Elektryka i elektronika » parkotronik a4 b5
Odpowiedz do tematu
 parkotronik a4 b5
Witam wszystkich , czytam czytam czytam i nie mogę się doszukać opisu pasującego do mojej sytuacji. Otóż po długim czasie zdecydowałem się wreszcie założyć parkotronik do mojej a4 . posiadam wszystko co potrzebne ,zderzak z czujnikami moduł 4B0 919 283 buzer i całą wiązkę sprawa wydawała by się prosta tylko że moje auto to 97 i chyba w tym roczniku nie było jeszcze parkotroniku , wszystkie graty które założyłem pochodzą z 98 . wszystko ładnie zamontowane tylko zostało to podłączyć w ręku została mi czarna kostka z 6cioma pinami
pin1 niebiesko czerwony
pin2 niebiesko biały
pin3 brązowo biały pewnie masa
pin4 czerwo biały pewnie + po stacyjce
pin5 niebiesko żółty
pin6 niebiesko fioletowy
No i pytanie które przewody do czego są ? Pewnie w mojej 97 nie znajdę odpowiedniego gniazda żeby to spiąć ze sobą .
Był bym bardzo wdzięczny za pomoc .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiązka o której piszesz podłączona jest bezpośrednio do sterownika PDC. Brakuje ci tylko części wiązki zderzaka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
:oops: kurde aż mi wstyd , fakt kostka o której pisałem jest w aucie z tyłu po prawej stronie sam ja tam włożyłem przy montażu zderzaka wystarczy wpiąć :oops: . do modułu dochodza dwie kostki czarna i brązowa które też wystarczy wpiąć , do buzera też kostka dwupinowa i jest oki . Poprostu żle spojrzałem na wiązkę :oops:
zostaje mi w takim razie w reku 7 uciętych przewodów
czerwono biały
brązowy
zielono brązowy
niebiesko czerwony
biało niebieski
i dwa przewody czarno czerwone
co z tym zrobić żeby to wszystko prawidłowo działało?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jano04 napisał/a:
:oops: kurde aż mi wstyd , fakt kostka o której pisałem jest w aucie z tyłu po prawej stronie sam ja tam włożyłem przy montażu zderzaka wystarczy wpiąć :oops: . do modułu dochodza dwie kostki czarna i brązowa które też wystarczy wpiąć , do buzera też kostka dwupinowa i jest oki . Poprostu żle spojrzałem na wiązkę :oops:
zostaje mi w takim razie w reku 7 uciętych przewodów
czerwono biały
brązowy
zielono brązowy
niebiesko czerwony
biało niebieski
i dwa przewody czarno czerwone
co z tym zrobić żeby to wszystko prawidłowo działało?

Czerwono biały idzie do gniazda haka holowniczego (rozłącza parktronik jeżeli podpięta jest przyczepa.
Brązowy - masa, zielono brązowy to w sumie zielono czerwony i jest to K-line czyli diagnoza, niebiesko czerwony włącznik wstecznych świateł, biało niebieski to GALA - podłączenie przy zegarach lub radiu, dwa przewody czarne z czerwonym indexem to zasilanie i maja być podłączone do bezpiecznika nr5 (10A).

Wystawiono 1 piw(a):
jano04
Postaw piwo autorowi tego posta
 
WIELKIE DZIĘKI
Bardzo mi pomogłeś , nie tylko piwo ale i flaszka CI się należy .
Na schematach nie za bardzo się znam ale taki opis który podałeś jest dla mnie w pełni zrozumiały . Jeszcze raz dzięki .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. AJko że zakupilem A4 B5, chcialbym zamontować jej czujniki parkowania, a że nie mam miejsca fabrycznego na czujniki to będzie trzeba je zrobić.
Sterownik opanuję, tylko pytanie czy wiązka z linku podejdzie :
http://allegro.pl/instala...6868283545.html

oraz czy są dostępne czujniki do których nie trzeba dodatkowych mocowań??
I czy jeszcze jakiś element instalacji będzie mi potrzebny??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli chcesz pójść w oryginał, to będziesz potrzebować dodatkowo mocowania czujników oraz drugą część wiązki - zasilanie i głośnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeszcze jest jakaś część między czujnikami a sterownikiem. To będę szukał mocowań

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ta wiązka z linka podłaczona jest bezpośrednio do sterownika.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.237.5.1 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa