Elektryka i elektronika » Kodowanie modułu kierownicy/przyuczanie nowego /zmienionego
Odpowiedz do tematu
 Kodowanie modułu kierownicy/przyuczanie nowego /zmienionego
Witam! Mam zamiar zamontować sobie pełny fis i tempomat. Aby to zrobić jednak najpierw muszę zamienić mój stary moduł z oznaczeniem F ,który niestety posiadam na inny. Kupiłem taki z oznaczeniem N i podobno ma wszystko hulać itd. Teraz moje pytanie i wielka prośba zarazem;
-na co uważać przy montażu
-czy kluczyk ma być włożony podczas wymiany lub kodowania itd
-jak wprowadzić nr VIN do sterownika
- jak go zakodować
-jak przyuczyć nowy sterownik względem kąta skrętu kierownicy
-czy coś jeszcze ?
O tych rzeczach wiem ,że trzeba je zrobić a raczej wprowadzić w VAG com. Bardzo prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie tego bo połączyć sie z autem heszcze umiem ale gdzie wejsc w VAG-u jakich pinów , wartosci i kodów użyć już zielonego pojęcia nie mam. Jeżeli ktoś jest w stanie mi to rozpisać kroczek po kroczku na PW to nawet zapłacę. Bardzo proszę o pomoc!

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Kodowanie modułu kierownicy/przyuczanie nowego /zmienion
Dawid231 napisał/a:
Witam! Mam zamiar zamontować sobie pełny fis i tempomat. Aby to zrobić jednak najpierw muszę zamienić mój stary moduł z oznaczeniem F ,który niestety posiadam na inny. Kupiłem taki z oznaczeniem N i podobno ma wszystko hulać itd. Teraz moje pytanie i wielka prośba zarazem;
-na co uważać przy montażu
-czy kluczyk ma być włożony podczas wymiany lub kodowania itd
-jak wprowadzić nr VIN do sterownika
- jak go zakodować
-jak przyuczyć nowy sterownik względem kąta skrętu kierownicy
-czy coś jeszcze ?
O tych rzeczach wiem ,że trzeba je zrobić a raczej wprowadzić w VAG com. Bardzo prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie tego bo połączyć sie z autem heszcze umiem ale gdzie wejsc w VAG-u jakich pinów , wartosci i kodów użyć już zielonego pojęcia nie mam. Jeżeli ktoś jest w stanie mi to rozpisać kroczek po kroczku na PW to nawet zapłacę. Bardzo proszę o pomoc!

Pierwszy etap, to sprawdź i zapisz sobie kodowanie ABSu będzie potrzebne do wygenerowania loginu aby właściwie zakodować ABS po wymianie sterownika kolumny kierownicy.
Następny etap, to wymiana sterownika kolumny + montaż manetki. Po złożeniu całości włączamy zapłon i łączymy się z ze sterownikiem kolumny kierownicy (16) wchodzimy do adaptacji (10) ustawiamy kanał 081, odczyt, nowa wartość 00111, test, zapisz. Wychodzimy z adptacji, wchodzimy do kodowania (07) i wpisujemy wartość 00042. Jest to kodowanie przy standardowej kierownicy bez multifunkcji i tiptronica, Avant, Tempomat i BC. Wchodzimy do zakładki błędy kasujemy je i wychodzimy z sesji diagnostycznej sterownika kolumny kierownicy.
Następnie nawiązujemy sesję ze sterownikiem silnika (01) wchodzimy do zakładki login (11) i wpisujemy wartość 11463 dla aktywacji tempomatu. Teraz wchodzimy do wartości mierzonych (08) ustawiamy blok 006 i w ostatnim 4 okienku sprawdzamy stan tempomatu (załączony, wyłączony ruch manetką).
Po aktywacji tempomatu zostaje sprawa ABS, ESP. Trzeba będzie go zakodować oraz przyuczyć czujnik kąta skrętu. Pierwszy etap, to utworzenie loginu z oryginalnego kodowania ABS którego oczywiście nie podałeś, ale powinien wyglądać mniej więcej w ten sposób 09x55 (Audi A4, 1,9TDI z manualną skrzynią biegów) Literka x oznacza typ hebli możliwość od 2 do 6. Łączymy się z ABS (03), wchodzimy do zakładki login (11) i wpisujemy wygenerowana wartość. Po zalogowaniu wchodzimy do kodowania (07) i wpisujemy nasz stary oryginalny kod 04x55 i potwierdzamy. Następnie odczyt i kasowanie błędów. Wychodzimy z sesji wyłączamy zapłon. Temat kodowania załatwiony i zostaje przyuczenie czujnika kąta skrętu. Załączenie zapłonu (można uruchomić silnik) ponownie wchodzimy do zakładki ABS (03) login wpisujemy 40168 potwierdzamy i następnie wchodzimy do nastaw podstawowych (04) grupa 001, obracamy kierownicą około 30-45° w lewo lub w prawo i wracamy kierownicą na środek. W okienku powinna być wartość nie większa niż +/- 4,5°.
Powodzenia.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jako iz jest to moj pierwszy wpis wiec zaczne od pozdrowionek zeby sie podlizac :mrgreen: a teraz podepne sie pod temat o ile moge i chialbym zapytac czy majac audi a4 b7 2.0 dieselek avant w manualu jesli chodzi o kodowanie ABS moim loginem bedzie 09x55 ( x- nie wiem czym zastapic bo nie mam ksiazki ani naklejki w kole) a stary oryginalny kod do kodowania to ten 0004401 z dolu z ostatniego "szczytu" z VCDS-a ?

Address 03: ABS Brakes Labels: 8E0-910-517.clb
Part No SW: 8E0 910 517 H HW: 8E0 614 517 BF
Component: ESP8 FRONT H06 0140
Revision: 00000000 Serial number: 00000000000000
Coding: 0004401
Shop #: WSC 06335 000 00000
VCID: 2C57E23B8FFEEC7E18B-8079

No fault code found.

Zapomnialem napisac ze bede probowal dorzucic tempomat bo mialem "S" i dokupilem modul "N" wraz z manetka. Martwia mnie jeszcze te zera przy serial number czy to normalne ? bo wystepuja u mnie chyba przy 3 pozycjach ABS , INSTRUMENTS, i IMMO

z gory dzieki za pomoc :-) ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziwne to kodowanie. Ostatnie 2 miejsca mówią o typie silnika i skrzyni biegów. Powinno być 55 a nie 01 czyli w tym przypadku 4455. Wlepka powinna być wklejona pod tylna kanapą. Próbowałeś zmienić kodowanie na tempomat w tym module z S? Moduł z literką N jest dla modelu B6 i możesz mieć komplikacje np z multimedią.
P.S.
Do podlizywania się jest sumiennie wypełniony opis Audi łącznie z rokiem modelowym, a do witania inny dział. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 problem z ABS i trakcją po wymianie akumulatora - Q7
Czytam bo mam podobny problem...
Wymieniłem aku w moim Q7, 4.2 benzyna z 2008 roku. I na desce rozdzielczej mam świecace kontrolki kontroli trakcji i ABS. Nie mam VAGa, mam tylko MaxiSys firmy AUTEL. Próbowałem ustawić czujnik kąta skrętu ale nie mam loginu. Głupio powiedzieć ale nie odczytałem przed wymianą akumulatora.... Jak klikam na Login to później mam dostępne dwie wersje - 5 znaków lub 7 znaków.
Może mógłbym liczyc na wyjaśnienie jak mam sobie poradzić z moim problemem?
z góry dzięki :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: problem z ABS i trakcją po wymianie akumulatora - Q7
dario napisał/a:
Czytam bo mam podobny problem...
Wymieniłem aku w moim Q7, 4.2 benzyna z 2008 roku. I na desce rozdzielczej mam świecace kontrolki kontroli trakcji i ABS. Nie mam VAGa, mam tylko MaxiSys firmy AUTEL. Próbowałem ustawić czujnik kąta skrętu ale nie mam loginu. Głupio powiedzieć ale nie odczytałem przed wymianą akumulatora.... Jak klikam na Login to później mam dostępne dwie wersje - 5 znaków lub 7 znaków.
Może mógłbym liczyc na wyjaśnienie jak mam sobie poradzić z moim problemem?
z góry dzięki :-)

Nic nie kombinuj z ustawianiem i loginem tylko odpal brykę i zrób jazdę testową. Prędkość max 20km/h jazda w kółko - kierownica maksymalnie w lewo lub w prawo i kilkadziesiąt metrów na wprost. Czujnik sam się przyuczy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, spróbuję zrobić tak jak mówisz. Najpierw kierownica na max w lewo i jazda w kółko później przejadę kawałek prosto i daję na maksa w prawo i znowu w kółko i później znowu na wprost.
Oby to poskutkowało... :-)
Oczywiście dam znać po powrocie z pustyni :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jazda po prostej nawierzchni - najlepiej jakiś plac. Ja robię zawsze w ten sposób jedno kółko w lewo, potem odbijam lekko w prawo i potem prostuję na około 20m - 30m

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: problem z ABS i trakcją po wymianie akumulatora - Q7
Nic nie kombinuj z ustawianiem i loginem tylko odpal brykę i zrób jazdę testową. Prędkość max 20km/h jazda w kółko - kierownica maksymalnie w lewo lub w prawo i kilkadziesiąt metrów na wprost. Czujnik sam się przyuczy.[/quote]

witam o poranku,

ten trik nie zadziałał, zrobiłem dokładnie tak jak to opisałeś i nic.... może jednak będę musiał powalczyć z ustawieniami. Możesz mnie poprowadzić za rękę jak dziecko we mgle? :-)

pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najpierw mi napisz jakie masz błędy w ABS.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Najpierw mi napisz jakie masz błędy w ABS.


już podaję ci kody:

03 Brakes 1 - 01486 system funktion test activated - tbd

16 Stering Column Electronics - 01044 - control modul incorrectly coded - tbd

pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Błąd ABS odnosi się do testu drogowego (jazda próbna). Zrób ponownie jazdę testową, ale... na suchej nawierzchni - żaden śnieg czy piasek na pustyni. Wszystkie 4 koła mają się kręcić z jednakową prędkością, ruszasz powoli i jedziesz z prędkością 15-20km/h.
Błąd elektroniki kierownicy nie jest istotny dla problemu ESP. Odnosi się tylko kodowania sterownika czyli aktualnego wyposażenia elektroniki kierownicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Błąd ABS odnosi się do testu drogowego (jazda próbna). Zrób ponownie jazdę testową, ale... na suchej nawierzchni - żaden śnieg czy piasek na pustyni. Wszystkie 4 koła mają się kręcić z jednakową prędkością, ruszasz powoli i jedziesz z prędkością 15-20km/h.
Błąd elektroniki kierownicy nie jest istotny dla problemu ESP. Odnosi się tylko kodowania sterownika czyli aktualnego wyposażenia elektroniki kierownicy.


witam ponownie :-)
poszukałem dużego , czystego asfaltowego placu (parking przy dużym centrum handlowym), zrobiłem tak jak pisałeś i bez zmian. przejechałem się kawałek po teście i wróciłem na ten parking. zrobiłem jeszcze raz to samo z tym że najpierw na max skret w lewo, póżniej na kx skret w prawo i później prosto. w obu przypadkach prędkość była pomiędzy 14 a 17 km/h. i po tej drugiej próbie też nic.... rece już mi opadają, ale należe do tych upartych ludzi i pytam się co dalej?
zauważyłem też że nie działają mi też przełączniki na kierownicy do systemu audio. Czy to może być jakoś połączone z problemem z ABS i kontrolą trakcji? A może powinienem go jeszcze raz przeskanować i wysłać ci wyniki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znalazłem film jak zrobić test może to Ci pomoże.

Jeżeli ponownego testu nie przejdzie, to trzeba będzie przyuczać przez OBD.
Brak pracy przełączników Audio ma związek tylko z błędem kodowania elektroniki kierownicy.
Odczytaj kodowanie elektroniki kierownicy i wklej na forum.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Znalazłem film jak zrobić test może to Ci pomoże.

Jeżeli ponownego testu nie przejdzie, to trzeba będzie przyuczać przez OBD.
Brak pracy przełączników Audio ma związek tylko z błędem kodowania elektroniki kierownicy.
Odczytaj kodowanie elektroniki kierownicy i wklej na forum.


Wszystko zrobione tak jak na filmie. Próbowałem kilka razy. I ciagle nic. ciągle te same błędy.... Ratunku ! :-)

[ Dodano: Wto 13 Paź, 2015 11:54 ]
07 - DISPLAY CONTROL UNIT
CODING - przesyłam zdjecie

[ Dodano: Wto 13 Paź, 2015 11:56 ]
nie przeszedł załącznik za pierwszym razem

[ Dodano: Wto 13 Paź, 2015 11:58 ]
ma jakiś problem z przesłąniem załącznika więc wpisze po prostu ręcznie

SOFTWARE CODING 0002002
WSC: 00020
IMP: 00767
COMPONENT 0090394

[ Dodano: Wto 13 Paź, 2015 12:05 ]
16 - TREERING COLUMN ELEKTRONICS
CODING:
SOFTWARE CODING: 0111102
WSC: 31414
IMP: 00790
COMPONENT: 0111102

[ Dodano: Wto 13 Paź, 2015 12:10 ]
mam też błąd w
61 - BATTERY REGULATION
błąd - 03041 - passive/sporadic - energy management active - tbd

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.144.102.239 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa