GPS i GSM » Kilka pytań o nawigację
Odpowiedz do tematu
 Kilka pytań o nawigację
Mam jakiś badziew*, który nazywa się nawigacją, tzn w bagażniku jest skrzynka i nawigacja nie posiada kolorowego wyświetlacza, tylko audio i strzałki na ekranie komputerka pokładowego.
Nie miałem okazji tego przetestować, bo płytka w bagażniku jest na niemieckie drogi.
1. Gdzie dorwać polską płytę ?
2. Jak wyglądają aktualizacje (są częste ? mapy aktualne, czy sprzed 7 lat ?)
3. Czy navi plus (jak np. to: http://moto.allegro.pl/na...v-radio-i223... ) byłoby kompatybilne z resztą osprzętu, którą mam ? Używa tego samego oprogramowania ?
4. Opłaca się wymieniać zwykłe radyjko na to navi plus, czy lepiej zainwestować w jakiegoś "Hołowczyca"** ?

*przepraszam za określeniem, ale to chyba nie był high-end nawet w czasach świeżości auta.
*dziś z nim (pożyczonym) jechałem, to odpadł od szyby na skrzyżowaniu i skutecznie uniemożliwił zmianę biegu, blokując dźwignię. W navi w kolumnie nie występuje takie ryzyko.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Kilka pytań o nawigację
Nargil napisał/a:
Mam jakiś badziew*

To nie badziew, a BNS. System działa na tych samych mapach co RNS czyli Navi Plus DX tylko, że jest uproszczony do najważniejszych rzeczy jak wyświetlania wskazówek ruchu.
Mapy na bieżąco są aktualizowane w połowie roku. Na Polskę aktualną mapą jest Polska Czechy 2011-2012.
Moim zdaniem skoro system działa na tych samych mapach DX, to prowadzenie będzie identyczne jak w systemie dużej Navi i nie opłaca się inwestować ani w przenośną GPS ani w RNS-D. Zostawić jak jest i nie kombinować

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za odpowiedź, a skąd to wziąć ? W instrukcji zdaje się jest napisane, że z wypalanymi płytkami nie bangla ? Pic na wodę-straszenie, czy w ASO rozdają/sprzedają ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nargil napisał/a:
Dzięki za odpowiedź, a skąd to wziąć ? W instrukcji zdaje się jest napisane, że z wypalanymi płytkami nie bangla ? Pic na wodę-straszenie, czy w ASO rozdają/sprzedają ?
pójdzie na wypaanej płycie, ale to nie może byc płyta marki tesco i musisz ja powoli wypalać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oryginalna płyta kosztowała około 150€. Aby tylko przetestować system możesz w celach edukacyjnych wypalić sobie taką płytę za pomocą CloneCD i profilu który dołączany jest przeważnie do pliku obrazu mapy - prędkość x1 nie większa nośnik Sony lub Verbatim. Oczywiście do użytku trzeba kupić oryginał chyba, że kupisz kopię z polskim lektorem czego nie ma w oryginale.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » GPS i GSM  

[ IP: 18.206.160.129 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa