Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Mocne bicie na kierownicy
Odpowiedz do tematu
 Mocne bicie na kierownicy
Witam z kolejnym problemem zwiazanym z zawieszeniem lub ukladem kierowniczym. Mianowicie problem zaczyna sie przy przedkosci 140 km/h jadac na prawym luku drogi, lewe luki ida bez problemu tylko w prawo. jadac poniej 140 tego nie ma a powyzej czy to jest 160, 170 czaly czas to jest. Gdy takie cos sie pojawia to ,to bicie jest tak mocne ze malo kola nie urwie i mi kierownicy z rak nie wyrwie az cala buda trzesie. Kola raczej mozna by bylo wykluczyc ze sa nie wywarzone albo krzywe bo i przy jezdzie na wprost by bylo. jezeli macie jakiec pomysly to piszcie. Pzdr.[/list]

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Miałem podobnie tylko prz 120 pozniej bylo ok i wolniej tez wina byla w oponie wymienilem opone i bylo ok jesli posiadasz 2 komplet koł to podmien i zobacz ;) co bedzie wtedy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
Miałem podobnie tylko prz 120 pozniej bylo ok i wolniej tez wina byla w oponie wymienilem opone i bylo ok jesli posiadasz 2 komplet koł to podmien i zobacz ;) co bedzie wtedy.


Ale rozumiem ze u Ciebie bylo tak jadac na wprost. U mnie wlasnie na wprost jest dobrze tylko jadac po prawym luku takie cos sie dzieje(teraz opony zimowe 15'' a w lato 17'' i bylo to samo). Moge dodac jeszcze ze jakies 2 miesiace temu wymienialem poduszki pod skrzynia i na sankach te dwie tylne.
gdzies wyczytalem jeszcze ze przyczyna moze lezec w wewnetrznych przegubach ale sam nie wiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli koła odpadaja poloski sprawdzales czy sa proste ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Auto trzeba by było sprawdzić na podnośniku zapiąć 5kę i kręcić kierownicą. Sprawdź geometrię i przeguby.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja bym jeszcze dla świętego spokoju sprawdziła koła, po prostu przełóz tył na przód i zobaczysz czy coś się zmieni, żeby na 100% wykluczyc koła

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No dobra kola moge przezucic tyl na przod dla pewnosci. Na podnosniku tez mialbym gdzie sprawdzic tylko pytanie jak sprawdzic te poloski czy sa proste i przeguby(rozumiem ze chodzi o wewnetrzne?) zewnetrzne sa ok nie stukaja. Kiedys mialem A100 C4 i tez cos takiego mialem ale w tamtej nie zdazylem tej usterki zdiagnozowac i zlikwidowac. A jeszcze taka mysl moze magiel jest luzny lub uszy urwane? musze to sprawdzic jeszcze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Półosie zeby dobrze sprawdzic najlepiej je zdemontowac i sprawdzic na tokarce np. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozumiem o co chodzi, tylko moze byc z tym problem bo auto co dzien jezdzi :-) No nic cos bede musial pomyslec i szukac przyczyny. Bede informowal o postepach.[/list]

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok a wiec czekamy na rezultaty ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siemka. Moim zdaniem półosie i przeguby wewnętrzne możesz ominąć w tym przypadku. Powinieneś zobaczyć elementy zawieszenia m.in. wahacze i kolumnę macpersona lub łożyska kół. Magiel raczej nie ale końcówki tak. Pzdr GM

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.85.215.164 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa