Skrzynie manualne » Olej w skrzyni A2
Odpowiedz do tematu
 Olej w skrzyni A2
Witam,
Orientujecie się może ile wchodzi oleju i jaki zaleca producent do skrzyni manualnej w Audi A2? I instrukcji nie mogę znaleźć takiej informacji. :| ?


W jakich jeszcze modelach jest taka skrzynia?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niepełne 2L oleju 75W90.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WIELKIE dzięki. Wymieniałeś może u siebie ? Mam się na coś specjalnego przygotować ? Jak nalać żeby nie było za dużo ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grom546 napisał/a:
WIELKIE dzięki. Wymieniałeś może u siebie ? Mam się na coś specjalnego przygotować ? Jak nalać żeby nie było za dużo ?

Tak już wymieniałem. Musisz się uzbroić w specjalną końcówkę do odkręcenia korków - 2szt.
Jeden do spuszczenia oleju i drugi przelewowy do nalania oleju. Nie ma możliwości zalania większej ilości oleju ponieważ nadmiar wyleje się ze skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co to za specjalne końcówki do odkręcania? Myślałem że są zwykłe śruby, dostaną je w ASO? Olej planuje wlewać dużą strzykawką w gumowym wężem.
Jakiej marki wybrałeś olej ?
Chcę wymienić bo w Niemczech nie wiem czy wymieniali a jak zadzwoniłem do naszego ASO to się zdziwił i powiedział że w manualu to się nie wymienia XD

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grom546 napisał/a:
Co to za specjalne końcówki do odkręcania? Myślałem że są zwykłe śruby, dostaną je w ASO? Olej planuje wlewać dużą strzykawką w gumowym wężem.
Jakiej marki wybrałeś olej ?
Chcę wymienić bo w Niemczech nie wiem czy wymieniali a jak zadzwoniłem do naszego ASO to się zdziwił i powiedział że w manualu to się nie wymienia XD

To się nazywa Spline rozmiar M16 http://allegro.pl/listing...p&change_view=1
Olej jakim zalałem skrzynkę to Ravenol 75w90 w opakowaniu 1L - ma też aplikator w postaci wyciąganej z korka rurki. Napełnianie jest wygodniejsze niż przelewanie oleju do strzykawki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok ostatnie pytanko dlaczego są mi potrzebne aż dwie końcówki :) ? Odkręcam najpierw spustowy, zakręcam, potem odkręcam wlewu, więc dlaczego ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Źle to zinterpretowałeś. Napisałem kupić końcówkę a nie końcówki. Jedna końcówka pasuje do dwóch korków. Odkręcasz górny, potem dolny i spuszczasz olej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ah kłania się czytanie ze zrozumieniem ;) wielkie dzięki za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie za ma co. :)

Wystawiono 1 piw(a):
grom546
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hej. Wracam do tematu. Dzisiaj zaopatrzyłem się w olej, czas i klucz ten M16. Wlazłem pod samochód ale okazało się że nijak mi ten klucz nie pasuje. Na dole skrzyni śruby spline M ale mniejsze rozmiarowo. Jedna z nich jest większa od wszystkich i to chyba ta spuszcza olej ale i tak mam za duży klucz. Druga sprawa to taka że nie mogłem znaleźć wlewu oleju :) myślałem że jest na spline ale inny użytkownik audi a2 uświadomił mnie że jest na duży imbus i znajduje sie nad półosią. (chyba taką widziałem ale to naprawdę spory imbus).
Teraz moje pytanie, na razie musiałem złożyć wszystko do kupy, osłone silnika itp. Czy wiesz może jaki rozmiar kluczy będe potrzebował albo gdzie moge sprawdzić te dane. Nie mam komplety kluczy i chciałem kupić pojedynczo. Pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ktoś wcześniej mógł uszkodzić te śruby i zastąpił je innymi. Zrób fotki tych zaślepek może coś się wymyśli.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Porobiłem zdjęcia skrzyni - dopiero dzisiaj mogłem oto one :) :



















Dodam że auto aż to mojego przejęcia było serwisowane tylko w aso.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wlew masz na 2 fotce, ale spustu chyba nie uchwyciłeś.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kurcze żadnej innej śruby już tam nie ma. Myślałem że spust to któraś z tych śrub z ostatniej fotki, na największa. Wszystkie są chyba 10 tki a jedna jest 12 stka.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 18.216.190.167 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa