Audi A3/S3 » Który silnik trwały
Odpowiedz do tematu
 Który silnik trwały
Koledzy proszę o poradę.

Kupiłem dla żonki Golfa IV 1,4 16v. I dowiedziałem się po zakupie że ten silnik jest okropnie wadliwy - słowem VW skopał robotę (co mi podczas zakupu do głowy nie przyszło).
Zatem chcę zmienić Jej auto. Szukam samochodu z prostym zawieszeniem i trwałym silnikiem. Bardzo bym się cieszył gdyby ktoś mądrzejszy napisał mi np tak:
W Golfie IV 1,4 pada to i to.
W 1,6 pada to i to
W 1,8 jest ok ale musi być spełnione coś tam.
Zastanawiam się nad Golfem IV lub A3. Tyle że chcę kupić coś dobrego a nie chcę z niewiedzy wtopić znowu. Planuję żonce założyć w aucie LPG więc nie chcę do niepewnego auta wrzucać gazu bo i po co. Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź.

Z góry dzięki za takie cierpliwe wyjaśnienie mi tematu. W necie tego dużo ale nie ma takiego spisu czytelnego który analizuje te dwa modele a poza tym zależy mi na Waszej opinii bo ją traktuję poważnie a te inne opinie traktuję z przymknięciem oka :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli planujesz zakładać LPG to ja proponuję A3 1,8T gdyż spalanie bedzie takie samo (jak nie mniejsze) jak w 1,6 czy 1,8 a auto bedzie zywsze. Przy tym aucie musisz patrzeć na stan turbiny, no i najlepiej kupić bez gazu i załozyc samemu. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozumiem. Mi raczej chodzi o bezawaryjność auta niż o jego moc/osiągi. Moja żonka nie lubi szybkiej jazdy :)
Powiedz mi czy w A3 silniki 1.6 i 1.8 są pozbawione wad konstrukcyjnych które sprawiają że padają tak jak 1.4 w golfie IV?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi202 napisał/a:
Rozumiem. Mi raczej chodzi o bezawaryjność auta niż o jego moc/osiągi. Moja żonka nie lubi szybkiej jazdy :)
Powiedz mi czy w A3 silniki 1.6 i 1.8 są pozbawione wad konstrukcyjnych które sprawiają że padają tak jak 1.4 w golfie IV?
nie wiem ak to dokładnie jest z 1,6 ale wiem,że 1,8 sa ok. Pisząc Ci o 1,8t miałem na mysli bardziej ekonomię niż moc,choć dobrze jest miec czym wyprzedzać, jesli jdnak chcesz zredukowac koszta późniejszej eksploatacji związanej z turbo to wez zwykły 1,8

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W 100% zgadzam się z tym co piszesz - mocniejsze auto jest bezpieczniejsze (jeśli moc się wykorzystuje we właściwy sposób). Jednakże ten samochód nie będzie wyprzedzał. On ma się zakulać z punktu A do punktu B :)

Czyli 1.8 nie muszę się bać. A wie ktoś jak wygląda sprawa z 1.6 gdyby takie cuś mi się trafiło - choć zaznaczam szukał raczej będę 1.8.

[ Dodano: Sob 15 Cze, 2013 22:52 ]
Stało się. Kupiłem A3 1.8 z 2000 roku. Całkiem ładnie się prezentuje. Dziękuję za porady. Miała parę błędów. Dla siebie zapisałem je ale skasowałem i pojeżdżę parę dni i będziemy wspólnie myśleć co i jak. Ogólnie jedzie fajnie ale nieznacznie (bardzo delikatnie) podszarpuje i to tylko niekiedy. Zobaczy się co i jak. Reszta działa. Dzięki za rady! :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A3/S3 

[ IP: 44.204.204.14 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa