Audi A8/S8 » Kupno Audi A8 D3 [3.0TDI]
Odpowiedz do tematu
 Kupno Audi A8 D3 [3.0TDI]
Witam wszystkich.
Mam zamiar kupic sobie audi A8 d3 z silnikiem diesla, prosił bym o oppowiedzenie troche o tym modelu. Najbardziej interesuje mnie silnik 3.0 tdi. chciałbym sie doweidzieć o wadach tego modelu i czy podstawowa eksploatacja samochodu czyli wymiana klockow czy oleju wymaga serwisu czy mozna to zrobic samemu lub w warsztacie zwyklym i tez bym sie chcial troche dowiedziec o spalaniu. bym był bardzo wdzieczny za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Do wymiany klocków na pewno będziesz potrzebował sprzętu diagnostycznego typu VCDS lub podobnego. Wymiana oleju to czysto mechaniczna sprawa więc będziesz w stanie wykonać to bez pomocy jakichkolwiek narzędzi diagnostycznych. Co do spalania powinni wypowiedzieć się osoby które posiadają taki silnik w swoich A4, A6 czy A8. 2,7TDI w modelu A6 C6 spala w trasie około 9L 3,0 jest prawie takim samym silnikiem więc i spalanie nie powinno być inne.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzieki wielkie. A czy może mi ktos ogolnie powiedziec o tym samochodzie jak sie sprawuje i czy opłaca sie go kupić, jak sprawuje sie skrzynia i która lepeij wziąść tiptronic czy multitronic

Postaw piwo autorowi tego posta
 
multitronic bym sobie odpuścił, za dużo złego na ten temat było napisane przez naszych cudownych mędrców :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
też własnie coś czytałem i nic rewelacyjnego nie pisali o niej. interesuje mnie jeszcze bardzo jak w tym samochodzie z rozrządem czy jest na pasku czy na łańcuchu. I prosił bym o wasz temat o tym samochodzie z góry bardzo dziekuje :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
goliat877 napisał/a:
która lepeij wziąść tiptronic czy multitronic
osobiście polecam titronic,zaleta tej skrzyni jest bezawaryjna praca oraz nie wygórowane koszta eksploatacji a co za tym idzie w przypadku awarii koszta naprawy nie sa ta kosmiczne jak w multitronicu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Co do spalania powinni wypowiedzieć się osoby które posiadają taki silnik w swoich A4, A6 czy A8. 2,7TDI w modelu A6 C6 spala w trasie około 9L 3,0

zależenie od tego jak ciężką ma się nogę ale 9-11 przy normalnej jeździe. Przy długich trasach i spokojnej jeździe 8 literków. A jeżeli ma się sportowe zacięcie to wskazówka od paliwa spada w oczach :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzieki koledzy :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A8/S8 

[ IP: 3.17.150.89 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa