Pozostałe tematy » nie dziala pedał gazu w 1.9 AFN. POmocy!!
Odpowiedz do tematu
 nie dziala pedał gazu w 1.9 AFN. POmocy!!
witam.
pare dni temu wymienilem silniczek w mojej audi z 1998 1.9 AHU na 1997 1.9 AFN. palic pali, wszystko chodzi, tylko ze nie reaguje na pedal gazu, kompletnie nic, mruga mi kontrolka od immo, i nie moge sie podłaczyc kompem do diagnostyki. tak pozatym wszystko jest ok :)
pedal gazu jest od silnika AHU- czy musze wymienic na pedal gazu od AFN??
prosze o pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: nie dziala pedał gazu w 1.9 AFN. POmocy!!
ogor87 napisał/a:
witam.
pare dni temu wymienilem silniczek w mojej audi z 1998 1.9 AHU na 1997 1.9 AFN. palic pali, wszystko chodzi, tylko ze nie reaguje na pedal gazu, kompletnie nic, mruga mi kontrolka od immo, i nie moge sie podłaczyc kompem do diagnostyki. tak pozatym wszystko jest ok :)
pedal gazu jest od silnika AHU- czy musze wymienic na pedal gazu od AFN??
prosze o pomoc
jestes pewien,że wszystko podłaczyłeś tak ja byc powino? Czy kiedy pod maska ruszasz ciegnem silnik reaguje tak jak powinien?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
AHU i AFN ma identyczne pedały gazu. Przekładałeś cały silnik z osprzętem, czy tylko goły słupek?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jakim cieglem? pompa jest elektroniczna sterowana potencjometrem- z tego co ja wiem.
a przekladalem wszystko, caly osprzet, wiazke elektroniczna silnika i kompa, i wszystko jest podlaczone w prawidlowe miejsca, odpala bez problemu, silnik ma 1100- 1200 obrotow i zero reakcji na gaz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ogor87 napisał/a:
jakim cieglem? pompa jest elektroniczna sterowana potencjometrem- z tego co ja wiem.
a przekladalem wszystko, caly osprzet, wiazke elektroniczna silnika i kompa, i wszystko jest podlaczone w prawidlowe miejsca, odpala bez problemu, silnik ma 1100- 1200 obrotow i zero reakcji na gaz.

Problem związany jest ze sterownikiem silnika, a dokładnie z immobilizerem. Będziesz musiał poszukać przerwy w linii diagnostycznej aby odczytać błędy. Zegary również przekładałeś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a wiec jak narazie autko chodzi ale musze zestroic immo w zegarach do kluczyka i pompy. w tym AFN z 97 roku immo bylo w takiej puszcze, a w mojej kombi orginalnie jest w zwgarach. odeszlem zegary i podlaczylem immo z tej puszki, wiec pali ale- nie reaguje pedal gazu, mruga kontrolka on immo, mruga kontrolka swiec, i mruga kontrolka od wody ze niby nie ma, a wiem ze jest i ze czujnik jest dobry. wiec to mnie zastanawia??
motyw jest tez taki ze jak wcisne pedal gazu najpierw i dopiero odpale to dziala pedal gazu i reaguje normalnie do momentu kiedy go calkowicie puszcze i bede chcial wcisnac jeszcze raz, wtedy juz nie dziala. od pedala gazu wyskakuje blad 00777, i dodatkowo jest blad przekaznika swiec zarowych.
to co ja mysle tak sobie to mysle ze jak sa kostki pod kompem ( polaczenie instalacji silnika z instalacja w srodku samochodu jest tam piec wtyczek) ze moze jest gdzies tam inne rozlozenie kabli do poszczegulnych zeczy??
mial by ktos moze schemat instalacji elektrycznej od silnika AFN i AHU
i schemat immo od AHU z 1998 roku i AFN z 1997 roku??

[ Dodano: Pon 19 Gru, 2011 22:16 ]
a jeszcze dodam ze wymienilem dzisiaj tez caly ten pedal gazu i caly czas jest tak samo

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Uporządkuj najpierw sprawę z immo. Zegary (17) Adaptacja (10) i kanał 00 - przywracanie ustawień domyślnych. W ten sposób zgrasz sterownik silnika z zegarami. Co do wiązek, to są one identyczne jak i połączenia i kolory przewodów więc zostałoby ewentualnie sprawdzić sprawność wiązek i połączeń.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dam rade zrobic te zeczy LAUNCHEM x 431??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ogor87 napisał/a:
dam rade zrobic te zeczy LAUNCHEM x 431??

Launch chwyta to tak samo jak VAG.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.226.93.207 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa