Pozostałe tematy » octavia 1.6 MPI BSE - obroty biegu jałowego
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 octavia 1.6 MPI BSE - obroty biegu jałowego
cześć,
mam sąsiada z octavią z silnikem 1,6 MPI kod BSE.
kłopot z niskimi obrotami biegu jałowego. auto ma 99000km.
gdy kupił twierdzi że oroty się utrzymywały na poziomie 800obr a przy włączonej klimie 1000obr.
teraz ma 640 a z klimą 850.
auto ewidentnie nie za fajnie chodzi na biegu jałowym. Brak błędów, przepustnica wymieniona ponieważ się nie adaptowała. Nowa niestety zachowuje się tak samo. przy adaptacji klapka porusza się maximalnie do 20% jej możliwości.

nie wiem jakie obroty powinien mieć ten silnik, być może można obroty podnieść komputerkiem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: octavia 1.6 MPI BSE - obroty biegu jałowego
jimv8 napisał/a:
cześć,
mam sąsiada z octavią z silnikem 1,6 MPI kod BSE.
kłopot z niskimi obrotami biegu jałowego. auto ma 99000km.
gdy kupił twierdzi że oroty się utrzymywały na poziomie 800obr a przy włączonej klimie 1000obr.
teraz ma 640 a z klimą 850.
auto ewidentnie nie za fajnie chodzi na biegu jałowym. Brak błędów, przepustnica wymieniona ponieważ się nie adaptowała. Nowa niestety zachowuje się tak samo. przy adaptacji klapka porusza się maximalnie do 20% jej możliwości.

nie wiem jakie obroty powinien mieć ten silnik, być może można obroty podnieść komputerkiem?
musisz połaczyć się z silnikiem , nie pamietam dokładnie w której opcji ale jest na 123% mozliwość podniesienia obrotów, bo w 6-tce podnosiłem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Miałem ostatnio identyczny przypadek w Audi A3 z tym samym silnikiem BSE. Powodem była korozja punktu masowego na lewej podłużnicy. Jak włączyłem światła i klimę, to chodziło idealnie. Jak wyłączyłem, to potrafił nawet zgasnąć. Sprawdź punkty masowe i ciśnienie paliwa. Skrzynia manual czy aftomat?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Miałem ostatnio identyczny przypadek w Audi A3 z tym samym silnikiem BSE. Powodem była korozja punktu masowego na lewej podłużnicy. Jak włączyłem światła i klimę, to chodziło idealnie. Jak wyłączyłem, to potrafił nawet zgasnąć. Sprawdź punkty masowe i ciśnienie paliwa. Skrzynia manual czy aftomat?


aftomat.

czytam opinie na temat BSE i jest przekonanie że one mają mieć zakres obrotów 640.
ponoć temat znany w serwisach i wgrywają oprogramowanie z wartością biegu jałowego w granicach 740obr.
faktycznie tak jest, że gdy trzymasz obroty ciut wyżej to silnik chodzi wręcz idealnie.

oczywiście sprawdzę punkty masowe.

ADI - adaptacja przepustnicy - klapka podczas adaptacji otwiera się max 20%.
przepustnica nowa.
sądze że tak ma być.
na tą chwile zawiódł komputer diagnostyczny i szukam nowego sprzętu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jaka jest wersja softu tego sterownika i z którego roku jest ta octavka?
Co do oprogramowania masz 3 możliwości - VAS PC, VCDS i VCP (VCP+K) Jestem w posiadaniu tych 3 i proponowałbym VCP+K. Posiada wszystkie standardy komunikacji łącznie z najnowszym UDS oraz funkcję Flash jak i funkcji prowadzonych OCF podobnie jak w VASie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jaka jest wersja softu tego sterownika i z którego roku jest ta octavka?
Co do oprogramowania masz 3 możliwości - VAS PC, VCDS i VCP (VCP+K) Jestem w posiadaniu tych 3 i proponowałbym VCP+K. Posiada wszystkie standardy komunikacji łącznie z najnowszym UDS oraz funkcję Flash jak i funkcji prowadzonych OCF podobnie jak w VASie.


na tą chwilkę nie mam możliwości sprawdzić wersje softu.
octavka jest z 2010

planowałem kupić interface do vcds'a od viakena.
vcp+k jest tańsze z tego co widzę :/ i nie brałem go nigdy pod uwagę. Dzięki za radę :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Autoryzacja i monopol na VCDS ma tylko Adako. Interfejs z innego źródła niż Adako to klon z którym będa same problemy.
Oryginał VCDS 1800zł
Oryginał VCP+K jakieś 1000zł. Robi to samo co VCDS tylko że trochę więcej. VCP flashuje również sterowniki oryginalnym softem z ASO.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Oryginał VCP+K


przekonałeś mnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:


przekonałeś mnie.

Cieszę się. Minusem tego programu jest klucz sprzętowy i samo uruchamianie się programu- można w między czasie zrobić sobie przerwę na fajkę ;-) , ale nie ma rzeczy idealnych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czy mogę zmienić obroty biegu jałowego na stałe za pomocą flash VCP i WinOLS?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I tak i nie. Jeżeli problem z obrotami tkwi w oprogramowaniu, to wgranie nowszego softu może usprawnić sterownik. VCP nie odczytasz mapy, oraz nie wgrasz plików z rozszerzeniem bin.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
I tak i nie. Jeżeli problem z obrotami tkwi w oprogramowaniu, to wgranie nowszego softu może usprawnić sterownik. VCP nie odczytasz mapy, oraz nie wgrasz plików z rozszerzeniem bin.


jak tak dalej szperam to jest to do ogarnięcia za pomocą vcp i winols,aletojuż jest bardzo spora ingerencja w mapy silnika.
ale poco?
jest to ogólnie znany problem z tym silnikiem i nie jeden narzeka na niską kulturę pracy BSI.
punkty masowe są w porzo. wszystko jest okej tylko w przypadku włączenia klimy gdy podnoszą sie obroty do 800.
nie wiem jak sąsiadowi pomóc a denerwuje go to strasznie (a nie ma się co dziwić).
każdy odsyła faceta do domu lub wciska kit (przepalone zawory lub walnięte cewki)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:

nie wiem jak sąsiadowi pomóc

Odczytaj wersję softu tego sterownika. Przy sesji VCP ze sterownikiem w oknie powinna widnieć informacja czy miał już update czy nie, jeżeli miał to ile razy. Jeżeli sterownik nie był flashowany, to można spróbować go update'ować do najwyższej wersji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
jimv8 napisał/a:

nie wiem jak sąsiadowi pomóc

Odczytaj wersję softu tego sterownika. Przy sesji VCP ze sterownikiem w oknie powinna widnieć informacja czy miał już update czy nie, jeżeli miał to ile razy. Jeżeli sterownik nie był flashowany, to można spróbować go update'ować do najwyższej wersji.


a skąd wezmę update?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:


a skąd wezmę update?

Pewnie z forum. :-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 52.90.227.42 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa