Pytajnik, czyli zielono mi ;) » masa problemów po awarii webasto
Odpowiedz do tematu
 masa problemów po awarii webasto
Witam.Zaczeło sie od webasto padl chyba sterownik gdyz brak jest komunikacji ze sterownikiem potem zaczął padać nastawnik zmiennej geometrii ( czekam na nowy ) miedzy czasie zauważyłem że coś mi kradnie präd. Auto stoi w garażu już pare tygodni od czasu do czasu odpalane. Pare dni temu przy słabym aku odpalam a tam bład hamulca recznego, brak komunikacji ze sterownikiem skrzyni biegów,brak komunikacji ze sterownikiem kolumny kierowniczej. Nie wiem od czego zacząć? Co moze byc przyczyna. Dodam ze modul komfortu smiga na jednej lini. Bardzo będę wdzięczny za wszelkie wskazówki I porady. Z góry dziękuję za podpowiedź I pozdrawiam wszystkich miłośników marki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź mostki CAN po lewej i prawej stronie konsoli nad bezpiecznikami. I przywitaj się z kolegami i koleżankami w odpowiednim dziale.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za odpowiedź. Poczekam aż przyjdzie część i zacznę działać dam znać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nowy nastawnik turbiny wcale nie jest ci potrzebny do sprawdzenia komunikacji CAN.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok to wiem, ale co mam je odłączyć i połączyć na nowo? Czy jest jakaś konkretna metoda? Ps. Dziękuję, że się zainteresowałeś, Twoja pomoc może okazać się bezcenna 😊 Przebywam za granicą i mam trochę ograniczone pole działania.Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nad bezpiecznikami ( po lewej i prawej stronie konsoli) masz wtyki. Odłącz je i sprawdź styki czy jest elektrokorozja.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok jutro sprawdzę.Narazie nie chcę kasować błędów aż nie podłączę nastawnika wtedy pokasuję i zobaczę co będzię się działo?Ale i tak myślę,że coś kradnie prąd. Wiesz może czy webasto jest podłączone bezpośrednio tylko przez bezpiecznik czy też idzie przez jakiś przekaźnik i dopiero do sterownika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Webasto zasilane jest bezpośrednio przez bezpiecznik, a prąd z akumulatora kradnie brak obecności sterowników. Najpierw zainteresuj się komunikacją, a później ewentualnie akumulatorem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki wiekie. Sprawdziłem dzisiaj mostki i wszystko wygląda dobrze powiem wręcz,że jak nowe.Czy webasto jest na lini komfortu? Zauważyłem też,że mam chyba uszkodzony lub jakieś zwarcie przy czujniku cofania lewy środek tył. Czy to może być powiązne? Jak to możliwe,że po awarii webasto wszystko zaczęło się sypać?Do tamtej chwili auto jeździło jak marzenie i ma niedużo najechane. Nie mam pojęcia o co camon?Może jakiś przekaźnik dokonuje żywota? Tak czy siak jeszcze raz bardzo dziękuję. Poinformuję co dalej. Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wypnij wtyczkę od webasto.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tylko żeby to zrobić trzeba cały przód zrzucać bo inaczej nie dojdziesz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gbh napisał/a:
Tylko żeby to zrobić trzeba cały przód zrzucać bo inaczej nie dojdziesz.

Niekoniecznie. Na podszybiu przed kierowcą masz ebox z bezpiecznikami i przekaźnikami. Są tam również wtyki połączenia wiązek a między innymi biała 10cio pinowa od webasto. Rozłącz webasto w tym miejscu i po kłopocie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok Super że odpisałeś nie zauważyłem tego postu. Właśnie chyba jak odpinam tą kostkę to podnosi sie napięcie na bezpieczniku nr 10 napisałem w temacie o skrzyni w 2.7mtdi tiptronic że nie ma napiecia na tym bezpieczniku czerwono-różowy przewód idzie chyba do steru tipa i tam jest 0.6V a cały czerwony to chyba zasilanie(oba idą do wiązki w komorze silnika ale skąd idzie ten czerwony to nie mam pojęcia a muszę jakoś ustalić) i na nim jest 0,1V a powinno byc gdzieś 12,30V i jak odepne jakąś kość teraz już nie pamiętam którą to podskakuje o 2V. Jutro sprawdzę. Serdecznie pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gbh napisał/a:
Ok Super że odpisałeś nie zauważyłem tego postu. Właśnie chyba jak odpinam tą kostkę to podnosi sie napięcie na bezpieczniku nr 10 napisałem w temacie o skrzyni w 2.7mtdi tiptronic że nie ma napiecia na tym bezpieczniku czerwono-różowy przewód idzie chyba do steru tipa i tam jest 0.6V a cały czerwony to chyba zasilanie(oba idą do wiązki w komorze silnika ale skąd idzie ten czerwony to nie mam pojęcia a muszę jakoś ustalić) i na nim jest 0,1V a powinno byc gdzieś 12,30V i jak odepne jakąś kość teraz już nie pamiętam którą to podskakuje o 2V. Jutro sprawdzę. Serdecznie pozdrawiam.

Napięcie do tego bezpiecznika idzie z tego samego miejsca które zasila ABS oraz Bordnetz. Jest to bezpiecznik 110A przy akumulatorze. Jeżeli ABS i Bord śmiga, to i bezpiecznik jest OK.
W lewym eboxie masz połączenie tej klemy nakrętką na klucz 10mm. Powinieneś to zobaczyć. porównaj tam napięcie.
Podaj też model skrzyni aby dopasować odpowiedni schemat elektryczny.
A jeszcze jedno. Pisz tylko w jednym wątku a nie na całej możliwej liście.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Super Adi202 jesteś Kong! Skrzynia to 6HP19 jutro posprawdzam ale z ABS em też nie mam połączenia no i ten parking brake malfunction?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.141.8.247 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa