Audi 80/90 » kupno 80 B3
Odpowiedz do tematu
 
To zależy ile ma kosztować. Auto wewnątrz wygląda jakby powódź przeżyło - podsufitka chyba w chlewie leżała :-/ Nie sugeruj się wyglądem wewnętrznym który również jest ważny, ale stanem technicznym.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak rozmawiałem z właścicielem to mówił, że prawdopodobnie szyberdach przecieka i że zaczęło się to po kupnie od poprzednika. Zastanawiam się ile będzie kosztowało zrobienie tych wyłożeń, aby to nie wyglądało tak fatalnie.
Jeżeli chodzi o stan techniczny to wygląda na to, że jest on, tak jak właściciel pisze w ogłoszeniu, do którego link jest parę postów wcześniej, w dobrym stanie.
Z rozmowy wynika, że wyciek, który widać na zdjęciu pojawił się po zmianie oleju na 10w40 z mineralnego, który był stosowany wcześniej. Ze słów właściciela wynika, że wyciek oleju jest 2mm słupka na 5 tys. przejechanych km.
To chyba jest dopuszczalny wyciek?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
luigi94 napisał/a:
Jak rozmawiałem z właścicielem to mówił, że prawdopodobnie szyberdach przecieka i że zaczęło się to po kupnie od poprzednika. Zastanawiam się ile będzie kosztowało zrobienie tych wyłożeń, aby to nie wyglądało tak fatalnie.
to zalezy z jakiego powodu szyber przecieka, jesli to tylko kwestia udroznienia kanałów to spoko, natomiast jesli leje z powodu niewłaściwego domykani sie to juz inna zabawa. Co do podsufitki, to odradzam pranie, bo po takim zabiegu na 123% odkleii sie i bedzie wisiała jak worek. Lepiej kupic druga i przełozyć

Wystawiono 1 piw(a):
luigi94
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wnioskuję, że nie dostrzegacie nic podejrzanego ze strony silnika, albo milcząco przekazujecie, że ze zdjęć nie da się tego zrobić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie bo jest czerwona - lakier siwieje a tu na bank nie jest inaczej
nie bo wnętrze jest w opłakanym stanie..tragicznym wręcz
nie bo jest za droga jak na taki stan auta

tak - bo to TD


http://otomoto.pl/audi-80...-C23398688.html

Wystawiono 1 piw(a):
luigi94
Postaw piwo autorowi tego posta
 
To nie pocieszony jestem, chyba będę musiał poczekać na coś lepszego. A tak się już napaliłem :-) . Tylko ciężko zmienić myślenie...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
luigi94 napisał/a:
tak się już napaliłem


przy kupnie auta warto wyłączyć ta częśc mózgu :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
luigi94 napisał/a:
Z rozmowy wynika, że wyciek, który widać na zdjęciu pojawił się po zmianie oleju na 10w40 z mineralnego, który był stosowany wcześniej. Ze słów właściciela wynika, że wyciek oleju jest 2mm słupka na 5 tys. przejechanych km.


Ja bym brał w ciemno taki silnik, jeśli to prawda. 1.6 TD bardzo lubią olej. Dopuszczalne "branie" oleju przez silnik to 1l na tysiąc(!) km. Ktoś sobie pomyśli, że to pewnie już padaka totalna... to zależy. Sam miałem 1.6 TD gdzie na każdy 1000km dolewałem z 1.3l półsyntetyka. Silnik przy -30*C palił na dotyk, buciora na pompie z Cromy 2.5 TD miał masaktycznego i 100km/h robiłem w ciutkę mniej niż 10s. Spalanie 5-5.5l mialem w cyklu mieszanym.
Wyciek oleju masz z wężą doprowadzającego olej do zewnętrznej chłodniczki oleju. Generalnie przez 2 lata jak używałem samochód, temp oleju nie przekroczyła 115*C a termostat w podstawie filtra oleju puszcza olej na chłodniczkę przy 120*C. Ponoć komuś puścił... nie wiem, musiał chyba holować tira za sobą w górzystym terenie, bo ja jak na lawecie wiozłem b4 w avancie to olej nie przekroczył 110*C :-P Tak, do b3 z hakiem zapiąłem lawetę i ciągnąłem na niej cięższy samochód 8-)
Z wyciekiem można sobie poradzić na dwa sposoby:
- mniej estetyczny czyli zaślepić silikonem
- bardziej estetyczny czyli oddać wężę do ponownego zakucia, jak masz znajomych to za flaszkę Ci zakują.

Co do braków pod maską to nie ma elektrycznej dodatkowej pompki płynu chłodzącego, która wymusza obieg chłodziwa do turbiny po zgaszeniu silnika i niedostatecznym wychłodzeniu sprężarki. Ale czujnik w turbinie dalej jest. Takie bajery były 25 lat temu :-P

Co do środka to łatwo ogarnąć, zrobienie odstających klamek to pół godzinki roboty łącznie z wypiciem piwka i podrapaniem się po głowie.

1.6 TD to fajne silniczki. Tłoki chłodzone natryskiem na denka, można ładować ile się da. Dodatkowo turbiny mają ośki grubości palca a nie paluszka, jak w nowych pojazdach, bleehhh... Czyli surge praktycznie nieosiągalne. I te silniki wręcz kochają wysokie obroty, standardowo kręcą się do prawie 5500 obr. Na zmodzonych pompach do 7000 rpm. Wał wytrzymuje do 300NM.

A i zapomniałbym. Z 1.6 TD nie kapie olej, ten silnik zaznacza swoje terytorium.

Wystawiono 1 piw(a):
luigi94
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy to nie jest lepsza propozycja:
http://otomoto.pl/audi-80...-C23467448.html

Zastanawiam się teraz też nad tym. Tutaj też był lany 10w40, właściciel mówi, że nie ma wycieków.
Z tego co się dowiedziałem, to rozrząd będzie trzeba wymienić, bo właściciel mówił, że do wymiany za 30 tys. km. Ubezpieczenie do kwietnia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pomijając wydech jest śliczna

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Świeci się jak psu ... ;-)
Ten już pompkę elektryczną ma. Ale... wąż od intercoolera do dolotu źle założony. Kabel łączący pompkę elektryczną z turbiną gdzieś sobie smętnie zwisa.
Spytaj go się co to za pozioma rura idzie między filtrem paliwa, silnikiem i akumulatorem. Miło by było jakby zrobił zdjęcie tego elementu czy tam "patentu".
Akumulator jak od benzyny i firmy krzak. Spytaj się, czy samochód posiada płytę pod silnikiem i skrzynią biegów.

Hmm... co tu jeszcze. Rozrząd wymienia się i tak czy siak zawsze po kupnie samochodu, nigdy się nie ufa poprzedniemu właścicielowi. Na szczęście rozrząd do 1.6 TD tani jak barszcz - napinacz INA za 50zł, pasek Gates za 45zł. To wszystko.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi 80/90 

[ IP: 18.119.255.94 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa