmgielnych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
O widzisz, idealnie. WIELKIE dzięki.

Z ciekawości, gdzie takie info można znaleźć (może być na PW)? W elsie tylko jakiś schemat znalazłem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zgredek1 napisał/a:
O widzisz, idealnie. WIELKIE dzięki.

Z ciekawości, gdzie takie info można znaleźć (może być na PW)? W elsie tylko jakiś schemat znalazłem.

Ze schematu. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
zgredek1 napisał/a:
O widzisz, idealnie. WIELKIE dzięki.

Z ciekawości, gdzie takie info można znaleźć (może być na PW)? W elsie tylko jakiś schemat znalazłem.

Ze schematu. :mrgreen:


To mnie przerosło jak widać heheh.

PS. podejrzewam, że większość pinów znajdę pod tylną kanapą (oczywiście oprócz sygnału z wstecznego) - tam jest chyba jakaś centralka od poduszek?. Bo pewnie seryjnie kostki w która miałbym się wpiąć pod deską nie ma?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wsteczne możesz podpiąć pod żarówkę. Prędkościomierz jak i diagnoza pod pompkę centralnego zamka razem z zasilaniem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Wsteczne możesz podpiąć pod żarówkę. Prędkościomierz jak i diagnoza pod pompkę centralnego zamka razem z zasilaniem.


To super :) Ostatnie kilka pytań, aby nie zaśmiecać innymi tematami. W pompce kolory przewodów pokryją mi się z tymi od parktrocnica czy potrzebuję jakiś schemat, rozpiskę pinów? Ew. jeśli tak, to wspomożesz? Sam parktronic muszę jakoś zakodowac pewnie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nic nie musisz kodować. Kolory przewodów będą identyczne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, w 99% ogarnięte, ten jeden % to:

na pompce od centralnego nie znalazłem czarnego z czerwonym - miernikiem znalazłem dwa grube w dużej czarnej kostce stałe plusy Czerwony z czarnym paskiem i nibieski z czerwonym. Wpiąłem się w czarny z czerwonym, może zostać :>

Odkryłem, że na kostce (tej białej ze zdjęcia) kolor linii K przed kostką to zielony z czerwonym a za zielony z niebieskim i tak też wpiąłem się w kostkę przy centralce.

Ew. sugestię co do tego plusa?

PS. po wrzuceniu wstecznego, słychać z czujników w dokładce coś a'la brzęczenie przewodów wysokiego napięcia, oczywiście proporcjonalnie cichsze. Czy to normalne?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kolory nie muszą się zgadzać. Ważne że podpiąłeś się we właściwych miejscach. Co do tego brzęczenia, to czujniki jak pewnie wiesz działają na zasadzie emisji i odbicia fali ultradźwiękowej - moze jesteś jakimś wybrańcem i słyszysz to pasmo. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chyba nas, wybrańców jest więcej, bo moja kobieta też to słyszy. Myślę, że nawet na nagraniu byłoby słychać ;)

[ Dodano: Sob 31 Sty, 2015 14:16 ]
Odgrzeje, gdzie na vagu mogę zmienić głośność buzzera i sprawdzić czy sterownik jest zakodowany pod moje nadwozie? Zgubiłem gdzieś rozpiskę a w necie nie mogę się doszukać.

[ Dodano: Nie 25 Wrz, 2016 15:06 ]
Ponowne pytanie, kolejny samochód. Mam moduł 4b0919283

Potrzebuję opis kostki brązowej, 16pinowej z modułu.. Niestety kolory nie pokrywają się z tymi z poprzedniej kostki. Tutaj mam tylko kawałek wiązki zaraz za nią.


Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy 

[ IP: 18.119.107.96 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa