Układ dolotowy i wydechowy » Metaliczne dudnienie z wydechu [B4 2,0]
Odpowiedz do tematu
 Metaliczne dudnienie z wydechu [B4 2,0]
Od wczoraj spod auta wydobywa się dziwny metaliczny dźwięk (podobny, tak jak woda dudni w rynnach :-> ). Najbardziej słyszalny jest gdy auto stoi lub gdy dodam gazu, czyli wnioskuje gdy są największe drgania. Dziś zajrzałem pod spód i myśle że to z układu wydechowego. Dokładnie nie wiem z którego miejsca (nie mam kanału) ale tak jakby bliżej silnika. Może uda mi się jutro podjechać na kanał i zobaczyć czy coś sie nie poluzowało. Mam jednak pytanko, czy ten dźwięk może być skutkiem tego że coś w środku się oderwało, odkręciło? Jak ewentualnie to sprawdzić, naprawić? Czy z katalizatora może dochodzić ten odgłos?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jest możliwe, że kat zakończył swój żywot. Upewnij się, że odgłos wydobywa się z układu wydechowego - może być mnóstwo przyczyn.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a czy zauważyłeś np. różnicę w w spalinach? tzn.że trochę mocniej kopci?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
a czy zauważyłeś np. różnicę w w spalinach? tzn.że trochę mocniej kopci?
Wg mnie spaliny są identyczne, tzn. prawie niewidoczne. Dodam, że wczoraj ten odgłos był słabszy, dziś już głośniejszy. Myślałem że poluzowała sie śruba trzymająca kat i chciałem ją dokręcić (w miare możliwości leżąc przy aucie) gdy próbowałem dociągnąć nakrętkę dudnienie ustawało ale i tak ani drgnęła.
Adi202 napisał/a:
Upewnij się, że odgłos wydobywa się z układu wydechowego - może być mnóstwo przyczyn.
To znaczy? Oprócz padnietego kata co jeszcze?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Oprócz padnietego kata co jeszcze?

może być dziurawy tłumik, pęknięte gumy trzymające tłumiki, trudno tak zgadnąć

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:

Adi202 napisał/a:
Upewnij się, że odgłos wydobywa się z układu wydechowego - może być mnóstwo przyczyn.
To znaczy? Oprócz padnietego kata co jeszcze?

Brzęczeć może tez tłumik, luźna śruba na łączeniu, któraś z osłon termicznych. Musisz wejść pod auto inaczej będzie ciężko znaleźć przyczynę.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wydech kolego obadaj sprawe :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sytuacja wygląda tak, odgłos wydobywa sie z katalizatora. Brzmi to tak jakby w środku był kamień i obijał się o ścianki. Wszystkie łączenia i reszta tłumika jest ok.
Czyli czeka mnie wymiana kata czy są jakieś inne opcje?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wymiana kata na nowy :shock: lub używany lepszy :P
polecam wywalić środek i wspawać rurę żeby się pożbyć metalicznego resonansu, lub wyciąc całkiem i wstawić porządny kawał dobrej rury.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
lub wyciąc całkiem i wstawić porządny kawał dobrej rury.
Myślałem o tym ale...do czego wkręcić sonde?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeżeli sie nie myle to masz tylko jedna przed katalizatorem ??
w tym przypadku nie ma żadnego problemu. wspawa się śrubunek (jeżeli nie masz można wyciąc z kata lub kupić) i po problemiku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
jeżeli sie nie myle to masz tylko jedna przed katalizatorem ??
sonda u mnie wkrecona jest w puchę kata, wywalając go całkowicie nie bedzie do czego jej wkręcić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zrobić otworek w mniej-więcej w tej samej odległości od kolektora, wspawać mufkę i gicior

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szczerze mówiąc ja bym poszukał nowego kata tzn. używanego i zrobił to tak jak zrobili w germanii 8-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
szczerze mówiąc ja bym poszukał nowego kata tzn. używanego i zrobił to tak jak zrobili w germanii
Tylko z używką zawsze jest loteria :-/ , a dowiadywałem sie o nowy to koszt ok.700 zeta :shock: Jedyne co mi przychodzi do głowy to wymontować go wywalić z środka ceramike i zmontować z powrotem :-| . Zastanawia mnie tylko czy nie bedzie w środku zawirowań spalin i nie bedzie mulił? No i czy sonda bedzie prawidłowo działać?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ dolotowy i wydechowy 

[ IP: 3.129.249.105 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa